• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Havaalanında Oynayabileceğiniz Oyunlar

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

havaalanında bekleme

Uçuşunuzu Beklerken Oynayabileceğiniz 6 Oyun

Özellikle bayramın yaklaştığı şu günlerde havalimanlarında uçuş yoğunluğu da artmış durumda ve bu da rötarlara sebep olabiliyor. Bu durum oldukça can sıkıcı olsa da zaman geçirmek için bir çok yöntem mevcut bunları daha önce yazdığımız Havalananında Vakit Geçirmenin 10 Yolu yazımızda bulabilirsiniz.

Havalimanında sıkışıp kaldığınızda eğer yalnız değilseniz ve bütün her şeyden sıkılıp uygulamalarda gezinerek daha fazla zaman geçiremeyeceğinize karar verdiyseniz oyun oynanabilirsiniz. Havalimanında uçuşunuzu beklerken oynayabileceğiniz 6 oyun önerimiz var. Hem de oldukça keyifli bu önerilerimizle zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Nesi Var?

Çocukluğumuzda hemen her gün oynadığımız bu oyunu önermemiz sizi şaşırtmasın. Çocukken ne kadar eğlendiğinizi hatırlıyor olmalısınız. Gözlem becerisini geliştiren hem de oldukça keyifli bu oyun dikkatinizi uçuş saatinden başka bir şeye yönlendirmek için ideal. Oyunu oynamak için iki kişi olmalısınız. Aklınızdan gördüğünüz, bulunduğunuz bir şey tutun ve oyun arkadaşınızın ne tutuğunu buluncaya kadar “Nesi Var?” sorusuyla ipuçlarını toplayın. Oldukça basit ve eğlenceli bu oyun zaman öldürmek için ideal.

oyun

Görev Oyunu

Görev oyunu bir grup arkadaşınızla havalimanında sıkışıp kaldığınızda keyifli zaman geçirmeniz için oldukça ideal. Grup oyunu olan bu görev oyunu bazı eşyaların saklanması ve bulunması prensibine dayanıyor.

Oyunu oynamak için iki grup oluşturun ve sonra bir liste hazırlayıp karşı tarafa verin. En kısa zamanda listedeki bütün eşyaları bulan takım oyunu kazanır. Liste de neler mi olabilir? Turuncu baloncuklar, gk kuşağı şekerleri ve bir demet papatya gibi bir sürü eşya olabilir. Bunları satın almamaksa tek şart.

bekleme oyunu

 Havaalanı Muhbiri

Havaalanında tek başınıza sıkışıp kaldıysanız bir defter ve kalemle hayal gücünüzü kullanarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Size resim çizin demeyeceğiz tabiki de “Sex and the City” dizisinde Carry Bradshaw ve Stanford bir keresinde demişti ki “hepimiz yargılarız, bu bizim hobimiz.” Alıntısından da yola çıkarak, insanlar hakkında başka fikirler üretip bunları kaleme döküyoruz. Mesela karşınızda oturan iş gezisinde olan kişilerin arasında iş gezisinden farklı bir ilişki olabileceği, hippi kılığına giriş bir hükümet ajanı olduğu veya küçük bir çocuğun aslında “Patron Bebek” filmindeki gibi bir karakter olduğunu düşünebilirsiniz. Hayal gücünüz kullanın gözlemlerinizi yazın ve kendinize belirlediğiniz görevi tamamlayarak raporunuzu oluşturun.  Başarılar.

havaalanında yemek

En Güzel Yemek

Acelenizin olmadığı hatta bolca zamanınızın olduğu rötar sürelerinde kendinize en güzel yemeği oluşturabilirsiniz. Önce ufak bir liste yapın ne yemek istediğinize dair sonra bunu en mükemmel hale getirin. Tek başınıza veya arkadaşlarınızla da gerçekleştirebileceğiniz bu oyunda birbirinize puanlar vererek de daha keyifli hale getirebilirsiniz. Amaç ne mi? En güzel yemeği yemek. Nasıl mı? En sevdiğiniz patates kızartmasını yapan yer, en güzel hamburgeri yapamayabilir. Bunları bir araya getirebilirsiniz. Tarçınlı dondurmayla tatlıya geçebilirsiniz. Havalimanında yemek yemek için acele etmeden hayalini kurduğunuz o mükemmel menün tadına bakabilirsiniz. Son olarak da yediklerinizi eritmek için havaalanında görev oyunu oynayarak bolca koşabilirsiniz.

havaalanında içecek

İçeceklerle Oyun

Havalimanlarında rötar saatini beklerken birçok insan yemek yemek kadar içmeyi de tercih ediyor. Zaman geçirmenin en eğlenceli yollarından birisiyse içerken oynamayı deneyebilirsiniz. Rol yapmak çoğumuzun en sevdiği bir şey olabilir. Hayatınızı bir kurgu olarak yansıtabilir ve insanların tepkileriyle oldukça eğlenebilirsiniz. Bu pek size göre değilse havaalanında barda içkinizi içerken arkadaşlarınızla doğruluk oyunu oynayabilirsiniz. Sizi ne kadar iyi tanıdıklarını görmek içinde iyi bir fırsat aratabilirsiniz. Aman dikkat, sarhoş olmayıp dozunda bırakmanızı tavsiye ederiz.

Seyahatiniz sırasında bütün ayarlamaların yapılması için sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen ucuzauc.com.tr müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek tur hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca nereye seyahat ediyor olursanız olun en uygun uçak bileti fiyatları için ucuzauc.com.tr üzerinden uçak bileti sorgulaması yapabilir ve size özel olarak sunulan dokuz taksite kadar taksit imkanlarından da faydalanarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Hem de sadece 3 basit adımda, dünyanın neresinde olursanız olun bu hizmetten faydalanabilirsiniz.