• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Ana Terminal Binası

Ana Terminal Binası

Ana terminal binası yıllık 90 milyon yolcunun gelip geçebileceği kapasiteye sahip. Terminalin girişinde ilk göze çarpan yer araç park etme sorununu ortadan kaldıracak olan,18 bin kapasiteli kapalı otopark. 1.fazda 1,4 milyon metrekare kapalı alana sahip olan ana terminal binası 2 faz halinde inşa edilen hava limanının ilk fazı çerçevesinde 1.4 milyon metrekarelik alana inşa edildi.  Terminalde toplam 9000 CCTV kamera bulunmasının yanı sıra Plaka tanıma sistemleri ile yol üzerinden terminale yaklaşan araçlar da kontrol edilebilmesi, terminale giriş yaptığınızda yüz tanıma sistemlerinin devreye girmesi güvenlik faktörüne verilen önemi kanıtlar nitelikte.

Kontuarlar

Kontuarlar

Diğer birçok havalimanından farklı olarak Yeni Havalimanında yolcuların hiç beklemeden check-in işlemlerini gerçekleştirebilecekleri kontuarların önünde birçok self check-in kiosku bulunmakta. Ayrıca engelliler için de ayrı kontuar alanı bulunmakta. 

Özel Alanlar

Özel Alanlar

Lounge alanı için ihaleye katılan THY’nin, Yeni Havalimanı için 5-6 bin metre karelik özel yolcu salonlarında yatak odaları, duş ve cep sineması odaları gibi kendinizi 5 yıldızlı otelde tatilde hissedeceğiniz hizmetler sunmaya hazırlanmaktadır.