• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ucuz Uçak Bileti Arayanlara Önerilerimiz

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Ucuz Uçak Bileti Arayanlara ÖnerilerimizUcuz uçak bileti, kampanya ve uçak bileti promosyonlarını yakalamak bazen mümkün olmayabiliyor. Bunun için gerçek manada iyi bir yetenek ve takip gerekmektedir.

Sürekli seyahat eden birinin en büyük uzmanlık alanlarından biridir belki. Ama arada bir ihtiyaç ya da yakınlarını ziyaret edenler için büyük bir sıkıntıya dönüşebilir.

Her insanın içinde seyahat etmeye dair derin bir sevgi vardır. Seyahat etmeyi severiz ama çok da para ödemek istemeyiz aslında. Belki de kendimizce haklıyız. Tüketim ile sınırlandırılmış hayatlarımızda bir de gereğinden fazla seyahat için bir ödeme yapacak olursak, biliyoruz ki, gezmeye, kalmaya hatta gittiğimiz yerin güzel yanını keşfetmeye gücümüz yetmeyecektir. Bu sebeple de ilk beklentimiz ucuz uçak bileti bulma arzusudur.

Eğer ki, ucuz uçak bileti alma yeteneğimizi birazcık da olsa geliştirirsek, ya da doğru kanalı bulabilirsek eğer, o vakit göreceğiz ki seyahat bütçesi hafifleyecek, eğlencemiz, tatilimiz ve aktivitelerimiz için daha çok bütçe ayırıp da keyfini yaşayıvereceğiz.

Birçok kişi biliyoruz ki ucuz uçak bileti bulmanın birçok yolunu arıyor… Bu sebeple sizin bu çağrınıza bir cevap olabilecek nitelikte ki bu yazıyı hazırladık.

Öncelikle ucuz uçak bileti bulma, herhangi bir mucize ya da şansı gerektirmiyor. Bu tamamen doğru yerde, doğru zamanda aramayı bilme meselesinden öte değildir. Bunun birkaç temel kuralı mevcuttur.

Onlar da sırasıyla şöyledir.

  1. Öncelikle seyahat sürenizi esnek tutmalısınız. Çünkü zaman aralığı ne kadar fazla ise fiyatlar emin olun bir o kadar da uygun olacaktır. Mesela, çoğu insan tatile bayramlarda, yıl dönümlerinde, yılbaşı ve özel günlerde çıkmayı tercih etmektedir. Oysa bu dönemlerde uçak bilet fiyatları çok fazladır. Öyle ki, uçuş tarihi esnek tutulduğu takdirde, bu pahalılığın yerini ucuzluk alacaktır.  Ayrıca, sabah erken saatlerde ve gece saatlerinde ucuz uçak bileti bulmak daha mümkündür. Fiyatlar emin olun daha ucuz olacaktır.  Muhakkak, hava yollarının kampanyalarını takip edip, o kampanyalar doğrultusunda tatilinizi yapın ve bilet alın.
  2. Biletinizi muhakkak fiyatların en uygun olduğu dönemlerde satın almalısınız. Unutmayın ki, hafta arası uçmak, hafta sonu uçmaktan daha ucuzdur. Seyahatten 18-28 gün öncesi bilet almak ayrıca sizlere büyük bir indirim kazandıracaktır.
  3. Bir de, havayolları firmaları genellikle son dakika fırsatları düzenler ve tüm yolcularına bir duyuru geçer. Eğer güzergâh ve tarihte esneklik kotanız var ise, son dakika fırsatlarından yararlanmak için biletinizi geç alabilirsiniz.
  4. Alternatif havayolları firmaları ve havayollarını tercih de edebilirsiniz. Mesela, aynı il içinde Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı vardır ama aralarında ki fiyat farkları karşılaştırıldığında Sabiha Gökçen daha kârlı çıkartacaktır sizleri.
  5. Görmek istediğiniz pahalı yerlerden ziyade kampanyaları yerlerde tatil yapmayı ve oralardaki güzellikleri keşfetmeyi deneyebilirsiniz. Emin olun, tatil süreciniz daha yoğun ve daha eğlenceli olacaktır.
  6. Muhakkak havayollarının mail listelerine ya da uygulamalarına üye olun. Onlar emin olun ki, en uygun kampanyaları sürekli sizlere sunacaktır. Özellikle çok başarılı mobil uygulamalar ile her an her yerde bilet aramak mümkündür. Tıpkı ucuzauc mobil uygulaması gibi…