• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kurban Bayramı'nda En Ucuz Tatil Yapabileceğiniz Lokasyonlar

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Kurban Bayramı’nın yaz mevsimine denk gelmesi, bayramı fırsat bilenler için, en uygun tatil zamanıdır. Büyük şehirlerde oturup, yoğun çalışanlar için, Kurban Bayramı, eklenecek idari izinlerle uzun bir tatil olacaktır. Kurban Bayramı’nda dini görevlerini yerine getirenler için de geri kalan günlerde tatil yapma imkânı bulunur. Yurtdışında ya da çok lüks otellerde tatil yapma imkânı olmayanlar için de bayramda tatil imkânı bulunmaktadır. Kurban Bayramı’nda farklı tatil rotalarını araştırmak isteyenlere bazı öneriler olacaktır.

 

Kurban Bayramı’nda Yapılacak Ekonomik Tatil İçin İpuçları

Kurban Bayramı’nda ekonomik tatil yapmak isteyenler için öneri: Sene başında yapılacak tatil rezervasyonları olacaktır. Bu hususu, ilk sıraya koymak yerinde olacaktır. Sezonda alınan uçak biletleri ve otel rezervasyonları, her zaman daha pahalı olacaktır. Bunun önüne geçmek için, kış dönemlerinden yapılacak rezervasyonlar ile istenilen kalitede bir tatil fırsatı yakalanacaktır. Ekonomik tatil için ikinci öneri de yakınların yazlıklarından istifade etmek olabilir. Bu dönemlerde, çok yakın akrabaların boş olan yazlıklarına gidilebilir. Farklı bir alternatif olan ikinci seçenek, her kişiye uygun bir çözüm değildir.

 

Kurban Bayramı’nda Önceden Tatil Planı Yapmamış Olanlara Öneriler

Tatilini son ana bırakanlar için de farklı çözümler, uygun seyahat rotaları bulunmaktadır. Burada önemli olan husus, son ana bırakılan tatillerin her zaman daha maliyetli olmasıdır. Tatil için bütçe sınırlaması olmayanlar için, seçenekler çok fazladır. Bozacaada, Cunda Adası, Alaçatı, Akdeniz’in farklı koyları ve daha niceleri.

Kısıtlı bütçeyle tatil yapacaklar için de bazı öneriler olabilir: Marmara Bölgesi’nde bulunan Erdek, Şarköy, Mürefte, Avşa ve Marmara Adaları ilk akla gelenlerdir. Ayrıca Balıkesir tarafında da çok sayıda ilçede pansiyon tarzı konaklama tesisleri oldukça fazladır.

 

Kısa Süreli Bayram Turları, Önerilen Gezi Rotaları İçerisindedir

Kısa süreli bayram turları, ekonomik olabilecek turlardır. Kişisel imkânlarla da bu turları gerçekleştirmek mümkündür. Gezi programlarını, akıllı telefonlara indirmek yeterli olacaktır. Cumalıkızık, Mudanya turları yapılabilir. Bunlar, kültür turları içerisinde, süresi kısa olmasından ötürü, ekonomik olacaktır.

Batı Karadeniz turları da süresi kısa olanlar için, önerilecek turlar içerisindedir. Safranbolu gezildikten sonra deniz sevenler için, rotayı uzatmak mümkündür. Amasra, Kurucaşile hem denizi hem de serin havası ile önerilecek yerlerdendir. Balık türleri ve yöresel lezzetleri ile tercih edilecek seyahat rotalarıdır.

 

Büyükşehirlere Yakın Olan Tatil Yöreleri

İstanbul ve Ankara’ya yakın olması nedeniyle, Abant, Yedigöller, doğaseverler için önerilmektedir. Yemyeşil doğası ile trekking yapmak isteyenler için önerilmektedir. Trakya’daki birçok tatil yöresi, İstanbul’a yakındır. İstanbul’da oturanlar için, Şarköy, Mürefte önerilen tatil yörelerindendir. Çok sayıda motel ve pansiyon seçeneği ile Şarköy, önerilen yerler arasındadır. Erdek ise, ailelerin tatil yapacağı, çok sayıda uygun fiyatlı pansiyona sahiptir. İzmir yakınlarındaki Sığacık ve Dikili de önerilen ekonomik tatil yerleri içerisindedir.