• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Paris’in Keyif Durakları

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

paris şehri

Paris, sanatın ve modanın başkenti, aşkın şehri olarak günümüzde de en çok ziyaret edilen şehirlerden birisidir. Müzeleriyle göz dolduran etkinlikleri, sokaklarıyla Fransız kültürünü tam anlamıyla yaşayabileceğiniz bu şehirde sadece müze gezmek için gitmiş olamazsanız. Eşsiz Fransız yemeklerini tatmak ve keyif yapmak için Paris’in Keyif Duraklarını sizler için sıraladık.

kong paris

Kong Restoran

Seine Nehri manzarasında romantik bir yemek yemek için terci edebileceğiniz Kenzo binasının en üst katında yer alan ve öğlen 12:00 ile gece02:00 saatleri arasında hizmet veren Kong Restoranı tercih edebiliriniz.

Cam tavanlı, lezzetli yemekleri, hoş bir barı ve manzarasıyla göz dolduran bu restoran şehrin en ‘hip’ restoranı olarak kabul edilmektedir.

Rezervasyon dışında boş masası bulunmayan Kong Restoran’da yemek yemek için en şık kıyafetinizi de giyinmeyi unutmamanızı tavsiye ederiz. Ana yemek, şarap ve tatlı ile beraber yaklaşık olrak 100 Euro kadar bir hesap ödeyebileceğiniz Kong Restoran, hizmetiyle de verdiğiniz paranın karşılığını almanızı sağlıyor. Sadece lezzetli yemekleri değil barı ve kokteylleriyle de ünü olan bu restoran da uzun bir kokteyl listesi bulunuyor.  Damak tadınıza göre karışımınızı seçeceğiniz kokteylinizi manzaraya karşı yudumlarken Paris’in Keyif Durağı olarak favoriniz olabilir. Kong Restoranın Cuma ve Cumartesi günleri gece 03:00’a kadar hizmet verdiğini de belirtelim.

Pierre Hermé”  Pierre Hermé

Hamura Sanat Katan Pastane “Pierre Hermé”

Pierre Hermé pastanesi tam olarak Paris ruhunu yansıtan eşsiz güzellikteki pastalarıyla bilinmektedir. Pierre Hermé’ye pastane demek aslında biraz küçümsemek gibi olsa da pasta butiği olarak 6-8 kişilik pastaların tek kişilik mini boylarını bulundurmasıyla dikkat çekmektedir. Yemeye kıyamayacağınız, her bir ısırıkta makaronun ve pastanın gerçek tadına varabileceğiniz Pierre Hermé Pazartesi’den Pazara kadar her gün sabah 10:00 ve akşam 19:00’a kadar hizmet vermektedir. Sadece Cumartesi günleri 19.30’a kadar açıktır. Pierre Hermé ‘ye Saint Germain Des Pres metrosuyla ulaşabilirsiniz.

Laduree

Makaron Denilince Akla Laduree Gelir

1862 yılından beri 155 yıldır hizmet veren Laduree, makaronlarıyla ünlüdür. Paristen dışarıya taşan bir üne sahip olan Laduree makaronları Londra, Tokyo, Zürih ve Dublin gibi birçok şehirde şubeleri bulunan köklü bir geçmişe sahiptir.

Paris’in gezilecek ve görülmesi gereken yerleri arasında akla ilk gelen Champs Elysées Caddesi ve bu cadde üzerinde yer alan Laduree’nin makaronlarını tatmanızı öneririz.

Champs Elysées üzerinde yer almasından dolayı metroyla Georges V durağından kolaylıkla ulaşım sağlayabilir ve her gün 07:30 ile 23 :00 saatleri arasında pastaneyi, restoran kısmını ise 07:30 ile 00:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Sadece Pazar günleri 08:30’da açılan Laduree makaronlarını tatmadan dönerseniz Paris’in Keyif Duraklarından en önemlisinden birini es geçmiş olacağınızı da belirtelim.

Cafe des Deux Moulins

Amelie’nin Kafesi  “Cafe des Deux Moulins”

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Amelie filminin çok iyi bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Rustik havası ve sıcak işletme olan Amelie filmindekiyle aynı isme sahip Cafe des Deux Moulins bu film severler için eşsiz bir deneyim olabilir. Tıpkı filmdeki gibi Paris’in koşturmacası içinde olan marketten, manavdan veya peynirciden alışverişini yapan Parislileri, Cafe des Deux Moulins önünde şarap içerek izleyebilir ve şehrin bu sevimli havasına katılabilirsiniz. Metroyla Blanche durağına yakın olan 9 bölgedeki bu kafe her gün 07:00 ve 01:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Le Café du Marche

Paris’te Kahve ve Öğle Yemeği için Le Café du Marche

Paris’te kafe zinciri olarak da karşınıza çıkan Le Café du Marche omlet, kiş ve krep gibi tatların yanı sıra öğlen yemeklerinde Fransız mutfağına özgü olarak tavuk, balık ve et ürünlerini de servis ediyor.  Doyurucu menüsü ve uygun fiyatlarıyla Parislilerin de tercihi olan Le Café du Marche’de, günün herhangi bir saatinde kahve içmek sabah kahvaltısı veya öğle yemeğini yemek için gidebilirsiniz.

Le Café du Marche’ metro ile Mabillon veya Odeon duraklarından inerek gidebilirsiniz. 6. Bölge’de veya şehrin diğer kısımlarında da bulunan bu kafe her gün sabah 08:00 ve gece 02:00 saatleri arasında hizmet veriyor.