• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ölmeden Önce Görmeniz Gereken Yer Tanzanya

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

zanzibar

Tanzanya, 5 bin 895 metre yüksekliğinde ki Kilimanjaro Dağı'yla, doğal hayvan rezervinin en fazlasına sahip olan Serengeti'siyle, 3 milyon yıllık tarihi ile dikkat çeken Ngorongoro Krater'iyle, baharatlarıyla ünlü olan Zanzibar’ıyla ölmeden önce görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır

Dünya’nın en fakir ülkelerinden biri olan Tanzanya, kişi başına düşen milli gelir oldukça düşük.  Fakat şehrin doğası bu açığı kapatacak derecede güzel. Afrika 'nın en büyük gölüne ve dağına ev sahipliği yapan Tanzanya ayrıca Hint Okyanusuna ’da kıyısı da mükemmelliğiyle göz kamaştıran cinsten.

zanzibar seyahati

Tanzanya’da bir başka dikkat çeken nokta ise dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip otuz birinci ülkesi fakat nüfusu sadece 38 milyon.

Tanzanya’nın en gözde adası olan Zanzibar, İranlı göçmenler tarafından kurulan ve en iyi baharatların yetiştirilmesinden dolayı da baharat adası adıyla da bilinen bir yer. Dünyanın en güzel 10 adası arasında bulunan Zanzibar, tarihte de sürekli savaşlara tanıklık etmiş ve istila edilmiştir. Arap kültürünün etkisi 1698 yılında Umman Sultanlığına geçtikten sonra yayılmış ve günümüzde de hala bu etkiler görülmektedir. Adanın birçok yerinde tarihi camilere rastlayabilirsiniz ki zaten ada nüfusunun çoğunu da Müslümanlar oluşturmaktadır.

kilimanjero dağı

Bin bir Gece Masallarının yerleşim yeri olan ve günümüzde UNESCO tarafından da Dünya Kültür Miras Alanı olarak koruma altına alınan Stone Town ve Quenn grubunun solisti Freddie Mercury'nin doğduğu yer alan Baharat Adası, turizm açısından da ülkenin en önemli turizm kaynaklarından biridir. Baharat Adası’nda Mercury’e ait tişörtler, restoranlar görebilirsiniz.