• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul’da 3 Tarihi Otel

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan İstanbul’da konaklamak için tercih edebileceğiniz tarihi 3 oteli sizler için sıraladık. Sanatın ve tarihin buluştuğu bu otellere gelin beraber göz atalım.

  • 10 Karaköy
  • Casa Lavanda Boutique Hotel
  • Reggie Ottoman

10 Karaköy

10 Karaköy

10 Karaköy otel adından da anlaşılacağı gibi Karaköy’de yer almaktadır. 19. Yüzyıldan itibaren ayakta olan bu yapı ilk zamanlar hastane olarak kullanılmıştır. 2014 yılında restorasyon çalışmaları tamamlanarak otel olarak hizmet vermeye başlayan 10 Karaköy otel, İstanbul’da yer alan sayısız tarihi yerlerden birisidir.  Karaköy gibi tarihi bir yerde bulunması sebebiyle de şehrin hemen her yerine ulaşım oldukça kolaydır. Vintage kafelerin bulunduğu ve modernize edilmiş eski yapıların yer aldığı Karaköy sokaklarını keşfe çıkmanız açısından da oldukça uygun bir konumda bulunmaktadır. Karaköy’e Eminönü yolu zerinden, Taksim Tünel- Karaköy tarihi tramvayı ile de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Casa Lavanda Boutique Hotel

Casa Lavanda Boutique Hotel

İstanbul’da Şile’de yer alan bu otel adından da anlaşılacağı üzere Lavantalarıyla dikkat çekmektedir. 18 bin metrekarelik bir yeşil alana sahip bu tarihi otel, Ulupelit köyünde yer almaktadır. Özel günlerinizde organizasyon sonrası konaklama hizmeti de sunan bu otel ev daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Reggie Ottoman

Reggie Ottoman

İstanbul sınırları içerisinde yer alan Reggie Ottoman, Osmanlı dönemi mimarisine uygun olarak inşa edilmiştir. Eskiden Tütün Rejisi İdari binası içerisinde yer alan bu otel, modernizm akımıyla restore edilerek tarihi yapısını bozmadan da konuklarına konforlu bir konaklama hizmeti sunuyor. Ülkemizin tarihi otelleri arasında yer alan Reggie Ottoman’da konaklayabilmek için erkenden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Uğurlu Konakları

 

Uğurlu Konakları

İstanbul’da yer almasa da 150 yıllık tarihi ile dikkat çeken Uğurlu Konakları, Tarihi Kastamonu Kalesi’nin altında yer almaktadır. Sakin ve huzurlu bir tatil arayışında olanlar ve İstanbul’dan biraz uzaklaşmak isteyenler için Kastamonu Uğurlu Konakları’nı düşünebilirsiniz.

Tatil planı yaparken şüphesiz en önemlisi konaklayacağınız yerin konforu, ulaşım açısından olanakların uygun olması oldukça önemlidir. Bütçenize de uygun konaklayabileceğiniz yerler ve seyahat planınızda ki transferleriniz için bizimle iletişime geçerek size en uygun yeri bulmanıza yardımcı olabiliriz. Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.