• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Parasız Dünya Turu Yapmanın Yolu

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Parasız Dünya Turu Yapmanın Yolu

Dünya turu denilince akla gelen ilk şey para olur. Çünkü parasız dünyayı gezmek oldukça zor bir durumdur. Özellikle de Türkiye’den çıkıp parasız dünya turu atmak çok daha zordur. Ancak bunların hepsini yerine getirmek için ihtiyacınız olan en önemli durum cesaretinizin olmasıdır. Cesaretinizin olması durumunda parasız dünya turu atma ihtimaliniz oldukça kolaydır. Üstelik bu gezi sırasında hem yeni yerler görmüş olursunuz hem de yeni insanlar ile tanışma fırsatını da yakalamış olursunuz. Bu da aslında bir gezi için en önemli durumdur. Hem eğlenip hem de yeni yerler keşfetmek oldukça harika bir durumdur.

 

 

Emeğinizi Kullanarak Dünya Turu Yapabilirsiniz

Emeğinizi Kullanarak Dünya Turu Yapabilirsiniz

Öncelikle gideceğiniz yerde birini bulup o kişilerin evlerinde kalarak evcil hayvanları ile ilgilenebilir ya da çiçeklerini sulayabilirsiniz. Bu durum size hiç para ödemeden kalacak bir yer sağlar. Böylece hem ev sahibinin içi rahat etmiş olur hem de siz bir aile evinde kalmış olursunuz. Ancak bu durum kesinlikle bir hizmetçilik değildir. Sadece bakım ihtiyaçlarını yerine getirmiş olursunuz. Aynı zaman da gittiğiniz yerde bilinen dillerini öğreterek kişilere yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede onların ihtiyacı olan ev, okul gibi alanların inşasına yardımcı olursunuz. Bunun karşılığında da sizlere kalacak bir yer sağlanır. Bu sayede hem kişilere yardımcı olmuş olursunuz hem de hiç para ödemeden kalacak bir yere sahip olmuş olursunuz.

 

 

Yatırımcı Yardımı İle Gezi Yapabilirsiniz

Yatırımcı Yardımı İle Gezi Yapabilirsiniz

Eğer geziniz için kendinize bir yatırımcı bulursanız o zaman dünya turu için hiçbir ödeme yapmadan gezinizi yerine getirebilirsiniz. Bir yatırımcı bulmanızın en önemli noktası ise kendinize güzel bir hikâye yaratmanız olur. Çıkacağınız dünya turu için neden çıkmanız gerektiğinin güzel bir şekilde anlatılması gerekir. Bunun yanı sıra kitap yazmanız için bu geziye ihtiyaç duymanız da parasız bu geziyi yapmanıza yardımcı olur. Bu durum için illa ki seyahat ediyor olmanıza gerek yoktur. Bu dünya turuna neden çıkmak istediğinizi güzel bir şekilde anlatarak insanları etkileyebilir ve bu sayede parasız olarak dünya turu atma imkânına da sahip olursunuz.

 

 

 

Yeteneklerinizi Kullanarak Dünya Turu Yapabilirsiniz

Yeteneklerinizi Kullanarak Dünya Turu Yapabilirsiniz

Herkesin kendine ait farklı yetenekleri vardır. Örneğin fotoğrafçıysanız o zaman gideceğiniz yer de bulunan kişiye mail atarak yapacağınız konaklama karşılığında onun profesyonel fotoğraflarını çekmeyi teklif edebilirsiniz. Bu sayede ücretsiz olarak konaklama yapabilirsiniz. Aynı zaman da yazı yazma yeteneğiniz kuvvetli ise o zaman web sitelerine bir şeyler yazarak karşılığında ücretsiz konaklama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu yöntem ilk görüşte imkânsız olarak görünse de öyle değildir. Tam tersine bu durumları tercih eden ve kabul eden o kadar çok alan var ki görünce sizin dâhil şaşırmanıza neden olur. Bu sayede parasız dünya turu yapma şansına sahip olursunuz.