• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Türkiye’den Yurtdışına En Çok Seyahat Yapılan Ülkeler

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

 Türkiye’den Yurtdışına En Çok Seyahat Yapılan Ülkeler

Türkiye’den Yurtdışına En Çok Seyahat Yapılan Ülkeler 

Ülkemizden yurtdışına seyahat etmek isteyen kişilerin ilk karşılaştıkları sorun vize sıkıntısıdır. Bu durum söz konusu olduğunda yapılabilecek en iyi çözüm vize sorunu olmayan ülkeleri tercih etmektir. En çok seyahat yapılan ülkeler vizesiz giriş yapılan ülkelerdir. Vizesiz giriş yapılabilen birçok ülke mevcuttur. Bunlar arasında; Arnavutluk, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Japonya yer almaktadır. Bu ülkeler haricinde de çok sayıda ülkeye geçiş vizesizdir.

 

 

 

Arnavutluk Hakkında Genel Bilgi Arnavutluk Hakkında Genel Bilgi 

Avrupa’nın güneyinde yer alan bir ülkedir. Arnavutluk; vahşi doğası, muhteşem manzarası ve Akdeniz havasıyla ün salmış bir ülke özelliği göstermektedir. Tarihi yerleri sevenler için Tanrı Apollon mantık kenti bu ülkede bulunmaktadır. Arnavutluk kültürünü tanımak ve öğrenmek için başkenti olan Tiran ziyaret edilmelidir. Tarih kokan antik eserleri içerisinde barındıran bir ülkedir. Arnavutluk seyahati için en doğru zaman Mayıs, Haziran ve Eylül aylarıdır. Eşsiz bir mimari güzelliğe sahip bir ülkedir. Ülkeye ulaşım hem hava yoluyla hem de kara yoluyla sağlanabilmektedir.

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hakkında Genel Bilgi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hakkında Genel Bilgi 

Yavru vatan olarak da bilinen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, vizesiz seyahat edilen ülkeler arasında bulunmaktadır. Türk vatandaşlarının sadece nüfus cüzdanları ile ziyaret edebilecekleri bir ülkedir. Akdeniz iklimine sahip bir ülkedir. Her mevsim ziyaretçi akınına uğrayan bir ülkedir. Çok sayıda festivalle ev sahipliği sağlayan bir ülkedir. Türklerin sıklıkla tercih ettikleri ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkeye ulaşım Ercan havalimanı ile gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

Japonya Hakkında Genel Bilgi Japonya Hakkında Genel Bilgi 

Japonya, turistik ya da eğlence amaçlı gezilere ev sahibi yapmaktadır. Japonya her ne kadar tercih edilse de aslında oldukça pahalı bir ülkedir. Bütçe planlamasını dikkatli yapmak gerekmektedir. Asya’nın doğusunda kalan bir ada ülkesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapılmaktadır. Japonya ılıman iklime sahip bir ülke olduğu için yaz aylarında yapılan seyahatler fazladır. Festivallerin ana vatanı olabilecek bir ülkedir. Çok sayıda festival düzenlenmektedir. Türk mutfağıyla kıyaslandığında oldukça farklı bir mutfağa sahiptir. Yemek kültürüne alışmak zaman alabilmektedir. Japonya’nın Fukuoka şehri, Japonya'ya gidildiğinde ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alır. Gerek mimarisiyle gerekse eğlence mekanlarıyla öne çıkmaktadır. Japonya, doğal güzellikleri, müzeleri ve birbirinden farklı festivalleri ile seyahat severlerin tercih etmesi gerekli ülkelerden biridir. Seyahat etmek için tercih edilen ülkelere ulaşım kolaylığı en önemli kriterler arasında yer almaktadır. Türkiye’den yurtdışına seyahat etmek isteyenlerin karşılaştıkları vize sorunu da çoğu ülke ile olumlu sonuçlara bağlanmıştır. Bununla birlikte yurtdışına seyahat etmek isteyen insanların sayısı gün geçtikçe artmaya devam edecektir. Ulaşım kolaylığı da önemli bir etkendir. Hava yolu aracılığıyla çoğu ülkeye saatler içerisinde güvenli ve hızlı ulaşım sağlamak mümkündür.