• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Seyahat Sırt Çantasında Olması Gereken Şeyler

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Seyahate Giderken Sırt Çantasında Bulunması Gerekenler

Yolculuk esnasında insanların yanlarında taşıması gereken önemli eşyalar vardır. Bu eşyalar hem seyahatin daha kolay ve eğlencesi geçmesini sağlayacak hem de gittiğiniz yerde sizleri fuzuli masraflardan kurtaracaktır. Bazen sırt çantanızda bu da gerekli mi dediğiniz bir eşya hayat kurtarma derecesinde bile gelecektir. Bu yüzden seyahate çıkmadan önce mutlaka sırt çantanızda neler bulundurmanız gerektiğine iyi karar vermeniz gerekiyor. Öncelikle sırt çantası seçimi yaparken seyahatin uzunluğu ve taşıma kapasitesi dikkate alınmalıdır. Çok sık olarak seyahat ediyorsanız büyük valizlerin yanında orta derecede bir sırt çantası almanız yeterli olacaktır.

Seyahat Sırt Çantasında Olması Gereken Şeyler

1. Mevsime dikkat

Sırt çantanızı hazırlarken mutlaka mevsim şartlarını göz önüne almanız gerekiyor. Eğer gideceğiniz yer deniz aşırı bir yer ise ve denize girmeyi düşünüyorsanız parmak arası terlik, yedek mayo, güneş kremi ve havlu gibi önemli eşyaları yanınıza almayı unutmayın. Ormanlık alanlarda sinek ya da böcek ısırıklarına karşı losyon almayı da ihmal etmemelisiniz.

2. Ayakkabı kişinin kararı

Günübirlik seyahatlerde yedek ayakkabı çok gerekli olmasa da uzun süreli seyahatler için yedek ayakkabı seçimi yapmak son derece önemlidir. Rahat bir çift ayakkabı mutlaka yanınızda bulunması gerekiyor.

3. Kişisel bakım ürünleri

Kişisel bakım ürünleri de insanların seyahat sırasında en fazla ihtiyaç duyduğu eşyalar arasındadır. Vücut losyonu, rolon, tarak, diş fırçası gibi eşyalar insanların günlük bakımları için ihtiyaç duydukları eşyalar arasındadır. Özellikle kadınlar için günlük makyaj için ufak tefek malzemelerin mutlaka bulunması gerekiyor.

4. Para ve elektronik ürünler

Seyahat esnasında en çok işinize yarayacak olan elektronik ürün hiç kuşkusuz şarj makinesidir. Şarj makinesini almadan yola çıkmak sizi bir hayli sıkıntıya sokacaktır. Bunun yanında tablet ya da laptop gibi cihazları da yanınıza alacaksanız bu eşyaların da şarj cihazlarını yanınıza almayı ihmal etmeyin. Müzik dinlemek isterseniz kulaklığınızın yanınızda olduğundan emin olmalısınız. Bunlara ek olarak fotoğraf makinesi ile seyahat etmek istiyorsanız makinenizin en çok işinize yarayacak olan aparatlarını da mutlaka sırt çantanıza atmanızda fayda var.

5. Sırt çantasını düzgün yerleştirme

Sırt çantanızda diğer eşyalar kadar önemli olan bir diğer detay da ufak atıştırmalıklardır. Bu atıştırmalıklar uzun yolculuk sırasında sizlere önemli destek olacaktır. Çikolata, bisküvi tarzı yiyecekler sayesinde kan şekerinizi dengede tutabilirsiniz. Aynı zamanda suyu da ihmal etmemeniz gerekiyor. Yanınızda bir su şişesi taşımak gün içerisinde sürekli olarak su satın alacağınız yer arama derdinden sizleri kurtaracaktır. Çantalarda ek olarak ufak bir çakı, çakmak ve yara bandı gibi acil durumlarda işinizi görecek eşyalar da bulundurabilirsiniz. Hatta küçük bir fener de çok fazla iş görecek bir alettir. Bu aletler çok yer kaplamadığı gibi ihtiyaç halinde son derece yardımcı eşyalardır.