• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Soğuk Severlere Tatil Önerileri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Yaz aylarında bir tatil klasiği olan deniz, kum, güneş üçlüsünü sevmeyenler için yeni bir alternatif yaratıyoruz ve kış aylarında da yurt dışında kış mevsiminin en ağır geçtiği yerleri sıralıyoruz.

Yaz aylarında yıllık izinlerin kullanılması, okulların tatil olması derken tatil beldelerinde de yoğunluktan fiyatlar uçuk seviyelere ulaşırken, kalite de bazen düşebilir. Güneş yanıkları da ekstra bir sorun olarak karşımızda dururken kış mevsiminde tatil yapmayı sevenler ve farklı deneyimlere kucak açanlar için soğuk severlere alternatifler. Fazla soğuk geldiyse de sizi Bahar Severlere Tatil Seçenekleri yazımıza göz atmaya davet ediyoruz.

1. Laponya-  Finlandiya

Laponya-  Finlandiya

Gözünüzü korkutmak değil amacımız ama Dünya’nın en soğuk yerleri arasında yer alan Laponya, Finlandiya’nın kuzeyinde yer alan bir bölgedir. Ülkenin en geniş yüzölçümüne sahip olan idari bölgesi olan Laponya’da sıcaklık-40 dereceye kadar düşmektedir. Korkmayın, Antarktika, Laponya’dan çok daha soğuk yerlerde mevcut. gibi Yaz döneminde ise en fazla 20 dereceye kadar çıkan sıcaklıklar soğuk sevenler için kesinlikle doğru adres.

Laponya’ya gitmek için bir diğer nedeniniz de kesenlikle Kuzey Işıklarını görmek olabilir. Laponya, Kuzey ışıklarının en iyi görüldüğü yerlerden birisidir. Husky köpekleri, geyikleri ve muhteşem doğasıyla da kışın güzelliğine bir kez daha hayran kalacağınızı söyleyebiliriz.

2. Moskova- Rusya

Moskova- Rusya

Kış rüyasını yaşamak isteyenler için beyaz örtü altında ki Rusya, Masallar Ülkesi olarak kabul edilebilir. Renkli sarayları, tarihi yapılar ve karla kaplı olan Moskova’da Masallar Ülkesinin başkenti olarak eşsiz bir güzellikte karşımıza çıkmaktadır. Soğuk severler için bu şehirde ucun ve soğuk kış mevsimi Ocak ayında -30 dereceye kadar düşen sıcaklığıyla cazip gelebilir. Kış aylarında durgun olur diyerek geçmeyin özellikle kış mevsiminde düzenlenen etkinlikler ve festivaller bu şehir için kış, eğlencenin bir diğer adı olarak karşımızda duruyor. Turistler içinde soğuk havaya rağmen farklı bir deneyim sunan bu kentte kış tatilini geçirmek, ideal bir seçenek.

3. Grönland

Grönland

Soğuk çok soğuk daha da soğuk severleri Kuzey Yarım Küreye alalım. Grönland adası, Kuzey Yarım kürede en soğuk coğrafyalardan birinde yer almaktadır. Yazın bile sıcaklığın -10 derece olduğu bu bölgede kış mevsiminde hazır olun sıcaklık -70 dereceye kadar düşebiliyor. Karlar ülkesi olarak da kabul edilen bu ada da ulaşım ve diğer imkânlar oldukça kısıtlı. Kendinizi sınamak ve soğuk sevmenin boyutunu bir tık ileri taşımak isteyenler için farklı bir deneyim sunan Grönland seyahat edebilirsiniz. Ulaşımın kısıtlı olduğu bu adalara ucuzauc mobil uygulamasından veya web sitesi üzerinden uçak bileti sorgulaması yapabilir. Tur hizmetlerimizden de faydalanarak Grönland’a seyahatinizi planlama da yardımcı olabiliriz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

4. Montana- ABD

Montana- ABD

Soğuk severim çok da abartmayayım en azından insancıl bir soğuk olsun diyorsanız o halde Montana tam size göre. Kanada sınırına yakın bir bölgede yer alan Montana’ da kış mevsimi oldukça ağır geçmektedir. Sıcaklık-60 dereceyi bulurken heyecanlı bir kış deneyimi için Rocky Dağları bölgesinde Husky köpekleriyle orman içinde kayma keyfini yaşayabilir ve sıcacık evinizde veya otelinizde şömine başında şarabınızı yudumlayarak bu muhteşem doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

5. Vostok, Antarktika

Vostok, Antarktika

Söylesek mi bilemedik! Dünya’nın en soğuk yerler listesinde yer alan Antarktika, yıl boyunca hiç güneş almayan bubölesindesıcaklık-100 dereceye kadar ulaşmaktadır. Soğuk severler için bile biraz fazla olan Vostok şehri sakinliğiyle dikkat çekerken, bu bölgeye gelen turist sayısı da oldukça az olması da birçok olanağın kısıtlı olduğunu da belirtilelim. Sakin, sessiz ve kendinizle kalabileceğiniz soğuk bir tatil seviyorsanız o halde Vostok, Antarktika seyahat için kolları sıvayabilirsiniz. Her aşamada yanınızda olan ucuzauc ile seyahatinizi planlamada da yanınızdayız. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.