• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

TÜRKİYE’DEN BAHAR TATİLİ İÇİN SEÇİLMİŞ NEFİS YERLER VE TAVSİYELER

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

TÜRKİYE’DEN BAHAR TATİLİ İÇİN SEÇİLMİŞ NEFİS YERLER VE TAVSİYELER

Bildiğiniz gibi yaz tatilleri çok daha uzun ömürlü oluyor ve tatil beldelerine insanlar akın ettikleri için kalabalıktan dolayı şikayetçi olunabiliyor. Ancak stres atmak ve ara kaçamak gibi tatil yapmak isteyenler bu günleri iyi değerlendirerek çok ucuz maliyetlerle ülkemizin en güzel bahar tatili beldelerine iki-üç günlüğüne giderek dinlenebilirler. Bu şekilde seyahat planı olan aileler için aslında en ideal günler ise 23 Nisan veya 19 Mayıs resmi tatil günleri olarak ön plana çıkıyor. Çocuklarını okulun tatile girdiği bu resmi tatil günlerinde aktivitelere katılmak gibi zorunluluğu olmayan aileler alarak kısa vadeli bir dinlenme molası verebilirler. Yaz girmeden yapılacak olan bu kısa tatil ise sizleri kalan iş sürecinde çok daha motive etmiş ve yorgunluğunuzu almış olacaktır.

BALIKESİR KAZ DAĞLARI İLK ADRESİMİZ

 

BALIKESİR KAZ DAĞLARI İLK ADRESİMİZ

Balıkesir’in en meşhur dinlenme ve tatil mekanı olan Kaz Dağları filmlere bile konu olmuş olan atmosferi ile sizleri dinlenmenin zirvesine çıkaracaktır. Burada çeşitli pansiyonlarda mevsim dışı olduğu için ucuza konaklayabilirsiniz. Ayrıca bölgede ki iki farklı “Mıhlı” ve “Sütüven” şelalerini görerek yanlarında piknik keyfi bile yapabilirsiniz. Ardından Kaz Dağı Milli Parkı’nı ziyaret edin. Zeus Altarı’na geçerek çok farklı bir tabiata ve tarihe şahit olun. Kızılkeçili köyüne uğrayıp ülkemizin organik yaşam tarzına bir göz atın ve kendinize bir ziyafet çekin. Adatepe köyüne de uğramadan ve burada ki sebzelerle meyveleri tatmadan dönmeyin.

VAN GÖLÜ GİDİP DÖNÜLEBİLECEK ALTERNATİFLERDEN

 

VAN GÖLÜ GİDİP DÖNÜLEBİLECEK ALTERNATİFLERDEN

Kış aylarında ki beyazlığı ile ünlü olan bu ilimizde ve buzlarını gösteren gölümüz ise bahar aylarında tabiatın mavisine ve yeşiline donatıyor ortalığı. Doğu Ekspresi ve Van Gölü Ekspresi turları olarak adlandırılmaya ve tren seyahatinin tadına bakmak isteyenler tarafından da tercih edilmeye başlanmıştır. Ancak Van’a direkt uçuşlar mevcut olduğundan  şimdiden yerinizi ayırtarak ucu uçak bileti ile çok ekonomik koşullarda gidiş-dönüş bir tatil yapabilirsiniz. Vardığınızda gözlerinizin alamayacağı büyüklükte masmavi bir göl ile etrafı çevreleyen yemyeşil tabiatın içerisinde huzurlu bir tatil yapma imkanı bulacaksınız.

BODRUM YAZIN DEĞİL BAHARIN VAZGEÇİLMEZİ OLMALI

 

BODRUM YAZIN DEĞİL BAHARIN VAZGEÇİLMEZİ OLMALI

Muğla ilimize bağlı olan ve tatil beldesi olarak dünyada ün salan Bodrum, aslında yaz aylarında akın eden yerli yabancı turistlerle biraz boğucu olabiliyorken, baharda henüz kimseler yokken bu harika doğa ve denizle baş başa kalabilirsiniz. Tatilinizde Bodrum kalesini mutlaka ziyaret ederek bu tarihi yapıyı bir görün. Ardından denizin tadını mutlaka çıkarın. Gümüşlük’te denizin ortasına kurulan yemek masalarında dünyada bir kere yapılabilecek olan bu eşsiz güzelliğin tadını bir ziyafetle çıkarın.

GÖKÇEADA TATİLİ SİZİ BAŞKA DİYARLARA GÖTÜRECEKTİR

 

GÖKÇEADA TATİLİ SİZİ BAŞKA DİYARLARA GÖTÜRECEKTİR

Gökçeada bildiğiniz gibi Çanakkale ilimize bağlı olan muazzam bir ada olarak biliniyor. Tatilciler genellikle burayı araçla gitmek zorunda olduklarından tercih etmiyorlar ve diğer adalara yığılıyorlar. Ancak Gökçeada bahar aylarının vazgeçilmez dinlenme ve mola verme yerlerinden birisidir. Kafasını dinlemek ve gürültüden uzak durarak doğa ve deniz ile iç içe olmak isteyenler bu rotayı bir düşünsünler. Yapılabilecek aktivite ise o kadar fazla ki saymakla bitiremeyiz. Buranın yerli halkı da insanlar gelsin diyerekten çok daha fazla emekler vererek çeşitli aktiviteler düzenlemişler. Gökçeada’nın köylerine gidin ve insanlarıyla muhabbet ederek yeşilliğin ve organiğin hakikisinin tadına bakın. Tepeköy, Yıldız koyu, Aydıncık plajı, Lazkoy, Zeytinliköy ve Bademli mutlaka uğramanız gereken yerler. Ayrıca İmroz Poseidon’a geçip gün batımını izleyerek müthiş bir keyif yaşayabilirsiniz. Adaya geldiğinizde kahvaltı, ezine peyniri ve meşhur Çanakkale domatesini tatmadan ben bu adaya gittim demeyin.

FETHİYE’NİN KABAK KOYU NOKTAYI KOYAN ADRESLERDEN

 

FETHİYE’NİN KABAK KOYU NOKTAYI KOYAN ADRESLERDEN

Muğla içerisinde çok fazla cennet misali beldeler ve yerler barındırıyor. Bunların en az 5’i ise Fethiye ilçesinde. Bunlardan da bu bundan güzeldir demek imkansız çünkü hepsi bir harika. Biz şimdi Kabak Koyu’ndan bahsedeceğiz. Buraya tatile gitmek için hiç kimse acaba mı sorusunu soramaz. Az önce de belirttiğimiz gibi kimsenin cennete gitmek ister misin sorusuna hayır diyemeyeceği gibi burası da cennet misali bir bölge. Bu koy bahar aylarında daha sakin olurken yaz aylarında çok kalabalık oluyor. Çünkü dinginliği yüzünden son yıllarda dünya genelinde moda olan yoga aktivitesi için bütün dünyadan insan geliyor. Burada çok fazla yoga yapan insan görebilirsiniz. Ancak siz isterseniz seccadenizi serip namazınızı kılmayı da tercih edebilirsiniz. Gerçektende sakinliği, doğasının yeşilliği ve denizinin maviliği ile burada birkaç gün kalan insanda sinirsel bir hastalık filan bırakmaz. Tam bir terapi merkezi diyebiliriz. İsteyenler kampta kurabiliyorlar. Mutlaka düşünün deriz. Gitmek isteyenler için Dalaman Havaalanına bir uçak bileti almalarını öneririz.