• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ucuza Nasıl Gezebilirim? Güzel Bir Seyahat İçin Para Biriktirmenin Yolları

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Ucuza Nasıl Gezebilirim? Güzel Bir Seyahat İçin Para Biriktirmenin Yolları

Genellikle hep şu soru sorulur, ‘ucuza nasıl gezebilirim’ Oysa sorulması gereken en güzel soru güzel bir tatil geçirmek ve seyahata çıkabilmek için nasıl para biriktirebilirim olmalıdır. Emin olun bu soruyu kendinize sorduğunuz sürece harika bir seyahatin sizleri beklediğinden hiç kuşkunuz olmayacaktır.  Mesela, Ukrayna da bir yıl boyunca her gün kenara para koyarlar ve bir yılın sonunda doğum günleri geldiğinde biriktirdikleri bu para ile en lüks yerlere gider, en pahalı yemeklerden yer, en güzel yerleri gezerler. Yılın sırf bir gününü dolu dolu yaşayabilmek için 1 yılın içine sabrı ve birikimi yerleştirirler.

İşte sizlerin de yapmanız gereken bu. Elinize geçen paranızın bir kısmını kenara ayırıp, tatil döneminizden kısmamanız, o anı dolu dolu yaşamanız olacaktır.

Unutmayın ki, güzel bir seyahatin önündeki tek engel insanın önyargıları ve endişeleridir.

Şimdi yapacağımız şey, önyargı ve endişelerimizi bir kenara bırakıp da önerilerimize kulak vermeniz olacaktır.

Altın kural, tasarruf yapmayı öğrenmektir. Hayatın belki de altın kuralıdır tasarruf yapmak. Sadece paradan mı tasarruf yapılabilir? Hayır… Hayatımızı dolduran herşeyden tasarruf yaptığımız sürecek emin olun ki, yarına dair bizlere verimli ve bereketli bir huzur kalacaktır. Günü kurtarmak değil, yarını yakalamak istiyorsak eğer, elinde olanı savurmak değildir marifet olan. Elinde olanı fazla harcamadan yaşamayı gündelik hayatta öğrenirse insan yapmış olduğu seyahatte de daha ucuza gezebilme imkanı bulabilecektir. Bugünün kazancı, yarının yatırımı diyerek yola devam etmelisin yoluna. Aksi takdirde bugün elde ettiğin kazanç kapın kapandığında elinde harcayabilecek bir yatırımın olmayacaktır. Yapman gereken ise maaşını aldığın vakit bunun bir kısmını kenara ayırıp da geriye kalanla geçinmeye çalışman olacaktır. Her ay muhakkak maaşının beşte biri de olsa bir kısmını tatil paran olarak kenara ayırmalısın.