• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Kartepe Kayak Merkezi

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak MerkeziKış aylarında tatil planı yapmak istiyor ve kendinizi dinlemek istiyorsanız Kartepe kayak merkezi tam anlamıyla kışın tatil yapıp aynı zamanda stresinizi atabilmenize imkân tanıyan noktalardan bir tanesidir. Atmosferi oldukça farklı olan ve kış aylarında farklı ülkelerden de birçok turisti misafir eden Kartepe kayak merkezini mutlaka değerlendirmeye almanızda fayda vardır. Kış aylarında tercih edilen noktalardan bir tanesi olmasından dolayı gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak adına farklı aktivitelerde bulunur. Böylelikle eğlencenin dibine vurabilirsiniz.  Kartepe kayak merkezi hakkında bilinmesi gerekenler şu şekildedir;

  • Kartepe kayak merkezi Kocaeli iline bağlı bir yerdir.
  • Kış turizmi açısından oldukça ilgi gören noktalar arasında yer almakla birlikte Marmara bölgesinin en yüksek tepeleri arasında 3. Sırada yer alıyor.
  • Oldukça sıkı ormanlara ev sahipliği yapan Kartepe beldesi çam, meşe, kestane, fındık gibi ağaçların karışımından meydana gelir.
  • Doğa yürüyüşü, trekking gibi aktiviteler yaparak kayak dışında ki aktiviteleri de değerlendirebilirsiniz.

Aktivite yönünden son derece zengin bir yer olan Kartepe Kayak Merkezi gelen ziyaretçilerine zengin bir çeşitlilik sunuyor.

 

Kartepe Kayak Merkezinde Gezilecek Yerler Nelerdir?

Kartepe'den bir kayak pisti

Türkiye’nin en güzel kayak merkezlerinden olan Kartepe kayak merkezinde gezilecek birçok nokta mevcuttur. Kartepe merkeze ulaşım araçla gidildiği zaman 20 dakika sürmektedir. Zorluk derecelerine göre çeşitli pistlere sahip olan Kartepe kayak merkezinde kendi seviyenizi belirleyerek pistlere ulaşabilirsiniz. Kaymak için çeşitli kayak aletlerini kayak merkezinden kolaylıkla alabilirsiniz. Güzel manzaralara şahitlik yaparak kış aylarında eğlenebileceğiniz kayak merkezine mutlaka uğramanızda fayda vardır.

Thököly İmre Anıtı: Hem kayak tatili yapmak hem de çevre bölgede mevcut olan yerleri keşfetmek isteyenler için ilk durak Thökly İmre Anıtıdır. Eski dönemlerden bu yana varlığını sürdürmektedir. Anıt İzmit’te hayatını kaybeden Tökeli İmre için yaptırılmıştır. Eski dönemlere tanıklık eden bu anıtı buraya geldiğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Maşukiye: Şehirden kaçıp daha dingin ve sakin bir alan isteyenlerin uğrak noktaları arasında Maşukiye yer alıyor. Kayak yapmaktan sıkıldıysanız ilk duraklarınızdan bir tanesi Maşukiye olabilir. Maşukiye ismini eski dönemlerde Osmanlı kız aramak için bu noktalara gelirlermiş ve burada Erkek bir kadına âşık olursa ona ‘’âşık’’ denir. Kadın bir erkeğe âşık olursa da ‘’Maşuk’’ olarak nitelendirilirmiş. Bu rivayete göre köyün ismi Maşukiye olarak anılmıştır. Oldukça şirin bir köy olan Maşukiye de taze alabalık keyfi yapabilirsiniz. Sabah kahvaltısı için gelmek isterseniz de müthiş bir köy kahvaltısı yapabilirsiniz.

Kartepe’de Nerede Kalınır?

Kartepe’ye ulaştığınız zaman konaklamak için çeşitli oteller mevcuttur. Bu oteller arasında sizlerin ot tercihlerinize yönelik olanlarını bularak konaklama tercihi yapabilirsiniz. Aynı zamanda otel dışında bir noktada kalmak istiyorsanız pansiyon gibi oteli de değerlendirebilirsiniz. Kış aylarında eğlenceli dakikalar yaşayarak iki günde olsa kendinize tatil hediye ederek stresten uzak kalarak tüm stresinizi orada bırakabilirsiniz. Kayak dışında çeşitli aktivitelerde de bulunabilirsiniz.