• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İğneada’yı Keşfedin

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

iğneada Kırklareli

Trakya’nın incisi olarak da bilinen İğneada, Kırklareli’ne bağlıdır. Karadeniz’in  ve Isıtıranca Dağları’nın kesiştiği yerde bulunan bu ilçe, tatil beldesi olarak da yazın denizin keyfini çıkartabileceğiniz sessizliği ve sakinliğiyle de huzurlu zaman geçirebileceğiniz bir yer olarak tailcilerin de odak noktası halindedir.

Doğal güzellikleriyle ve koruma altında olan gölleriyle de dikkat çeken İğneada da Dupnisa Mağarası başta olmak üzere, koruma altında olan Erikli, Mert, Hamam, Pedina, Saka, Sülüklü ve Ramana isimli yedi gölü ve en önemli yerlerinden be doğal güzelliklerinden biri olan Longoz (Subasar) Ormanları gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Trakya’nın incisi olarak da bilinen İğneada, Kırklareli’ne bağlıdır.

iğneada ya nasıl gidilir

İğneada'ya Nasıl Gidilir?

İğneada’ya özel araçla gitmek için İstanbul üzerinden Saray- Poyra ve Demirköy güzergâhından gidilmesi gerekmektedir. Otobanda Çerkezköy sapağından Saray’a oradan da sırasıyla Poyra ve Demirköy’den geçtikten sonra ancak Demirköy’e varılabilmektedir.

İğneada’da havalimanı bulunmamaktadır. En yakın İstanbul Atatürk Havalimanı veya Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan sonra karayollarıyla da ulaşım sağlanabilir. Söz konusu olan havalimanlarına seyahat edeceğiniz rotaya göre ucuzauc.com.tr web sitesi üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak sefer bilgilerine ulaşabilirsiniz. Havalimanı’nda İğne adaya transferiniz için tur hizmetleri operatörümüzle görüşerek de gerekli düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

igneada da konaklama

İğneada’da Nerede Kalınır?

İğneada’da konaklama seçenekleri arasından size en uygun yer için tur hizmetleri operatörümüzle görüşerek gerekli düzenlemeleri yaptırabilirsiniz. Kendiniz gerekli düzenlemeleri yapmanız içinde bizim seçtiklerimiz arasında beldenin en büyük oteli olan İğneada Resort Hotel & Spa tercih edebilirsiniz. 124 odasıyla hizmet veren bu otel denize karşı jakuzi keyfi yaşayabileceğiniz ender yerlerden birisidir. Otel restoranı da balıkçı teknelerinden günlük olarak alınan balıkları tadabileceğiniz bir yer olmasının yanı sıra SPA hizmetiyle de rahatlama olanağı da sunuyor.

Yakamaz Pansiyon’da İğneada’nın tam merkezinde yer alan gürültüden uzak keyifli bir tatil olanağı sunan 16 apart dairesiyle hizmet vermektedir. Denize ve otogara yakın olan bu pansiyonda kendi yiyeceğinizi temin ederek pişirebilirsiniz. Konaklama ücretleri de gayet uygun olan Yakamoz Pansiyon’u tercihleriniz arasında olabilir.

igneada da yemek

fırında oğlakİğneada’ da Ne Yenir?

İğneada’da tadabilecekleriniz arasında balık ilk sırada yer almaktadır. Karadeniz’in tüm balıklarını oldukça uygun fiyata satın alabileceğiniz İğneada da Kırklareli yöresinin yemeklerini de tatbilirsiniz. Ayran çorbası, böreği ve bu bölgeye özgü köfteleri de İğneada’da tadabilirsiniz. Balık sevmiyorsanız İğneada  Demirköy arasında yolun sağındaki kır restourantlarında mutlaka fırında oğlak denemelisiniz. Diğer et ızgaraları da güzel yapıyorlar ama oğlak bir başka güzel. Keçi eti kokar diye düşünmeyin. Özellikle et sevenler için hayatınızın damak tadını kaçırmayın derim. Yanında  çoban salata ve manda yoğurdu ile birlikte enfes bir menü oluşturuyor. Sırf oğlak için bile İğneada 'ya gidenler var. O derece yani. Ama oğlak mevsiminin Mayıs - Haziran, Ekim - Kasım olduğunu unutmayın. İyi tatiller. Karnım acıktı. Ben yemek yemeğe gidiyorum.