• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul Havalimanı ve Avantajları

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

İstanbul Havalimanı’nı neden tercih etmeliyim diye düşünüyorsanız da yazımızın devamına alalım sizleri.

Uygun fiyatlara Seyahat

Uygun fiyatlara Seyahat

Havalimanı’nın yeni açılması havayollarının da bu alanda kendilerini de tanıtmayı bir fırsat bilip fiyatlarını düşürmesi veya kampanyalarla çok uygun fiyatlara seyahat etme imkanı sunması en büyük avantajlardan birisi. Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyükşehirlere 59 TL ve hatta daha ucuza uçma imkanı sağlayan bu havalimanı, ayrıca yurt dışı uçuşlarında da kolaylıklar sağlayarak 100 dolardan daha düşük fiyatlara uçuş imkanı sağlıyor İlk açıldığında Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da uzun süre çok uygun fiyatlara hizmet vermiş ve günümüzde de hala bu havalimanından gerçekleştirilen uçuşlar uygun olması sebebiyle de hala tercih sebepleri arasında. İstanbul Havalimanı daha büyük olması da Sabiha Gökçen’den daha uzun süre çok uygun fiyatlara hizmet vermeye devam edecek gibi görünüyor.

Uzun Bekleme Sürelerine Son

Uzun Bekleme Sürelerine Son

Son yıllarda hava yolları firmalarının kapasitelerini arttırması ve sefer gerçekleştirdikleri uçuşları arttırmalarıyla da, hava trafiğinde ciddi bir yoğunluk oluşmaya başladı. Hemen her yere hava yoluyla seyahat yolu açılmasının avantajları varken en kötü tarafı da seferlerin gecikmesi, uçakların rötar yapması ve bunun yanı sıra uçağın iniş yapabilmesi için uzun saatler hava da beklenmesi sorunlarını doğurmasıydı. Yeni havalimanıyla bu sorun en aza indirgendi. Eskisine göre aynı anda 2 uçağın iniş- kalkış yapabileceği 6 adet pistle hizmet vermeye başlayan İstanbul Havalimanı’nda ayrıca iç değişikliklerde de genişlemeye gidilerek, check- in alanları da büyütüldü. Kendi bagajınızı verebileceğiniz alanların da yeni havalimanında açılması yenilikçi yaklaşımıyla, uzun bekleme sürelerini de en aza indirme yolunda da çalışmalar devam ediyor.

İstanbul Havalimanı ile Daha Fazla Uçuş noktası

İstanbul Havalimanı ile Daha Fazla Uçuş noktası

 

İstanbul Havalimanı büyüklüğü 76,5 metrekare olarak belirlenmiş. Bu büyüklük ile Dünya’nın en büyük havalimanları arasında yer alan İstanbul Havalimanı, her türlü olanağa sahip, ziyaretçilerinin konforu düşünülerek dizayn edilmesiyle de ön plana çıkarken hava yollarının kapasitelerini arttırmalarıyla da 350’den fazla noktaya havayoluyla ulaşım imkanı sunuyor. Seyahat etmek istediğiniz yere göre gerçekleştirilen uçuşlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için ucuzauc mobil uygulaması veya web sitesi üzerinden uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Kesintisiz İnternet

Günümüzün olmazsa olmazlarından olan internet, artık birçok havalimanında büyükşehir belediyeleri tarafından da ücretsiz olarak kullanım hakkı sunmakta fakat bu durumda da eş zamanlı internet kesintilerine neden olabilmektedir.

İstanbul Havalimanı ise bu sorunu, güçlü bilişim alt yapısıyla 55 bin kişiye aynı anda kesintisiz internet hizmeti verme kapasitesine sahiptir. 20 milyon GB’lık data alana sahip İstanbul Havalimanı, en gelişmiş teknolojiyle donatılarak hizmet vermektedir.

Buluşma Noktası

İstanbul Havalimanı’nda henüz bir raylı ulaşım sistemi bulunmazken, farklı ve kolay ulaşım seçenekleri için tüm çalışmalar son hızıyla devam ediyor. İstanbul Havalimanı’na İstanbul’un her yerinden hizmet veren belediyelere ait ulaşım araçlarının yanında özel ulaşım firmalarıyla da konforlu bir yolculuk için her hizmet mevcut. İstanbul Havalimanına transferiniz ve evinizden kolaylıkla ulaşım sağlayabilmeni için tur himmetlerimiz kapsamında transfer hizmetlerimizden de faydalanmak için tek yapmanız gerekense bize ulaşmak.