• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Mad Max Festivali

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

mad max

Kıyamet Sonrası Mad Max Festivali

Mad Max filminden esinlenerek gerçek hayata geçirilen bu festival, dünyanın en çılgın festivallerinden biri olarak çoktan yerini aldı. Burning Man festivaline taş çıkartan cinsten.  Burning Man festivalini harika bulanlardansanız o halde Mad Max festivali tam size göre hem de fazlasıyla.

Kıyamet Festivali olarak da bilinen Mad Max festivalinin bir diğer özelliği de dünyanın en büyük kıyamet sonrası temalı festivali olmasıdır.

Wasteland’de düzenlenen Mad Max Festivali Mojave Çölü’nde hayat bulmaktadır.

Mad Max filmiyle aynı şekilde düzenlenen festivalde, kıyamet sonrasında dünya temasını takip eden insanların bir araya toplandığı ve geçtiğimiz yıllarda 2500 kişinin katılımıyla gerçekleşen olağan üstü bir festival.

Festivalde kostüm giymek zorunlu ve herkes kendi karakterini festival boyunca sürdürmek zorunda olduğu bu festival filmlerden çıkma görüntülere de sahne oluyor. Gün boyuna katılımcıların dans çukurundan yükselen seslerle dans etme imkanı sunan festival de hurda arabalar da vaz geçilmezi olarak görünüyor.

İç ve dış dizaynı yeniden yapılan ve çalışır durumda da olan hurda arabalardan, çarpışan savaş arabaların kükremesiyle gün boyunca gece geçç saatlere kadar hatta gece de eğlence devam ediyor. Geceleri de alevler bu çöl ortasında ki dünyayı aydınlatıyor ve farklı gösterilerle de katılımcıların sabaha kadar eğlenmesi sağlanıyor.

mad max festivali

Mad Max Festivali Nerde ve Ne Zaman?

7/24 eğlencenin devam ettiği bu festival her yıl Eylül ayında gerçekleştiriliyor. Tam olarak Kaliforniya’nın Bakersfield kentinin doğusunda bulunan Mojave Çölü’nde gerçekleştirilen festival 4 gün boyunca kum tepelerinde savaşan ve savaşan hayatta kalmayı başaran kişiler için bir sığınak görevi görüyor.

Mojave Çölü Nerede?

Maojave Çölü Kaliforniya’nın güney doğusunun bir bölümünü, Güney Nevada’nın, Utah ve Arizona’nın bir bölümünü kapsayan bir çöldür.

Mojave Çölü daha çok Las Vegas’ la bilinmektedir. Mojove Çölü içinde bir lunapark olarak adlandırılan Las Vegas’da eğlencenin merkezi olarak her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Mad Max festivaliyle de her yıl Eylül ayında binlerce kişiyi ağırlayan Majove Çölü’ne ulaşımsa oldukça kolaydır.

mad max nevada

Mojave Çölü’ne Ulaşım

Majove Çölü’ne Kaliforniya eyaleti üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan çöle Las Vegas’dan veya Neveda üzerinden de ulaşım sağlanabilir. Las Vevas veya Neveda havalimanlarına ülkemizden direk veya aktarmalı uçuşlarla hizmet veren hava yollarının tam listesine ve sefer bilgilerine uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında biletinizi kolaylıkla 3 adımda satın alabilirsiniz.

Havalimanlarından Mojave çölünde ulaşım servisler, araç kiralama, taksi veya transferlerle sağlanabilmektedir. Havalimanlarından gideceğiniz yere kadar sorunsuz bir ulaşım için transfer hizmetimizden de faydalanabilirsiniz.

Mad Max Festivaline Nasıl Gidilir?

Mad Max Festivaline ulaşım en kolay Bakersfield Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır.  Bakersfield Havalimanı’na düzenlenen direk veya aktarmalı bütün uçuş bilgilerine ucuzauc.com.tr üzerinden Bakersfield uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Havalimanından sonra festival alanına araç kiralayarak, servislerle, taksi veya transfer hizmetleriyle sağlayabilirsiniz.

Mad Max festivaline katılmak isterseniz sizin için bütün ayarlamaları gerçekleştirecek tur hizmetleri operatörümüzle iletişime geçebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirden festival alanına kadar ulaşımınız ve hatta dilerseniz konaklama hizmetlerine kadar bütün ayrıntılarla bırakın biz ilgilenelim siz sadece festivalin tadını çıkarın.