• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Lüks Seyahat Önerileri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

lüks turizm

Lükse düşkünseniz ve birde macera severseniz o halde bu yazımız tam size göre. Plaja gitmek, sakin bir yerde golf oynamak ve SPA merkezinde huzurlu zaman geçirmekten daha fazlasını sunan bu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

Adrenalin tutkunuysanız ve lüks tatilleri de seviyorsanız beyaz köpek balıklarıyla yüzmek ve dağların zirvesinde uyumaya kadar birçok alternatifi sizlere sunuyoruz. Tercih sizin ayarlaması bizden!

Aklınızda olan ve yaşamak istediğiniz tatile uygun olarak bütün ayarlamaları yaparak unutulmaz bir tatil geçirmeniz için tur hizmetleri operatörümüzle iletişime geçmeniz yeterli.

Great White Shark

Büyük Beyaz Köpek Balığı Dalışı

Dünyada ki en yırtıcı hayvan olan Büyük Beyaz Köpek Balığıyla dalmak, hayal bile edemeyeceğiniz kadar heyecan verici olabilir. Heyecan arayanlar için kaçınılmaz bir aktivite olan Büyük Beyazla dalmak dünya üzerinde sadece dört seçenek mevcut.

 Bunlardan ilki Birleşik Devletler ’de bulunan ve San Francisco kıyılarından yalnızca 45 km uzakta olan Farallon adaları. Kafesli dalış gerçekleştirilen bu bölge de en iyi işletme de ve Great White Adventures. En iyi dalgıçlar ve tecrübeli kişilerle beraber gerçekleştirilen dalış için ödemeniz gereken miktarda hayli bir fazla.

İkinci yer ise Meksika. Meksika da Guadalupe adasında da Büyük Beyaz Köpek Balığıyla Dalış gerçekleştirebilirsiniz. Temmuz ve Ekim ayları arasında gerçekleştirilen dalışlar, beş günlük maceraları da içinde kapsayan lük bir gemiyle seyahati de içinde barındırıyor. Solmav, Ensenada’dan ayrılan gemiyle 3 kişilik denizaltı kafesiyle 30 fite kadar dalış gerçekleştiriliyor.

Eğer deniz altı bana göre değil deniz üstünden görsem yeter diyorsanız Güney Afrika’da bulunan False Bay/Seal adasını tercih edebilirsiniz. Büyük Beyazları görebileceğiniz bir tur paketi de sunan bölgenin en iyi işletmesi. Apex Shark Expeditions tercih edebilirsiniz.

Dördüncü ve son seçenekte okyanus tabanına konulan bir kafeste büyük beyazları görme imkanı sunuyor. Güney Avustralya’da Rodney Fox Shark Expeditions 3 gecelik lüks hizmet sunan bölgede ki tek firma.

halo

HALO (Yüksek İrtifa Alçak Açılış) Paraşütle Atlama

HALO, askeri olarak paraşütle atlamanın daha heyecan verici bir versiyonu olarak macera severler için en iyi aktivitelerden birisidir. Geleneksel olarak paraşütle atlamada serbest düşüş ardından paraşüt açılırken, HALO bu noktada paraşütün mümkün olan en düşük alçaklıkta açılması etkinliği olarak söylenebilir. Daha uzun bir düşüş, adrenalin en yükseğe çıkmasıyla da nefes kesici bir deneyimi sizlere sunuyor.

Bu hizmeti de her yerden alamayacağınızı da özellikle belirtelim.  Bu tehlikeli atlayış için Tennessee’de Incredible Adventures tercih edebilirisiniz. Bu heyecanı yaşamak için gerekli düzenlemelerin gerçekleştirilmesi için tur hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

bisikletliler için ölüm yolu

Bisikletliler İçin Ölüm Yolu

Bisiklet tutkunuysanız o halde “Camino de la Muerte” ya da Ölüm Yolu olarak bilinen yolun da bisiklet kullanmayı deneyebilirsiniz. Bolivya’da bulunan Camino de la Muerte, “Bisikletçilerin Everest Dağı” olarak adlandırılmaktadır. 11.800 fitten daha yüksek ve en yetenekli bisiklet sürücülerini sınayan bu yol yerliler için dahi korkulu bir yer. Ölümcül olmasının yanında karla kaplı La Paz dağlarını ve Amazon ormanı derinliklerinde 5 saat kadar süren bir süren bir bisiklet yolculuğu yapmanız gerekiyor. Bu yola çıkmak inişten daha kolay. İnişin daha zorlu olduğu bu yolda kendinizi deneyebilirsiniz.

lapland turu

Norveç Köpek Kızakları

Uzun süren kışları ve vahlşi yaşamın korunduğu Norveç’te Finnmark bölgesinde Husky kızakları ile farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Aralık- Ocak aylarında günlerin en uzun olduğu ve karın yoğunluğunun Şubat ayına kadar devam ettiği zamanlarda veya güneşli bahar kıı olarak bilinen Mart ve Nisan aylarında köpek kızaklarıyla kayma deneyimini yaşayabilirsiniz. Oslo’dan 30 dakikalık bir uçuşla da eşsiz bir deneyim yaşayabileceğiniz Norveç’te Köpek Kızaklarıyla kaymak 2 ile10 gün arasında değişen bir maceraya atılmanız için sizleri bekliyor.

Norveç’in kalbi olan Skammestein’de Beito Husky Turları, oldukça zorlu şartlarıyla meraklılarını bekliyor. Erkenden kararınızı vererek şimdiden hazırlıklara başlayabilir ve kışın bu mükemmel deneyimi yaşayabilirsiniz.

Deep Flight Dragon

Deep Flight Dragon

Deep Flight Dragon ile dalmak herkese nasip olmayacak bir deneyim olduğunu belirtelim. Kullanması en kolay su altı aracı olarak bilinen Deep Flight Dragon, hem gezinti hem de hızlı bir yolculuk imkânı sunan özellikte.

Su altı canlılarını yakından görmek ve onlarla beraber hareket etmek, mercan resiflerinde yada bir batıkta mola vererek de eşsiz manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz bu su altı keşif gemisi de lüksü ve macerayı sevenler için yapılacaklar listesinde yerini alabilir.

Ekstrem Dağ Kampı

Ekstrem Dağ Kampı

Dağ kampı oldukça zor koşullarda hayatta kalmayı deneyimlemeniz için yeterli olduğunu düşünüyorsanız Ekstrem Dağ Kampını deneyimlemenizi öneririz. 3000 fit yükseklikte dağa sabitlenmiş halde uyumak yada uyuyamamak ölmeden önce denemeniz gerekenler arasında. Yükseklik korkusu olanlara önerilmeyen bu etkinlik açık havada en büyüleyici etkinliklerden birisidir. Dayanıklı tabanlarla beraber metal çerçeveli hamak kullanılarak gerçekleştirilen bu aktivite de kendinizi sınayabilir siniz. Dikey gezilerden oluşan Ekstrem Dağ Kampı için Washington eyaletinde bulunan Sahale buzulu, Şili sınırında bulunan Cerre Tore ve Antarktika’nın yoğun buzul mağaraları en çok tercih edilen yerler.