• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kurban Bayramında Seyşeller Keyfini Çıkarın

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

seychelles

Seyşeller 115 kadar granit ve mercan adlarından oluşan bir yer olup Hint Okyanusunda yer almaktadır.

Bazı adalar sadece birkaç kişinin sığabileceği kadar büyük olsa da her adanın kendisine özgü güzelliği yaklaşan Kurban Bayramında yeni yerler keşfetmeniz için ideal bir zaman dilimi. Yaz aylarında denizin tadını çıkarabilmeniz ve aynı zamanda tropik balık türleri, kuşları görebilmeniz için Seyşelleri tercih edebilirisiniz.

Küçük adalarda konaklama için otellerin bulunması da kendinizi adanın hâkimi hissederek minik maceralara da katılabilişiniz.

seyseller ulaşımSeyşeller’e Nasıl Gidilir?

Seyşeller’e Türk Hava Yolları’nın direk seferleri bulunmaktadır. İstanbul üzerinden Türk Hava Yolları ile Seyşeller Havalimanı’na oradan da tekne veya vapurla konaklayacağınız adaya seyahat edebilirsiniz.

Ülkenin limanının ve başkentinin bulunduğu Victoria veya adanın en büyüğü olan Mahe adasından bütün adalara ulaşım sağlanabilmektedir.

Türk Hava Yolları’nın Seyşeller uçuşlarına ait en güncel bilgilere web sitemiz üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz uçak biletinizi kredi kartınızla online olarak taksit imkanlarından da faydalanarak satın alabilirisiniz.

Seyşeller’de Nerede Kalınır?

2017 yılının Kurban Bayramı 1 Eylül tarihinde başlayarak 5 Eylül tarihinde sona ermektedir. Bu zaman diliminde tatilinizi Seyşeller’de geçirmek isterseniz konaklayabileceğiniz oteller açısından birçok seçenek bulunmaktadır.

Dar alana sıkıştırılan odaları dışında küçük bir plaj olan Mahe Hilton tercih edebileceğiniz gibi dağın yamacında sahile doğru bakan villalarda da konaklayabileceğiniz Four Seasons tercih edebilirsiniz.

Deniz ve orman arasında yer alan mavinin cenneti olarak kabul edilen Banan Tree Resort, doğanın içinde yeşillikler arasında birbirine çok da yakın olmayan 30 kadar villayla hizmet veren Maia Luxury Resort ise huzurlu bir tatil imkanı sunuyor.

Tatilden beklentilerinizi karşılayabilecek, bütçenize de uygun olarak konaklama hizmeti veren en uygun yer için tur hizmetler operatörümüzle görüşebilirsiniz.

seyseller konaklama

Seyşeller Hakkında Çok Bilinmeyenler

Kurban Bayramında Seyşelleri tercih etme nedenlerinizi arttıracak bazı bilgiler;

Seyşeller’de muzlar bizim bildiklerimizden daha farklıdır. Farklı muz çeşitlerinin tadına bakmanızı ve bu bölgeye özgü tropikal meyveleri de tatmanızı öneririz. Özellikle Rambutan tatmadan dönmemeniz gerekenler arasındadır.

Kreyol Mutfağının ana malzemelerinin ada ülkesi olmasından dolayı da deniz ürünleri ve pirinçtir. Deniz ürünleri de son derece renkli ve ilginç canlılar olduğunu hayatınızda hiç göremeyeceğiniz canlıların tadına burada bakma imkanı bulabilirsiniz.

Seyşeller’de bira en çok tüketilen içki olsa da meyve kokteylleri de tropikal adaların lezzetini damağınızda hissetmeniz açısından denemenizi önerdiklerimizdendir.

Seyşeller’de ilginç ve bir o kadar da ürkütücü olsa da zararsız yarasalarda mevcut. Meyve Yarasaları sadece 15 santim kadar büyüyüp 1 kilogramağırlığına kadar çıkabilen canlılar. Meyveyle beslendiklerinden dolayı da bir anda sofranızı bir anda bir yarasa ziyaret edebilir. 

Seyşeller’de herhangi bir yerde yemek yediğinizde gelen faturada hizmet bedeli eklenebilmektedir. Bu nedenle de eğer bahşiş vermek istemiyorsanız buna dikkat etmenizi öneririz.

Güvenlik sorunu olmayan Seyşeller’de hırsızlıkta çok nadir görülen bir olay, suç oranı oldukça düşük.

Seyşeller’de dünyanın en küçük kurbağalarını ve en büyük su kaplumbağalarını görebilirisiniz. Ayrıca köpek balıklarının da bulunduğunu belirtelim

Çok bilinmese de Golf’te Seyşeller’de oldukça yaygın bir aktivite olarak karşınıza çıkmaktadır. Su sporları kadar yaygın olan Golf sahalarını da görmenizi tavsiye ederiz.

Su sporları, tüplü ve şnorkelli dalış, bisiklet turları, balık avlama turları gibi daha birçok etkinlikle Kurban Bayramı tatiliniz de dinlenirken eğlenebilirsiniz.

Seyeller’de ne yenir ve Seyşeller’ de gezilecek yerler, Seyşeller Havalimanı bilgileri için diğer blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.