• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İskoçya - Makosen Etekli Cesur Erkeklerin Ülkesi

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

iskocya

Gayda sesiyle hüzünlenirken, Atlantik’ten esen sert rüzgârla kendinize geleceğiniz ülkenin adı İskoçya.

Islan çimen kokusu, doğayla bir bütün olarak ruhunuzu dinlendirebileceğiniz ve kendinizi bulabileceğiniz İskoçya’da olduğunuzu anlamanız için viskinin hafif yakan sıcaklığını genzinizde hissetmeniz gerekmektedir.  Onurlu ve gururlu tavırları ve özgürlüklerine düşkün olduklarıyla bilinen bu ülkenin insanlarının özellikle erkeklerini bizler daha çok “ Cesur Yürek” filminden tanıyoruz.

edinburg kalesi

''Yüreğin özgür, onu takip edecek cesaretin olsun!'' repliğini İskoçya’nın sert rüzgârlarında da duyabilirsiniz. Etek giyen erkekleriyle bilinen ve gayda sesiyle de hüzünlü ve rüyaların şarkılarını dinleyebileceğiniz bu ülke, keşfetmeniz için sizleri bekliyor.

Eteklerin anlamlarını, her desenin aslında farklı bir topluluğu temsil ettiğini, kalın duvarlı ve görkemli ortaçağdan kalma kaleleri ve tarihin en büyük entrikalarının geçtiği odaları kendi gözlerinizle görebileceğiniz İskoçya’da canavarlı göller ve vahşi doğası, tarihi kadar güzellikleriyle de insanı cezbedecek türdendir. Hayal kırıklığı uğramadan birçok anıyla ayrılabileceğiniz bu ülke gezilecek ve görülmesi gereken yerler arasında belki de ilk sıralarda olmayı hak etmektedir.

iskoçya şatosu

İskoçya tarihi ve doğal güzellikleri hakkında daha fazla bilgi için blog köşemize göz atabilir ve bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.