• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Her Denizde Balık Avı İçin 5 Yer

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Yarım ada olan ülkemizde balıkçılıkta son derece gelişmiştir. Bu işi meslek halinde yapmanın yanı sıra hobi olarak da yapan birçok insan bulunuyor. Av sezonlarının dışında da her zaman balık avlayabileceğiniz, Türkiye’de Balık Avı Yapılacak en iyi 5 yeri sizler için sıralıyoruz.

1. Akçakoca

Akçakoca

Batı Karadeniz’de bulunan Akçakoca balık çeşitliliği açısından son derece zengindir. Şehrin stresinden ve gürültüsünden uzaklaşarak dinlenebileceğiniz bu bölge aynı zamanda balık tutmak için ekipmanları da temin edebileceğiniz yerler bulunuyor. Düzce iline bağlı Akçakoca’ya giderken yol üstünde balıkçılıkla ilgili malzemelerinizi de alabilirsiniz. Ayrıca sahil şeridinin yakınlarında restoranlarda da akşam yemeğinizi de yiyerek gün batımının keyfini çıkarabilirsiniz.

2. Güllük

Güllük

Bodrum’un en güzel köşelerinden biri olan Güllük, ayrıca balık avı içinde gitmenizi tavsiye edebileceğimiz yerlerden birisidir. Huzurlu ve sakin bir ortamda dinlenmenize olanak sağlayan bu bölge de ayrıca kamp yapma imkânı da sunuyor. Kendi avladığınız balıkları akşam yemeğinde mideye indirebilirsiniz. Balık avlamak için ekipmanınız yoksa bu bölgede balık avlamanın heyecanı yaşamak isteyenler için çeşitli tur firmaları tarafından düzenlenen balık avlama turlarına katılarak, tekneyle de balık avlama deneyimini yaşayabilirsiniz.

3. Konyaaltı

Konyaaltı

Bodrum demişken Antalya demezsek olmazdı. Antalya’ nın batısında yer alan Konyaaltı, tatilcilerin akın ettiği yerler olarak bilinmektedir. Bilinmeyense bu bölgede ayrıca balık avı da yapılabilecek olmasıdır. Deniz kenarında yaşayıp, denizle bu kadar iç içe olan halkın hobileri arasında balık avı olmazsa olmazıysa, Konyaaltı’nda balık avı da olmazsa olmazlar arasındadır. Özelikle sabahın ilk ışıklarında veya gece karanlıkta denize açılan küçük tekneleri de görebilirsiniz.

4. Güzelbahçe

Güzelbahçe

Karadeniz, Akdeniz ve sıra geldi Ege denizine,İzmir2in hem tatil bölgesi olan hem de doğa sporları için tercih edebileceğiniz Güzelbahçe henüz tam olarak keşfedilmemiş bir cennet. İnsanlardan uzak sakin bir tekne de balık avına çıkmak istiyorsanız Güzelbahçe tam size göre bir yer.

5. Abant Gölü

Abant Gölü

Abant Gölü’de Akçakoca gibi Batı Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Çam ağaçlarının bulunduğu ve göl manzarasına sahip butik otellerde konaklayabileceğiniz gibi balık avı fırsatını da değerlendirebilirsiniz. Deniz olmayabilir fakat deniz kadar bereketli bu gölü de listemize almasaydık olmazdı. Balık çeşitliliği kadar Akçakoca kadar çeşitlilik sunmasa da özellikle av mevsiminde eliniz boş dönmeden mutlu bir şekilde buradan ayrılabilirsiniz. Sadece avlanmak için değil özellikle bahar mevsimlerinde yemyeşil ormanlarda yapacağınız yürüyüşlerle de minik bir kaçamak yapmak için Abant Gölü oldukça uygun.