• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

EN UCUZ UÇAK BİLETİNİ NASIL ALABİLİRİM?

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

ucak bileti uygulaması

Uçak yolculuğu ne zaman ki yapmak istesek, ilk aklımıza takılan şey şu olur. ‘Acaba ne kadar pahalı, uçak mı tercih etmeliyim, yoksa otobüs mü? Ne zaman biletimi almalıyım? Ya da çok mu şart?’ gibi gibi sorular. Oysa uçak yolculuğu yapmak artık pahalı değildir.

 

Çünkü günümüzün sunduğu imkânlarla seyahatinize ayırdığınız maliyeti en aza indirgemek mümkün olmaktadır. Bunun içindir ki, siz değerli yolcularımızın sorularından yola çıkarak sizler için en ucuz uçak bileti nasıl alınır sorusunun püf noktalarına değindik. Haydi, gelin, şimdi bu noktaları bir bir gözden geçirip de, aklımıza takılan soruların cevabını bulalım.

 

Yoğun olarak talep edilen uçaklı ulaşımda bilet fiyatları değişikliği gösterilmektedir. Oysa en ucuz uçak bileti almak istiyorsanız eğer, öncelikle bilmeniz gereken tek şey erken rezervasyondur. Biletinizi ne kadar erken rezervasyon sistemi ile almış olursanız, bütçe olarak o kadar çok rahatlayıp, yarına ait herhangi bir kaygı duymayacaksınız. Cebinizde ise gezmek için ayrılmış daha birçok tasarruflu bütçeniz olacaktır.


Unutmamanız gerekir ki, belirli sayıda ki koltuklar satıldıkça fiyatlar yükselmektedir. Daha önceden araştırmaya başlarsanız da kampanyaları takip ederek promosyonlu bilet alma ayrıcalığını yaşamış olacaksınız.

 

Uçak biletlerinde ki önemli unsurlardan birisi de seyahat yaptığınız günlerinizdir. Özellikle Cuma ve Cumartesi günleri tatil olduğu için uçak biletleri, hafta içi uçuşlarına nazara daha pahalı olmaktadır. Bazı firmalar koltuklarını doldurmak için çeşitli promosyonlarla Cumartesi uçuşlarını daha düşük fiyatlarda tutabilmektedir. Bunun yanı sıra yolculuk saatine göre de fiyatlar değişmekte olup, sabah çok erken saatlerde alacağınız biletlerle, gece geç saatlerde yapacağınız yolculuk daha ekonomiktir.

 

 

Uçak bileti fiyatlarında tasarrufu etmenin bir diğer yolu da gidiş – dönüş şeklinde almaktadır. Aynı firmanın çift yönlü seferleri ile tek yön olarak, ayrı ayrı baktığınızda arada fiyat farkının fazlasıyla tasarruflu olduğunu göreceksiniz. Ama her zaman bu kural geçerli olacak diye bir şey yok. Bunun içindir ki, araştırmanızı sıkı tutmanız gerekmektedir. Burada da devreye teknoloji girmektedir ki, teknoloji çağında bulunduğumuz bu sıralarda internet üzerinden birçok firmaya birkaç dakika içerisinde ulaşma imkânı bulacaksınız. Bunların başında da ucuzauc.com.tr gelmektedir. Sizler de ucuzauc.com.tr sitesini ziyaret edebilir ya da ucuzauc mobil uygulamamızdan faydalanıp birçok alternatifi karşılaştırma imkânı bulabileceksiniz.  Böylelikle de ayıracağınız birkaç dakika sayesinde farklı havayollarından da gidiş ve dönüş seferlerini ayrı ayrı inceleyerek, bütçenizde tasarruf sağlayabilirsiniz.

 

Ucuz uçak bileti için bir diğer husus da, yapacağınız seferin aktarmalı ya da direkt olup olmamasına dikkat etmeniz olacaktır. Hem fiyat açısından hem de zaman açısından direkt uçuşlar genelde daha avantajlı olmaktadır. Gideceğiniz yere istediğiniz tarihte direkt uçuş yoksa da başka günlere bakabilir, ya da erken rezervasyon döneminde biletinizi ayırtabilirsiniz.

 

Bunun yanı sıra gideceğiniz yere en yakın olan havaalanlarını araştırarak uygun bileti bir tık ile bulmak çok mümkün.

 

Unutmamanız gereken bir diğer husus da yolculuk planlarınızı oluştururken uçak biletinizi almayı en sona bırakmamanızdır. Zaman geçtikçe dolan koltuklar nedeni ile fiyatlar yükseldiğinden, ilk açılış fiyatları ile almaya gayret göstermelisiniz.

 

Fırsatları kaçırmamak için ucuzauc.com.tr sitemizi ziyaret edebilir, uçak bileti firmalarının oluşturduğu kampanyaları öğrenebilir, en ucuz fiyat tespiti için de fiyat alarmı oluşturabilirsiniz.

 

Ucuzauc.com.tr sitemizde yüzlerce havayolu firmasına yer verildiği için, en avantajlı seçeneği değerlendirme şansınız daha fazla olacaktır.

Şimdiden sizlere iyi uçuşlar ve iyi tatiller diyelim mi o zaman?