• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İSTANBUL DA SEYAHAT ETMENİN AYRICALIKLARI

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

istanbul seyahati

İstanbul denilince direkt akıllara gelen tek şey büyümek. Ticaret ve turizm alanında büyümek ki, İstanbul uçuş trafiğinin en yoğun yaşandığı metropolümüz olduğundan, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli detay bulunmaktadır.

Çok geçmişe dayanan bir tarihti belki bizimkisi. Binlerce yıl çeşitli imparatorluklara ev sahipliği yapmış olan İstanbul, jeostratejik konumuyla Avrupa ve Asya kıtaları arasında bir köprüdür.

 

5461 kilometrelik alanda kurulu olan İstanbul, dünyada nüfus yönü ile 34. sırada yer alıp, ülkemizde ise birinci sıradadır. Bu sebepledir ki, turistik ya da iş amaçlı olsun İstanbul uçak bileti ile ülkemizin her yerinden ve yurt dışından da kolaylıkla yolculuk yapabileceğiniz İstanbul, en kalabalık metropolümüzdür. Tüm dünyanın gözünün tek bir noktada olduğu İstanbul Ticaret merkezleri ile ekonominin, tarihi geçmişi ile de turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri destinasyondur.

 

Peki İstanbul'a yapacağınız seyahatlerde ilk karşınıza çıkan şey nedir diyecek olursanız o da, hangi havayoluna bilet almak gerekliliğidir. İstanbul uçak biletleri ile uçuş yapabileceğiniz iki havaalanı olup; bir tanesi Avrupa Yakasında bulunan Atatürk Havalimanı, diğeri ise Anadolu Yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanıdır. Peki, hangi havalimanını tercih etmemiz gerekiyor diyecekseniz de, Avrupa tarafında bir yeri ziyaret etmeniz gerekiyorsa Atatürk Havalimanına uçuş yapmanız daha mantıklıdır. Bilet fiyatları daha uygun Sabiha Gökçen Havalimanından karşı tarafa geçmek trafik ve ulaşım bakımından problem yaratabilir.

 

Birçok kültürün ortak paydası olarak nitelendirebileceğimiz İstanbul'a dair seyahat planınızı yaparken, unutmamanız gereken detay bu muhteşem şehrin güzelliklerini de keşfetmektir.

 

Öncelikle gittiğiniz zaman diliminde hava şartlarına uygun olarak hazırlanmanız gerekmektedir. Seyahat günleriniz esnek ise; en uygun mevsim ilkbahar, sonbahar ve yaz dönemleri kışa göre daha rahat hareket etmenizi sağlar. Böylece İstanbul uçak bileti fiyatlarına daha az ödeme yapabilirsiniz. Kışın gelmek isterseniz de giysilerinizi ona göre seçer, gezintinizde sorun yaşamazsınız.

 

Ne zaman geleceğinize karar verip, ucuz İstanbul uçak bileti temin ettiğinizde sırada gezebileceğiniz yerlere gelmektedir.

 

Öncelikle çok geniş bir zaman dilimine ihtiyacınız olacak, onlarca tarihi mekânı ve doğal güzelliği bir güne sığdırmak mümkün değil.

 

Peki, gidebileceğim en popüler ve bende güzel anı bırakacak yerler neresi diyecekseniz de, o vakit sizlere sırasıyla önerilerimizi bulunalım.

yerebatan sarayı

Mesela,

Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, İstiklal Caddesi, Ayasofya Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Sultan Ahmet Camii, Pierre Lotti, Akvaryum, Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı, Heybeli Ada, Belgrad Ormanları, Nişantaşı, Büyük Ada, Galata Kulesi, Süleymaniye Camii, Beylerbeyi Sarayı, Kariye Müzesi, Beyoğlu'dur.

 

Her geçen gün hızla gelişmekte olan bu ticari, tarihi ve turistik şehrin popülerliği her geçen yıl daha da artmaktadır. Bu sebepledir ki, ulaşım imkanları da gelişmiş olup, üçüncü havalimanı inşaasına başlanılmıştır. Bu iki havaalanına da sefer düzenlemekte olan İstanbul uçak bileti firmalarının tüm uçuşları ucuzauc.com.tr içerisinde listelenmektedir ki, bu da sizler için büyük ayrıcalıklar ve kolaylıklar sağlayacaktır. Hatta öyle ki sitemiz üyelerini çeşitli fırsatlarla indirimler bile sağlanılmaktadır. Peki, yalnızca uçak bileti hizmeti mi sunuyoruz. Hayır… Bunun yanı sıra otel konaklama, vize, araç kiralama, ulaşım, transfer gibi unsurları da içinde barındıran Ucuza Uç ekibi size daha iyi hizmet sunmak için her geçen gün kendisini yenilemektedir.

 

ucuzauc.com.tr sayfamızda hızlı aratma özelliği ile bir ekrandan bütün uçuş noktalarını görebilir, en ucuz uçak biletlerini bulabilirsiniz. Unutmayın ki, İstanbul’a en güvenilir ve en ekonomik uçuşun yolu ucuzauc.com.tr’den ya da ucuzauc mobil uygulamadan geçmektedir.

Geç kalmadan, yerinizi almayı sakın unutmayın…