• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Uçak Biletinizi Ucuza Getirmenin Püf Noktaları

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Uçak Biletinizi Ucuza Getirmenin Püf NoktalarıUçak Biletinizi Ucuza Getirmenin Püf Noktaları

Rahat ve kolay yolculuk gerçekleştirmenin en ideal yolu olan uçak seyahati, özellikle uzak noktalara yapılan seyahatler için büyük avantaj oluşturmaktadır. Kara yolu ve demir yolu gibi yolculuklara göre fiyat anlamında daha maliyetli olması, uçak seyahatinin tercih edilmemesinin nedenlerinden biri olmaktadır. Ancak ucuz uçak bileti bulmak, birtakım hususlara dikkat edilmesi durumunda mümkün olmaktadır. Uzak mesafelere yapılan yolculuklar için küçük servetler ödemek yerine uçak bileti almanın püf noktalarını belirleyerek hareket etmek, uzun yolculukların hem zahmetsiz hem de düşük maliyetli olmasını sağlamaktadır. Bu sayede otobüs gibi kara yolu ulaşımına ödenen miktar niteliğinde veya bazı durumlarda çok düşük maliyette uçak bileti satın almak ve güzel bir hava yolu seyahati gerçekleştirmek mümkün hale gelmektedir.

 

 

Uçak Biletini Ucuza Getirmenin ÖnemiUçak Biletini Ucuza Getirmenin Önemi

İş gezileri, akraba ziyaretleri, turistik faaliyetler gibi nedenlerden dolayı sıkça yolculuk eden kişiler için büyük avantaj oluşturan uçak yolculukları, hem zamandan tasarruf etmeyi hem de daha az yorgunluk yaşamayı sağlamaktadır. Uçak biletlerinin yüksek ücrette olması ise bu avantajı daha zorlu bir hale getirmektedir. Son dönemlerde bu probleme bir çözüm olarak hava yolu firmaları tarafından geliştirilen kampanyalar sayesinde birçok ucuz uçak bileti fırsatı yakalanmaktadır. Böylece insanlar hem daha çok seyahat ederek gezip görme hem de bu süreci daha az yorgunlukla atlatma imkânına sahip olmaktadır.

 

 

 

Neden Ucuza Uçak Biletine İhtiyaç DuyulurNeden Ucuza Uçak Biletine İhtiyaç Duyulur?

Yapılan seyahatlerin en güvenilir türü olan uçak yolculuğu, her türlü tedbir ve güvenlik önlemlerinin alınmasından dolayı kaza riski en düşük ulaşım çeşididir. Hem güvenli hem de hızlı seyahat etmeyi mümkün hale getiren uçak yolculuğunun en büyük sorunu ise bilet fiyatlarının diğer yolculuklara göre daha yüksek olmasıdır. Bu nedenle kampanya ve çeşitli alternatiflerle ucuz uçak bileti edinmek büyük ihtiyaç haline gelmiştir. Uçak biletini ucuz bulma imkânı sayesinde birçok yer görme şansı elde edilmekte ve insanların uzakta yaşayan sevdikleriyle kısa süre daha fazla vakit geçirmesi sağlanmaktadır.

 

 

 

Ucuz Uçak Bileti Nasıl BulunurUcuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Ucuz uçak bileti bulmak için birtakım hususlara dikkat etmek büyük önem taşımaktadır. Bazı püf noktaları bilmek hem çabuk hem de uygun maliyetli bir seyahati de beraberinde getirmektedir. Bu püf noktaların başında ise seyahat tarihleri konusu gelmektedir. Uçak biletlerinin ücretleri her gün için farklılık göstermekte ve saat değişikliği gibi konular da bu fiyatlandırmada etkili olmaktadır. Hafta ortası seyahat etmek %10 daha indirimli olmakta ve Çarşamba ve Perşembe öğleden sonra ile Salı ve Cumartesi günleri ucuz uçak bileti için ideal günler olmaktadır. 21 gün önceden bilet için araştırmak yapmak, %8 daha indirimli bir bilet edinmeyi mümkün kılmaktadır. Bir diğer püf nokta ise havalimanları konusunda esnek olmaktır. Şehir merkezlerinden uzakta bulunan havalimanlarına yapılan seyahat, merkeze yakın havalimanlarına göre daha ucuzdur. Havalimanlarının şehir merkezlerine olan ulaşım imkânının bulunması, bu havalimanlarını ucuz uçak bileti temini için daha avantajlı konuma getirmektedir. Bir diğer husus olan erken bilet almak, seyahat edilecek tarihin kesin olması durumunda promosyon bilet almak, çok daha düşük maliyetli bir yolculuğun gerçekleşmesini sağlamaktadır. Ayrıca mil birikimi, havayolu şirketlerinin internet sitelerini düzenli takip etmek ve kampanyalarından haberdar olmak, bilet fiyatına göre tek yönlü bilet alıp dönüş biletini daha ucuz olması durumunda başka bir havayolu şirketinden almak gibi püf noktalar da ucuz uçmak bulmak için ideal yöntemler arasında yer almaktadır.