• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Singapur Alışveriş Rehberi

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Singapur Alışveriş Rehberi

Singapur Alışveriş Rehberi

Singapur'da kâh kendinize kâh sevdiklerinize alışveriş yapmak için birçok alan bulunabilir. Her zevke ya da tarza uygun yerler ve beraberinde ürünler bulunmaktadır. Birçok alışveriş merkezi vardır bunun dışında alışveriş konusunda önde olan caddelerinde alışverişin keyfi doyasıya çıkarılır. Singapur'u gidip görenler burayı alışveriş adası olarak tanımlarlar. 1000'den fazla alışveriş merkezi vardır. Singapur insanı alışverişi çok sevdiğinden zamanlarının büyük kısmını buralarda geçirmektedir. Sıcak bir bölge olduğundan insanlar için klimalı ortamlar kaçtıkları nokta olduğundan alışveriş merkezleri kurtarıcıdır. 

 

 

 

Singapur'da Alışveriş Caddeleri Singapur'da Alışveriş Caddeleri 

Singapur'da alışveriş merkezlerinin toplanma yeri Orchard Caddesi ve Marina Bay caddeleridir. Orchard caddesinin her tarafında AVM vardır. Bu kadar çok seçenek arasında deyim yerindeyse kaybolma durumu olasıdır. Kişisel zevklere göre teknolojik ürünlerle ilgilenenler ya da kitaplarla ilgilenenler için yerleri de mevcuttur.

 

 

 

 

Singapur’dan Ne Alınır

Singapur’dan Ne Alınır?

Singapur tam bir alışveriş cennetidir. Buradan marka ürünler de ucuz ürünler de satın alınabilir. Singapur da her bütçeye uygun ürünler mevcuttur. Şehrin simgesi orkide’dir. En orjinal hediye orkide kalıplarıdır. Marka takılar alınabilir. Yine marka kıyafetler konusunda da cennet olan caddesi vardır. Dünyaca ünlü markaların mağazaları rahatlıkla bulunabilir. Burada hediyelik eşyalar çok çeşitlidir. Magnetler, kar küreleri, anahtarlıklar hemen her köşeden bulunabilir. Ve tabi ki Singapur'un simgesi aslan kafalı balık gövdeli Merlion isimli hayvan figürüdür. Şehrin genelinde her yerde bulunabilir. Çay, yöresel meyveler, bitkisel ürünler temin edilebilir.

 

 

Singapur’da Alışveriş Seçenekleri

Singapur’da Alışveriş Seçenekleri

Singapur'da alışveriş için çok fazla seçenek vardır. Ve sırf bu yüzden dünyanın dört bir yanından alışveriş yapmaya gelinir. Singapur'un geneli ise lüks alışveriş merkezleri merakını taşımaktadır. Belli başlı alışveriş merkezleri ön planda olup, caddeleri de alışveriş yapmak isteyenler için gözde niteliğindedir. Singapur'daki alışveriş merkezlerinde en ilginç noktası farklı alışveriş konseptlerinin yer almasıdır. Aynı zamanda alışveriş merkezleri mimari açıdan da farkını göstermektedir. Özellikle lüks alışverişini sevenler için hem alışveriş merkezine adını veren Orchard Alışveriş Caddesi fazlasıyla tercih edilmektedir. Alışveriş merkezlerinin yanı sıra Asya'nın en iyi markaları da rahatlıkla bulunabilmektedir.

 

 

Singapur’da Mağaza Seçenekleri

Singapur’da Mağaza Seçenekleri

Singapur Uzak doğu da en kurallı ve en düzenli ülkelerden biridir. Burası sakin gezilebilecek bir şehir olması yanı sıra metropol özelliği ile de akışa kapılmamak elde değildir. Singapur'un ana caddesi olan Orchard Road alışveriş merkezleri ve mağazalarla doludur. Gecesi ve gündüzü ile her zaman kalabalıktır. Alışveriş konusunda bir beklenti varsa Singapur doğru adrestir. Hele hele amaç elektronik üzerine bir alışveriş ise Lucky Plaza bu konuda yanlış adrestir. Aranan ve satılan marka başka marka çıkabilir.

 

 

 

Birçok Farklı Alışveriş Tercihi Bir Arada

Birçok Farklı Alışveriş Tercihi Bir Arada

Sonuç itibariyle Singapur, 150 den fazla alışveriş merkezi ile adeta bir cennet olup birçok şey satın almaya hâkimdir. Şehrin alışveriş bölgesi her türlü giyim, kozmetik, aksesuar ve elektronik eşya satın almak için uygundur. Marka firmalardan normal marka ürünlere kadar her çeşitten her kesime uygunluk vardır. Ayrıca yıl boyunca düzenli festivallerle gelen misafirler de bu alışveriş cennetinde kendilerini kaybetme noktasına varabilmektedir.