• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ocak Ayında Düzenlenen Festivalleri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Kış mevsimi diye etkinliklerin azaldığını düşünüyorsanız yanıldığınızı söyleyebiliriz. Birçok ülke de kış mevsiminde düzenlenen etkinlikler dikkat çekerken, kışın en soğuk aylarından biri olan Ocak ayı ise festivallerin en çok düzenlendiği bir ay olarak da karşımıza çıkmakta. Eğer kışın soğuğundan donuyorsanız işte içinizi ısıtıp sizi hareketlendirecek Ocak ayında düzenlenen uluslararası festivallerden bazıları;

Dubai Alışveriş Festivali

Dubai Alışveriş Festivali

Alışveriş dışında çeşitli eğlenceler ve etkinlikler de bu festival dâhilinde sizlere neşe katıyor olacak. Turistler için oldukça ilgi çekici bir hal alıyor. Alışveriş festivali için düzenlenen birçok tur bile mevcut durumda,  2 Şubat’ta son bulan alışveriş festivali için, 26 Aralık’tan önce Dubai yolcusu olmanız gerekiyor. Farklı birçok mağaza seçeneği olan Dubai alışveriş festivali için şimdiden plan yapmaya başlamalısınız. Birbirinden ünlü markaların vitrinlerinde %70 e yakın indirim etiketlerini görmeye hazır mısınız?

Yamayaki Festivali

Yamayaki Festivali

Her yıl düzenli olarak yapılan bu etkinlik için ocak ayında Japonya’nın Nara kentinde olmanız gerekiyor. Havai fişeklerle başlayan bu etkinlik ilerleyen saatlerde çalıları ateşe vererek devam ediyor.  Çimenli alanın kuruluğuna göre ateş yoğunluğu değişiyor.  Festival alanına fazla yaklaşmamakta fayda var. Havai fişekler uzaktan görülmeye değer durumda.  Festival iki tapınak arasında arazi anlaşmazlığı olduğu için ortaya çıkmış, zamanla gelenek halini almıştır. Nara kenti aşırı büyük olmamakla birlikte tapınaklar, geleneksel bahçeler ve kültürel simgelere ev sahipliği yapıyor.

Ati Atihan Festivali

Ati Atihan Festivali

Kalibo adasında gerçekleşen bu festival, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen konukları ağırlıyor. Bu festivalin geçmişinde İki savaşçı kabile arasında ki savaş anlaşmasını kutlamak için yapılan bir etkinlik olduğu görülüyor. 80’den fazla müzik grubu en iyi performansları için orada olacaklar. Kabile müzikleri, parlak kostümler, danslar ve çeşitli etkinlikler bu festival boyunca göreceğiniz şeylerden sadece bazıları. Otelde geçirdiğiniz saatler için üzülmeyin, günün her saatinde dışarıda etkinlik devam ediyor. 14 Ocak’ta başlayan festivali 7 gün boyunca sürmektedir.  

Harbin Uluslararası Buz Ve Kar Heykel Festivali – Çin

Harbin Uluslararası Buz Ve Kar Heykel Festivali – Çin

Festival için Çin’in kuzeyinde Harbin kentinde olmanız gerekiyor. Harbin de düzenlenen bu festival Dünyanın en gösterişli kış festivali olarak kabul edilmektedir. Buzdan inşa edilmiş heykeller, renkli ışıklandırmalar, buz dansları ve birçok büyüleyici eserler Harbin kentinde sizleri bekliyor olacak. Festival sadece iki ay süren buz festivali  5Occak ve 25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir. 

Jaipur Uçurtma Festivali – Hindistan

Jaipur Uçurtma Festivali – Hindistan

Uçurtma festivali uzun zamandır Hindistan’da devam ediyor. Hindistan’ın en büyük eyaleti olan Rajasthan'da sürecek olan bu festival, 14-16 Ocak tarihleri arasında siz uçurtma severleri bekliyor.

Festival uçurtma iplerini serbest bıraktıkça daha renklenecek, eşsiz Hint geleneği ve kültürüyle daha da heyecanlı bi hal alacaktır. Konaklama için lüks otelleri tercih edebilir ve ya isteğinize uygun otel araştırması yapabilirsiniz. Her bütçeye uygun konaklama yerleri mevcuttur. Jaipur’ hava yoluyla, trenle ve karayoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz.