• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Uygun Tatil Bölgeleri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

En Uygun Tatil Bölgeleri

Tatil yapmak çoğu insan için bir nevi terapi anlamına geliyor. İnsanlar tatil yaparak dinlenmek, yeni yerler görmek, biraz olsun kafa dağıtmak istiyorlar. Önümüzün kurban bayramı olması sebebiyle, insanlar nerede tatil yapabilirim diye düşünmeye başlıyor. Tatil denilince elbet ki deniz, kum, güneş geliyor. Tatil planı yapılırken uygun fiyatlı olmasına dikkat ediliyor. İnsan hem tatil yapıp, hem bütçesini düşünüyor.

 

Türkiye’de En Uygun Tatil Bölgesi Nereler

Didim'in tarihi yapılarından biri

Ülkemizin dört bir yani tatil yapacak kadar güzel. Bir birinden güzel tatil beldeleri bulunuyor. Elbet ki uygun olanları ve bütçeyi zorlayan tatil beldeleri bulunuyor. Maddi durum herkesin önem verdiği bir konudur. Tatil için en uygun bölgeleri ele alalım.

Tatil yöresi Didim'den bir kare

Didim, Aydın uygun fiyatlı tatil yapabileceğiniz tatil beldeleri arasındadır. Aydın, Ege kıyısı üzerindeki Didim upuzun plajları, tarihi yapıları, berrak denizi ile tam bir sopa harikası. Yazlıkçıların tercih ettiği bu tatil beldesinde uygun fiyatlı otel bulabilirsiniz. Hava yolu üzerinden bodruma inebilir, buradan Aydına geçebilirsiniz. Harika ve ucuz yollu bir tatil yapmak istiyorsanız, tercihleriniz arasında olabilir.

 

Amasra, Bartın, Eskişehir Ve Sığacak

Karadeniz oldukça dikkat çeken bir ilimiz. Ne kadar plajları ile ünlü olmasa da, tatil yapılacak kadar güzel plajları bulunuyor. Karadeniz'in şirin bir beldesidir. Yemyeşil doğası, mis gibi havası, birbirinden güzel Amasra evleri ile sizi bekliyor. Apart otel ve pansiyon fiyatları oldukça uygundur. İçinde birçok tesis barındırıyor. Cüzi miktarlar ile tatil yapmayı istiyorsanız Karadeniz Amasra’yı seçebilirsiniz.

Amasra, Bartın'dan bir fotoğraf karesi

Eskişehir ilimizde uygun fiyatlı tatil yapabileceğiniz illerimiz arasında bulunuyor. Son zamanlarda Odun pazarı Bölgesi'nde restore edilen Osmanlı evleri sayesinde oldukça fazla ilgi gören bir şehirdir. Öğrencilerin çok bulunduğu Eskişehir ilimizde fiyatlar uygundur. Birçok uygun otel ve apart bulabilirsiniz. Bütçenize uygun bir tatil yapabilirsiniz. Eskişehir'in doğal güzelliklerini gezerek, uygun fiyata yeni yerler görmüş olursunuz. Sakin yapısı ile adından söz ettiren İzmir’in ilçesi olan sığacak, uygun fiyatlı tatil yapabileceğiniz yerler arasındadır. Bölgede kurulan yöresel organik köy pazarı, güzel doğal güzellikleri, sakin yapısı ile oldukça dinlendirici bir yerdir. Uygun yollu tatil yapmak istiyorsanız tercihleriniz arasına girmelidir.

Eskişehir'in Porsuk Çayı'ndan bir kare

 

Akdeniz’in İncisi Mersin
Mersin'den bir manzara fotoğrafı

Sahil bölgesinde uygun fiyatlı bir tatil yapmak istiyorsanız, Akdeniz'in İncisi Mersin tercihleriniz arasında girmeli. Mersin oldukça ucuz bir şehirdir. İçinde birbirinden farklı tatil beldeleri bulunduruyor. Tarihi eser kalıntıları, masmavi denizi, muhteşem kumsalı ile Mersin sizin için ideal bir seçim olacaktır. Mersin içinde bulunan tatil beldeleri oldukça uygun fiyatlıdır. Muhteşem bir kalesi ve denizi olan Kızkalesi’ni tercih edebilirsiniz. Burada hem tatil yapıp, cennet cehennem, Kızkalesi gibi tarihi eserleri gezebilirsiniz. Küçük bir Liman'ın bulunduğu Taşucu Limanı sizin için uygun olabilir. Kilometrelerce sahili bulunan Akdeniz, tatil yapmak için hem uygun hem de idealdir. Mersin'in en şirin ilçesi olan Anamur ise, tatil yapmak isteyenler için uygun, hem oldukça güzel bir ilçedir. Anamur’da bulunan tarihi eserleri gezebilir ödüllü denizlerini girebilir, uygun fiyatlı otellerde konaklayabilirsiniz.