• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul Gece Hayatı

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

İstanbul Gece Hayatı

İstanbul'dan bir gece manzarası

İstanbul sizi muhteşem gece hayatı ile bambaşka bir dünyaya sürükleyebilir. Her türlü zevke hitap eden eğlence mekânlarını İstanbul'da bulmanız mümkün. Dilerseniz sakin eğlence mekânları, dilerseniz son ses müzik ile gece kulüpleri, alkollü ve alkolsüz kafe barlar size eğlenceyi en zirvede yaşamanıza olanak verecek kapasiteye sahip.

İstanbul'da gece hayatından mahrum kalmamak için gideceğiniz mekândan önceden yer ayırtmanız gerekiyor. Çok kalabalık bir şehir olan İstanbul'da gece kulüplerinde yer bulmak biraz zor olabiliyor. Özellikle ünlü sanatçı ile konser veren mekânlarda yer bulmak bir hayli zor.

 

Açık Hava Konserleri ile Eğlence Zirvede

İstanbul'da açık hava konserlerine katılmak istiyorsanız 17 bin kişilik kapasitesi ile Küçük çiftlik Park'a gidebilirsiniz. Bunun dışında pek çok ünlü şarkıcıya sahnelik yapmış olan Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi ve Turkcell Kuruçeşme Arena gidebileceğiniz mekânlardan birkaç tanesi.

Belirtilen konser alanlarında binlerce tiyatro, müzikal, parti ve konser sizleri bekliyor olacak. Özellikle partileri seviyorsanız yaz aylarında mekânları sık sık takip etmelisiniz.

 

Bar ve Kafelerde Gece Hayatı

İstanbul boğazı manzaralı bir lounge bar

Gece hayatından aldığınız zevk bar ve kafelerden oluşuyorsa bunun için başta Taksim olmak üzere Kadıköy ve Beşiktaş tam sizin ihtiyacınıza yönelik semtler. Buralarda bulunan büyük bar ve canlı müzik içeren kafelerde gece dörde kadar eğlenebilirsiniz. Son zamanlarda popüler gece kulüpleri ve barlar Kadıköy'de baş gösteriyor. Güven açısından da rahatta olmak istiyorsanız mutlaka Kadıköy'ü ziyaret etmeniz gerekir.

Kadıköy'de eğlenebileceğiniz mekânlar arasında ise Ayı, Eskici, Karga, Zeplin, Arkaoda, Komodo ve Monks yer alıyor. Bu mekânlar Kadıköy'de çok tercih ediliyor.

 

Beşiktaş ve Taksim'de Gece Hayatı

Beşiktaş'ta İstanbul Boğazı manzaralı bir eğlence mekanı

Beşiktaş'ta muhteşem bir gece hayatı yaşamak istiyorsanız Limoncello, Frame, Coco Bongo Night Club, Le Fumoir, Sponge Bar ve Beer Paint mekânlarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Buralarda muhteşem bir gece hayatı sizi bekliyor olacak.

Gece kulübüne gitmeden önce sakin bir gece gezmesi yaşamak istiyorsanız Okkalı Kahve, Mutluluk Dünyası, Şairler Kahvesi ve Cuba gibi mekânlarda sevdiklerinizle muhteşem kahve ve çikolata eşliğinde tatlı sohbetler edebilirsiniz.

 

Taksim'de Gece Hayatı

Gece kulüplerinden biri

Taksim gece hayatı konusunda Kadıköy ve Beşiktaş'a göre biraz daha geri planda kalsa da gidebileceğiniz muhteşem gece kulüpleri bulunuyor. 45'lik, Coop, Dorock Bar, Jolly Joker, Eskici Live, Hard Rock, Hayal Kahvesi ve Roxy Taksim gidebileceğiniz muhteşem gece kulüpleri arasında yer alıyor. En bilindik ve güvenilir gece kulüpleri yukarıda belirtilenlerdir.

Elbette ki İstanbul’da gece hayatı bunlarla sınırlı değil. Daha birçok semtte gece kulübü bulabilirsiniz ve açık alanlarda eğlenebilirsiniz. Taksim, Beşiktaş ve Kadıköy’de sabah 4-5’e kadar eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. İstanbul, eğlencenin ve nostaljinin bir arada olduğu şehirlerden en nadir olanıdır. Tatil ve stres atmak için İstanbul listenizin ilk sırasında yer almalıdır.