• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kurban Bayramında Bilinmeyen Rota Halkidiki

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

tatil zamanı

Kurban Bayramı tatili yazın son günlerine denk gelmesinden dolayı son kez denizin tadını çıkarmak isteyenler için ve uygun fiyatlarıyla da dikkat çeken hem de yurtdışında bulunan bir yere tatile gitmek isteyenler için sizlere keşfedilmemiş bir yer olan Halkidiki’yi tanıtmaktan mutluluk duyarız.

Yunan adalarının görkemi ve ünü her yeri sarmışken Ege Denizinde yer alan Halkidiki, üç parmak şekilnde yarım adalardan oluşmaktadır. Kassandra, Sithonia ve Athos oluşan bu yarımadalar gelişmekte olup 70’li yıllarda tam olarak tatilciler tarafından keşfedilmiş bir bölge.

Yunanistan sınırları içinde olsa da Vatikan gibi ayrı bir statüsü bulanan Athos en dığuda yer almaktadır ve bu bölge manastırlarla dolu olup kadınların da girmesinin yasak olduğu bir bölgedir. Fakat tatil merkezi olarak lüks hizmetleri bulunan Sithonia denizin, güneşin keyfini çıkarabileceğiniz bir yerdir.

Eylül ayının sonuna kadar yaz sezonunun devam ettiği Halkidiki’yi ziyaretiniz için sıcaklığın da normal olduğu ve serin akşamlardın da tadını çıkarabileceğiniz Eylül ayının ilk haftasına denk gelen Kurban Bayramı’nda Halkidiki’ye tatile gidebilirsiniz.

haldiki

Halkidiki’ye Nasıl gidilir?

Kara yolundan ulaşım sağlayabileceğiniz gibi ayrıca hava yolundan da Halkidiki’ye yakın havalimanına oradan da yine kara yoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yarım ada olmasından dolayı da ayrıca Türkiye den de kara yoluyla da 6-7 saatlik bir yolculuktan sonra yurt dışında tatil yapmanın heyecanını ve keyfini de yaşayabilirsiniz.

Halkidiki’ye rahat ve konforlu bir yolculuk için seyahatinizi tur hizmetleri operatörümüzle görüşerek planlayabilirsiniz.

chaldikidi

Kurban Bayramında Halkidiki’yi Tercih Etme Nedenleri

Öncelikle bu bölgenin çok fazla bilinmediğini bu nednele de fiyatlarının diğer bölgelere göre çok daha uygun olduğunu belirtelim. Yani uygun fiyatla Ege denizinin tadını çıkarmak hem de yurt dışına çıkmak istiyorsanız Halkidiki en iyi noktalardan birisi.

Yolda uzun zaman kaybetmeden, bayram tatilinizi değerlendirmek ve güzel bir tatil geçirmek için turkuaz rengine bürünen deniz e kumsalların tadını çıkarmayı planlıyorsanız sakin bir yer olan Halkidiki tercihleriniz arasında da olabilir.

Gündüz sakin gece ise oldukça renkli gece hayatından dolayı da burayı tercih edebilirsiniz. Farklı barlar ve DJ performanslarıyla sabaha kadar eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

chaldikidi yemek

Halkidiki’de Ne Nerede yenir?

Turkuaz denizi ve temiz havasına maruz kaldıktan sonra acıkmanız işten bile değil. Halkidiki’de tadabileceğiniz lezzetlerin başında da deniz ürünleri gelmektedir. Bu bölgede hizmet veren ayaküstü atıştırmalık yerlerindense doğru düzgün bir şekilde restoran gitmenizi ve yemeğinizi yemenizi tavsiye ederiz. Yiyeceğiniz en kötü deniz ürünleri içeren salata bile hamburgerden çok daha iyi olan Halkidki’de taverna olarak bilinen yerler yunan müziği eşliğinde yemeğinizi yiyebileceğiniz yerler. Türkiye’den farklı olarak tavernalarda taşkın eğlenceler yapılmıyor. Bu nedenle de tavernalarda bu bölgenin restoranları olarak da düşünebilirsiniz ve buralarda yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Hakidiki’de deniz ürünleri kadar pizza ve makarna da en çok tüketilen yemekler arasındadır. Hemen hemen her makarna ve pizza da bu bölgeye özgü gouda peyniri kullanılıyor. Ayrıca yemeklerde domuz eti de kullanıldığını belirtelim. Domuz eti yemeyi tercih etmiyorsanız bunu özellikle belirtmenizde fayda var.