• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Güzel Plajlar ve Küçük Adalar

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

 

Kendi bilinmeyen adanızı bulmak ister misiniz? Bilinenleri herkes bilir peki ya bilinmeyen adalar, onlar hala keşfedilmemiş olan ve bilindiği dahi bilinmeyen yerlerdir. Seyahat planlarınızda bilinen adaların ve en güzel plajları keşfetmek isteyenler için gidebileceğiniz en güzel plajları ve adaları sizler için sıraladık.

 

Palau

 

Denizanası Gölü’yle ünlü Palau Cumhuriyeti, Kaya Adaları ve masmavi deniziyle de dikkat çekmektedir.  200’den fazla kalker adacığının bulunduğu Palau’da, adacıklar uzaktan adeta bir çiçek tarlası gibi görünmektedir. Palau’nın ince ve beyaz kumlarının denize şnorkelle dalarak da su altı canlılarını gözlemleyebilirsiniz.

Palau’ya Palau Uluslararası Havaalanı’ndan ulaşım sağlayabilirsiniz. Manile veya Guaam adalarında yer alan havalimanlarından da Palau’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Tonga

Tonga Adası, Vava grubunda bir adadır.  Cennet adası olarak da bilinen bu küçük ada beyaz kumsalları ve ortasında yer alan küçük bir ormanla yukarıdan görünüşü adeta bir masal diyarını andırmaktadır. Güney Pasifik’te yer alan Tonga Adası, Polinezya geleneklerini koruyan, kambur balinaların üreme yeri olan ve aynı zaman da Pasifik Okyanusu canlılarını da görebileceğiniz mükemmel bir birleşime sahiptir. Özelikle Temmuz ayı başlarında kambur balinaların üreme zamanları başlamakta olup ekim ayına kadar devam etmektedir. Balinaları görmek ve onlarla yüzebilmek için sert kurallar mevut olup bu kurallara uymanız gerekmektedir.

 

Sao Tome & Principe

Gün batımında gökyüzünün mükemmel kızıllığını görebileceğiniz dünya2nın ortasında yer alan Sao Tome’ Afrika’nın küçük ve en az bilinen yerlerinden birisidir. Turistlerin çok fazla bilmemesinden dolayı da tam olarak bozulmaya uğramamış olması da oldukça keyifli zaman geçirebileceğinizi doğal hayatın içine ve yerel halkı da gözlemleyebileceğiniz yerlerden birisidir. Plajları daha çok balıkçılık için kullanılsa da kaplumbağalar ve kambur balinalara da ev sahipliği yapan denizi, dalgıçlar içinde bir cennet niteliğindedir. Sao Tome’de Mayıs ve Ekim ayları ıslak sezon yani yağmur sezonudur ve bu dönemde denize girmek tehlikeli olabilir fakat sörf severler bu tarihlerde adayı ziyaret edebilirler. Haziran ve Eylül ayları ise kuru sezon olarak adanın en yoğun olduğu zamanlardan birisidir fakat Temmuz- Ekim aylarında kambur balinalarının buraya göç etmesinden dolayı su altı dalışlarında dikkat edilmesi gerekenlere uymanızı tavsiye ederiz.

 

Trinidad & Tobago 

Kuş cenneti olduğu kadar, ormanları, karnavalları ve aynı zamanda mükemmel yapısıyla da dikkat çeken Trinidad, kendinizi keşfedebileceğiniz mükemmel bir yerdir. Doğa ile iç içe olacağınız bu yerde turistler için düzenlenen etkinliklerde sabaha kadar eğlenebilir, doğal hayatın tadını çıkarabilir ve Karayiplerdeki plajlarda dinlenerek yıl boyu yorgunluğunuzu üzerinizden atabilirsiniz. Maceracı ruhunuzu açığa çıkaracak Trinidad ziyaretleriniz için en uygun zaman kuru sezon olarak kabul edilen Kasım ve Haziran aylarıdır. Islak sezon olarak yağmur ve kasırgaların görülebileceği Mayos ve Aralık aylarında gidebileceğiniz Trinidad’a farklı deneyimler için her zaman kapısı herkese açıktır.

 

Cook Adaları 

Ruhu mavi olanların bayılacağı Cook Adaları, kâşif Kaptan Cook’un adını taşımaktadır. Palmiyelerin yer aldığı gök ile denizin aynı renkte olduğu, beyaz kumsallarıyla da dikkat çeken Cook Adaları, yürümekten bıkmayacağınız kadar uzun bir sahil şeridine sahiptir. Mevsimsel olarak da ortalama sıcaklık 20 °C olan Cook adalarında kuru mevsimde gitmenizi tavsiye ederiz. Cook Adası’na ulaşım bilgisi ve otel rezervasyonları için müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz.

 

Papua Yeni Gine 

Papua Kabilesinin yaşadığı Yeni Gine, macera severler içinde en güzel plaja sahip ve aynı zamanda da orman da yaşayabileceğiniz mükemmel maceralara da ev sahipliği yapmaktadır. Hayvan çeşitliliğinin çok fazla olduğu Papua gezegenimizin en çılgın ve en güzel yerlerinden biri olduğu söyleyebiliriz. En iyi dalış yerlerinden birisi de olan Paoua’da şnorkelle dalış gerçekleştirerek su altı canlılığını da görebilirsiniz. Papua’ya ulaşım zor olmakla beraber en rahat şekilde hava yoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Cape Verde

Beyaz kuma alışığız peki ya siyah kum ! Cape Verde’de volkanik kumul oluşumu görülmektedir. Bu nedenle de plajlarında dünyanın pek az yerinde görülen siyah volkanik kumlar görülmektedir.

İlk olarak Portekiz kolonilerinin yerleşim yeri olan Cape Verde, Batı Afrika ve Latin havasını da hissedebileceğiniz yerlerden birisidir. Bozulmadan kalan en iyi plajlardan biri olan Cape Verde’de sahra tarzı iç dalgalanmalarda görülmektedir. Atlantik Okyanusu canlılarını görebileceğiniz ve aynı zamanda masmavi bir denizde Rüzgar Sörfü’de yapabileceğiniz Cape Verde’de dünya üzerinde az rastlanır bir güzelliğe sahiptir.

 

Grenada

Baharat Adası’nın kilometre aşağısında yer alan Karayiplerin en güzel plajlarına ev sahipliği yapan Grenada, deniz ürünleri ve güzel kumulları ile oldukça dikkat çekicidir. Şnorkelle dalış gerçekleştirebileceğiniz Grenada’ya feribotla ulaşım sağlayabilirsiniz. Büyüleyici müzikleri eşliğinde dans edebileceğiniz, denizinde yüzebileceğiniz ve adanın dağlık iç kesimlerinde de maceralara atılarak yeni şeyler keşfedebileceğiniz Grenada’da gidebileceğiniz en güzel plajlardan birisidir.

 

Seyşeller 

Güzelliğini duymayan kalmamıştır herhalde Seyşeller’in fakat Anse Lazio Plajı, gidebileceğiniz en güzel yerlerden birisidir. Güneşin batışıyla gökyüzünün ve denizin rengi kesinlikle romantik dakikalar yaşayabileceğiniz zaman dilimlerinden birisidir. Ayrıca Lazio Plajı ile dünyanın en iyi plajı olarak kabul edilen Nary Plajı’da keyifli zaman geçirebileceğiniz yerlerden birisidir. Dev kaplumbağaların bulunduğu Seyşeller’de köpekbalıkları ve hindistan cevizleriyle de ünlü olduğunu belirtelim. Seyşeller Uluslararası Havalimanı’ndan sonra düzenli feribot seferleriyle de adalara ulaşım sağlayabilirsiniz.