• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Pamukkale’de yapabileceğiniz günlük aktiviteler

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Pamukkale’de yapabileceğiniz günlük aktiviteler

Pamukkale’de yapabileceğiniz günlük aktiviteler

Pamukkale bembeyaz görüntüsü ile bir doğa mucizesi olup, çeşitli aktivitelerle ziyaretçilerini karşılayan bir bölgedir. Pamukkale Denizli iline bağlıdır. Pamukkale denildiğinde akla ilk gelen travertenlerdir. Huzur verici manzarası bol bol fotoğraf çekilmeye layıktır. Pamukkale de yapılacaklar arasında Yeşildere Şelalesi’nde alabalık yemek vardır. Yeşildere Şelalesi tabiatın sunduğu eşsiz bir güzelliktir. Buz gibi suyunun içinde serinlemek, yemyeşil ağaçların altında yenilen yemekler fark yaratacak özelliktedir. Pamukkale ve Denizli demek yamaç paraşütünden safariye kadar heyecanlı spor aktiviteleri demektir. Yerli ya da yabancı turistler gün içerisinde çeşitli etkinliklere, aktivitelere katılarak bu zenginliği doyasıya yaşamaktadır.

Pamukkale ve Yamaç Paraşütü

Pamukkale ve Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü Pamukkale’de yapılır. Tarihi kalıntıları, oluşan travertenlerin eşsiz görüntüsü eşiğinde yamaç paraşütü yapma keyfi başkadır. Bu aktivite hem adrenalin yüklü hem de huzur vericidir. Pamukkale Örenyeri'nden havalanma gerçekleştirilir ve Honoz Dağı ile Serinhisar'da yamaç paraşütü gerçekleştirilir.

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale Travertenleri

Travertenler hem sağlık ve şifa kaynağıdır. Sayılı doğal harikalarından biridir. Dünya mirası içinde yer alan bu doğa harikası aynı zamanda kalp hastalarına, deri hastalıklarına şifa bulmaktadır. Özellikle Cehennem Mağarası görülmeye değerdir.

Pamukkale’de tarihi çarşılar da mutlaka gezilmelidir. Burada renk renk tekstil ürünleri mevcuttur. Buldan bezi yöresel ürünüdür. Peştemal, havlu alınabilir. Pamukkale’de tarihi Kale içi Çarşısı yerli ve yabancı turistlerin uğradığı ilk yerlerden biridir. Pamukkale’deki Kaklık Mağarası travertenlere benzer bir oluşumdur. Burası küçük Pamukkale olarak adlandırılır. Mağara duvarlarındaki kükürtlü sular cilt hastalıklarına şifadır. Mağaraya giremeyenler için manzara günlük aktiviteler arasında yer alır. Pamukkale travertenlerinin manzarası eşliğinde çay kahve molası vermek için Natural Park eşsiz bir seçenektir. Muhteşem bir manzara ve doğa güzelliğine sahiptir. Gölde deniz bisikleti ile gezmek harika bir günlük aktivitedir.

Eşsiz Doğa ve Tabiat Seçenekleri

Eşsiz Doğa ve Tabiat Seçenekleri

Hierapolis Antik Havuzunun sıcak suyunda rahatlayabilir ve de sağlık bulabilirsiniz. Bu havuzun sularına Kleopatra'nın sık sık ziyaret ettiği söylenmektedir. Yine Pamukkale ve çevresinde trekking yapma keyfi günlük aktivite listesine dahil edilebilir. Eşsiz tabiat eşliğinde bol oksijenle yapılan dağ yürüyüşleri kişiye özel keyfiler doğrultusunda hitap eder. Pamukkale travertenleri içerisinde Hierapolis Antik Tiyatrosu görülecek yerlerin başındadır. Burasının oturulup hayal kurulup düşüncelere dalınan yer olarak tanımlamak yanlış olmaz. Bu bölüm gerçekten çok büyük bir bölüm olup genelde de önerilen yürüyerek aktivitenin gerçekleştirilmesidir. Ve Pamukkale'ye gelindiğinde mutlaka ama mutlaka Antik havuza girilmelidir ve bu keyif mutlaka yaşanmalıdır. Antik havuzun suyu sıcaktır. Ve çok rahatlatıcı bir etkisi vardır. Hastalıklara şifadır.

Pamukkale ziyareti demek aktivite ve etkinlikleri doya doya yaşamak demektir. Pamukkale demek o beyazlığın içindeki rengarenk dünyayı keşfetmek demektir. Pamukkale demek bu doğa mucizesini her yönüyle yaşamak demektir. Pamukkale ziyareti demek her rengin tadını çıkarmak demektir.