• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Hafta Sonu Kaçamağı Sünnet Gölü

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Şehrin kalabalığı, gürültüsü ve kirli havasından sıkıldıysanız ve biraz kafanızı dinlemek istiyorsanız, doğal terapi vahası olarak kabul edilen Sünnet Gölü, hafta sonu kaçamağı için vazgeçilmez bir rota olabilir.

Çam ormanları arasından geçerek ulaşabileceğiniz Sünnet Gölü, soğuk suları ve piknik yerleriyle de keyifli zaman geçirebileceğiz bir yer olmanın yanı sıra doğa içinde kendinizi bulabileceğiniz bir yer. Yol kenarında alabalık tesislerinden sonra dağların arasında muhteşem güzelliğiyle kendisini size hayran bırakan sünnet Gölü, etrafında yürünebilecek patika yollarıyla da fotografçıların da dikkatini çekmektedir. Göldeki alabalıkların sesleri arasında huzurlu zaman geçirebileceğiniz Sünet Gölü, Göynük sınırları içinde yer almaktadır.

sünnet gölü

Sünnet Gölü’nde Ne Yapılabilir

Sünnet Gölü’ ne giderken yol kenarında doğal ürünlerle kahvaltı yapabileceğiniz yerlerde güne başlayabilirsiniz. Taze yumurta, beyaz peynir, taze ekmek ve süt ile yapabileceğiniz bir kahvaltı ardından, her yaşa uygun olarak düzenlenen 5 kilometrelik bir yürüyüş parkurunda yürüyüşe çıkabilirsiniz. Gölün yakınlarında bulunan Babas ve Sarot kaplıcalarına gerebilir, Süleyman Paşa Camii, Yıldırım Beyazut Camii ve Hamamı, Kanuni Camii’ni gezebilirsiniz.

Sünnet Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Sünnet Gölü,  Göynük sınırları içinde yer almaktadır. Abant sapağından devam ettikten sonra Mudurnu yolu üzerinden Sünnet Gölü’ne ulaşabilirsiniz. 

sünnet gölü konaklama

Sünnet Gölü Nerede kalınır?

Sünnet gölünden ayrılmak istemeyenler ve hafta sonu iki gününü de doğa içinde iç içe geçirmek isterseniz Mudurnu Doğal Yaşam Oteli’nde konaklayabilirsiniz.  Ayrıca Göynük içinde yer alan pansiyonlarda hemen her dönem hizmet vermektedir.

Sünnet Gölü’nde, Göynük’de Ne yenir?

Sünnet Gölü’nde yol üzerinde alabalık tesislerinde alabalık yiyebileceğiniz gibi ayrıca göl kenarında da alabalık servisi yapan yerlerde de alabalık yiyebilirisiniz. Doğal ve taze ürünlerden oluşan kahvaltılık peynir, süt ve ekmek ve cevizli kıymalı tepsi böreği tadabilirsiniz. Özellikle peynirden yapılan höşmerim tatlısı, yayık çorbası ve erişte pilavı da tadabilecekleriniz arasında yöresel yemekler arasındadır.