• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Uygun Uçak Biletini Alarak En Uygun Tatili Yapabilirsiniz

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

En Uygun Uçak Bileti Alarak En Uygun Tatili Yapabilirsiniz

Uçak biletini temsilen bir görsel

Tatil yapmak istiyorsanız fakat tatile ayıracağınız bütçe kısıtlıysa öncelikle ulaşım konusuna ağırlık vermelisiniz. Tatilden önce birkaç gün içerisinde uçak bileti almaya karar verirseniz hem uçak bileti bulmakta zorlanırsınız hem de normal fiyatlara göre 2 katı fazla para ödemek zorunda kalırsınız. Bu durumda yapmanız gereken en önemli şey uçak biletini erken tarihe almak yani önceden rezervasyon ettirmektir.  

Örnek vermek gerekirse Temmuz ayında tatile gideceksiniz, gideceğiniz tarihe yaklaşık 3 ay kala biletinizi ayırtmak zorundasınız. Böylece hem daha uygun fiyatlarda uçak bileti almış olursunuz hem de tatil planlarınız iptal olmamış olur.

 

En Uygun Uçak Bileti Araştırması

Uçak bileti alımlarınızda en uygun fırsatları değerlendirmeniz için siz Ucuzauc.com.tr okurlarına bilgilendirme yapıyoruz.

Yaz tatilinin gelmesi ile birlikte ucuz uçak bileti araştırmaları var gücüyle devam ediyor. Bunun için internetten düzenli olarak araştırma yaparak uçak bileti satan sitelere almak istediğiniz uçak bileti indirime girdiği zaman sizi haberdar etmeleri için talepte bulunabilirsiniz. Bu yöntem ucuz tatil yapmak için ciddi manada işe yarıyor.

Bulunduğunuz şehirdeki havalimanına giderek çeşitli uçak bileti satan firmalar ile görüşüp bilet indirime girdiği zaman sizi haberdar etmelerini rica edebilirsiniz. Birkaç kez indirimli uçak bileti kullandığınız zaman firmalar sizi otomatik olarak arayacaklardır. Bununla birlikte uçuş firmalarından üyelik kartı çıkartarak almış olduğunuz uçak biletleri sayesinde puan toplayabilir ve bir sonraki uçak biletinizi daha uygun fiyata getirebilirsiniz.

 

Uçak Biletini Ucuza Almak Her Yönden Avantaj

Cebinizden her konuda az para çıkmasının size elbette bir faydası bulunur. Tatile gideceğiniz zaman uçak biletinizi ucuza getirirseniz tatilde daha fazla para harcama imkânı bulabilirsiniz. Örneğin normal bir uçak biletine 200 TL verecekseniz indirimden faydalandığınız zaman aynı bilet size 120 TL civarına gelmiş olur.

Dönüş tarihiniz belli ise gidiş geliş olmak üzere çift yönlü bilet satın alarak dönüş biletinizi de daha ucuza mal etmiş olursunuz. Ortalama 150 TL indirimden faydalanmış olsanız bile size büyük faydası olacaktır.

 

Tatil Yaparken Uçak Kullanmanın Avantajları

Çalışan bir şahıssanız eğer izin gününüz sınırlı sayıda olacağı için bir gün bile sizin için çok değerli olacaktır. Gideceğiniz yere otobüsle gitmiş olsanız size boş yere vakit kaybı olacak. Fakat aynı yere uçakla gittiğiniz zaman ortalama 3-5 saat size avantajı oluyor. Bu da tatil yerinde daha fazla kalacağınız anlamına geliyor.

Uçak her zaman konfor demektir. Otobüste karşılaştığınız imkân ile uçakta karşılaştığınız koşullar hiçbir zaman aynı olamaz. Dekorasyon bakımından, güvenlik bakımından ve rahatlık bakımından her zaman uçak otobüse göre daha ön plandadır. Yorgunluk bakımından da uçakla yolculuk ederken otobüse nazaran daha az yorulmuş olursunuz. Bu nedenle düzenli olarak indirimli uçak biletlerini takip etmenizde fayda var. Geç kalmadan gerekli kurum ve sitelerle irtibata geçmeniz gerekir.