• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Türkiye'de En Ucuz Tatil Yerleri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Türkiye’de En Ucuz Tatil Yerleri

Türkiye'nin popüler tatil mekanlarından olan kleopatra plajı

Türkiye’de her mevsimi aynı anda yaşamak mümkündür. Doğal ve tarihi güzellikleri ile her mevsim ayrı bir tatil imkânı bulunmaktadır. Erken rezervasyon yaptırılmamışsa, son ana kalan tatiller için de uygun maliyetli çözümler bulunabilir. Aile işletmeleri, pansiyonlar ve küçük moteller, uygun maliyetli çözümler sunacaktır. Bu tarz konaklama tesislerinin bulunduğu yerler, ucuz tatil yöreleri olarak öne çıkar. Ayrıca bazı tatil yörelerine, sezonunda gidilmediği zaman da fiyatlarda önemli bir düşüş görülür. Sezon başı, sezon sonu tatil tarihleri, kısıtlı bütçeyle tatil yapacaklar için, tercih edilecek dönemlerdir.

 

Türkiye’de Ucuz Tatil Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

Ege ve Akdeniz bölgesinden bir kare

Türkiye’de ucuz tatil yapmak isteyenlere önerilecek bazı yerler bulunur. Akdeniz ve Ege kıyılarında da birbirinden güzel koylarda uygun bütçeli tatil imkânı bulunur. Bu yerlere verilecek örneklerin başında, Akyaka gelecektir. Muğla yakınlarındaki Akyaka, beyaz evleri, temiz denizi, tarihi dokusu ile Akdeniz’in incisi denilecek yerler içerisindedir. Akyaka’nın en önemli özelliği, konaklama tesisleri içerisinde bulunan uygun fiyatlı pansiyonlarıdır.

Ege’nin incisi İzmir’e bağlı Sığacık da uygun fiyatlı konaklama tesislerinin çok olduğu yerler arasındadır. Tarihi dokusu, antik Teos medeniyetleri, masmavi denizi ile tercih edilecek yerlerdendir.  

 

Huzurlu Tatil Yapmak İsteyenlere Öneriler

Assos'dan bir kare

Huzurlu tatil yapmak isteyenlere önerilecek yerler arasında, Assos ilk sıralarda gelecektir. Çanakkale’ye bağlı olan Assos, Küçükkuyu yakınlarındadır. Assos, deniz kenarında ve huzurlu tatil beldelerinden biridir. Dar  kırma taş yolları, temiz denizi ile sakin yerlerden biridir. Balık ürünleri ve meze çeşitleri ile öne çıkacak lezzetleri ile ünlüdür. Assos limanı yakınlarında, butik oteller oldukça fazladır. Biraz daha uygun fiyatlı konaklama tesisi arayanlara öneri, Behramkale olacaktır. Aile işletmesi olan pansiyonlar oldukça fazladır. Behramkale ve Assos arasındaki mesafe de oldukça kısadır.

 

Gökçeada Temiz Denizi İle Tercih Edilecek Yerler İçerisindedir

Gökçeada'dan bir manzara fotoğrafı

Gökçeada, eskiden Rumların yaşadığı bir ada iken, mübadele sonrası, Rumeli kökenli vatandaşlarımız yerleştirilmiştir. Adanın en önemli özelliği, tarihi taş evleri ve sokaklarıdır. Eskiden canlı bir tarihe ev sahipliği yapmış olup, farklı bir kültürün izini taşımıştır. Denizinin temizliği, geniş kumsalları ile öne çıkan yerler arasındadır. En önemli yerleri, Kaleköy, Tepeköy gibi yerleşim yerleridir. Özellikle, pansiyonları oldukça uygundur. Deniz sporları yapmak isteyenler için de önerilecek yerlerdendir.

 

Ucuz Tatilin Adresi Avşa Adası

Avşa Adası'ndan bir kare

Avşa Adası, Marmara Denizi’nde bulunan adalardan biridir. En önemli özelliği, temiz denizi ve geniş kumsalıdır. Ayrıca her kesimin zevkine hitap edecek özellikleri bulunur. Genç kesimin sıkılmadan kalmasına olanak tanıyacak, gece mekânları bulunacaktır. Hareketli bir havası bulunan ada, belli şehirlere yakınlığı ile de tercih edilir. İstanbul ve Tekirdağ’a oldukça yakındır. Deniz yolu ile vapur seferleri yapılarak ulaşılabilmektedir. Avşa Adası’nın en önemli özelliği, ucuz otel ve pansiyonlarıdır. Ailecek uygun bütçeli tatil yapmak isteyenlere, önerilecek yerler arasındadır.