• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

UÇAK BİLETİ FİYATLARINDA Kİ FARKLARIN NEDENLERİ

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

uçak bileti farklarının nedenleri

Bildiğiniz üzere bilet fiyatlarına etki etmekte olan pek çok faktör bulunmaktadır. Bunların başında da ödeyeceğiniz ücretin düş olması gerekliliği gelmektedir. Eğer ki, ucuz uçak bileti arıyorsanız ihtiyacınız olan tek şey tüm bilgiler için şu an yazmış olduğumuz bu yazıya göz atmanız olacaktır.

En ucuz uçak fiyatlarla yolculuk etmek belki de çoğu kişinin en büyük beklentisi olmuştur. Fakat şöyle bir baktığımızda uçak bileti fiyatlarının her an değişikliğine şahit olmaktayız. Şu an en uygun fiyatlı uçak bileti birazdan fazlasıyla artabilmekte, ya da düşebilmektedir.

Bunun en başta sebeplerinden birisi promosyonlu fiyattan açılan ücretlerin, bilete olan talebin artmasıyla beraber kademeli olarak yükselmesidir. Özellikle hafta sonu seyahat edecekseniz eğer, koltuk satışı en çok bu günlerde gerçekleştiğinden, ne kadar erken karar verirseniz o kadar uyguna uçacaksınız.

Hafta içi bilet fiyatlarına gelince o zaman da hafta sonuna kıyasla daha da ucuz olacağını göreceksiniz. Öyle ki, seçtiğiniz gün de bilet fiyatını etkilemektedir.

 

Bir başka çerçeveden bakacak olursak bu duruma, mesela aynı yere sefer düzenleyen iki firmada A firması daha uygun iken, B firmasına ait uçak bileti çok pahalı olabiliyor. Peki, bunun sebebi ne diyecek olursanız, bu durum her ne kadar hizmet kalitesi ile açıklanmış olsa da, daha farklı sebeplerin olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Firmaların maliyetlerinden tutun, yolcu profiline göre de bu fiyatlar değişebilmektedir.

ucuz bilet bulma yöntemi

A firması düşük maliyetlerle ikramda bulunmadığı için uçak bileti çok uygundur. Biletten kıstıkları fiyatı ikramlardan çıkartırlar bir diğer açıdan bakacak olursanız. B firması ise bunun tam tersi. Bilet fiyatı yüksektir, fakat sunmuş oldukları ikramlar çok uygundur. Biletin yüksek maliyeti ikramlar ile dengelenmektedir.

 

Peki, satın alacağınız biletin sınığına hiç dikkat etme fırsatı bulabildiniz mi. Çünkü satın alacağınız biletin sınıfı da uçak bileti fiyatlarını etkilemektedir. Promosyonlu, esnek ve business olarak ayrılan uçak biletleri, aldığınız hizmette ve oluşabilecek aksiliklerde önem kazanabilmektedir. Promosyonlu biletler iptal edilemez hiçbir zaman. Esnek sınıflı biletler ise uçuşa belirli saatler kalana dek iptal ya da değişikliği mümkündür. Business sınıfı biletler ise uçuş öncesinde ve uçuş esnasında ayrıcalık kazandırmaktadır.  Business uçak bileti her ne kadar pahalı olsa da, check-in, bagaj hakkı, uçuş esnasında ki ikramları ve rahat koltukları ile özel hissetmenizi sağlayacaktır ki, bu durumda ödeyeceğiniz paranın karşılığını fazlasıyla karşılamaktadır.

yolculuk

Ayrıca, uçak biletleri gideceğiniz yere göre de değişmektedir. Mesela, kısa mesafeli yolculuklarınızda uzun mesafeli uçuşlar arasında fiyat farkı olduğu gibi, yurt içi ve yurt dışı seferlerinde de servis ücretinden, vergilendirmesine kadar büyük etki etmektedir. Bazı havayolları firmalarının yaptığı aktarmalı uçuşlarla daha ucuz uçak bileti bulmak mümkün ama zaman yönünden çok vakit almaktadır.

Özetle diyecek olursak, ister aktarmalı olsun, isterse aktarmasız, yüzlerce rota seçeneği ile uçak bileti firmaları ile ilgili ucuzauc.com.tr sayfamızdan karşılaştırma yaparak, tercihinizi kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Fiyatının yükselmesinden korkup da, karar veremediğiniz durumlarda ucuzauc.com.tr üzerinden rezervasyon yapıp, önleminizi alabilirsiniz. Bu hem size büyük bir zaman dilimi olarak zamandan tasarruf sağlayacak, hem de, diğer seferleri detaylı inceleme fırsatı tanıyacaktır.

 

Bilet fiyatlarını etkileyen pek çok sebebi ele almaya her ne kadar çalışmış olsak da, size en güzel cevabı mobil uygulamamız ve sitemizde ki, hızlı bilet sorgulama sistemi cevap verecektir. Bu sebepledir ki, seyahat planınızı oluştururken bu önerilerimizi muhakkak dikkate almanızı tavsiye ediyor, sizleri Ucuza Uç sayfamızda görmekten büyük bir mutluluk duyacağımızı bilmenizi istiyoruz.