• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Düzce Gezilecek Yerler

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Düzce Batı Karadeniz'de yeşil bir cennet köşesi olarak tasvir edilebilir. Her şeyden önce doğa sporları açısından vazgeçilmez bir şehirdir. Trekking yapmak isteyenler, Melen Çayı'nda rafting yapmak isteyenler ya da safari yapmak isteyenler hatta kampçılar için bile vazgeçilmezdir. Düzce demek yaylalar, şelaleler, göller demektir. İstanbul'a ve Ankara'ya yakınlığı sebebiyle de günübirlik kaçamaklarda şehir gürültüsünden kaçmak adına idealdir.

Düzce tam anlamıyla saklı bir cennettir. Özellikle şelaleleri ile fark yaratır. Güzeldere Şelalesi, Aydınpınar Şelalesi, Samandere Şelalesi bunlardan sadece birkaçıdır. Buralarda şahane manzaralara tanık olunabilir. Gezi defterine mutlaka eklenmesi gereken noktalardır. Düzce aynı zamanda birçok medeniyete de ev sahipliği yapmış bir şehir olarak ayrı bir özellik taşımaktadır.

Efteni Gölü 

Düzce Gölyaka'da bulunmaktadır. Bu gölde manzara tadını çıkarmamak olası değildir. Düzce'ye gelip de burada keyif yapmak olmazsa olmazdır.

Güzeldere Şelalesi

Düzce'de bulunan en popüler şelalelerdendir. Türkiye çapında en yüksekten dökülen şelale olarak ismi geçmektedir. Burada keyifli saatler geçirmenin yanı sıra etrafındaki bungolaw evlerde de konaklama keyfi verilmektedir.

Pürenli Yaylası 

Sadece Düzce'nin değil ülke dâhilindeki en güzel yaylalardan biridir. Özellikle yaz sıcaklarında kaçılan bir adrestir. Düzce'ye gelindiğinde önce Efteni gölü ardından Güzeldere Şelalesi ve son olarak da Pürenli yaylası ziyareti tam anlamıyla ideal bir rotadır.

Düzce her mevsimi ile güzel, yeşilin her tonuna şahit olunan ormanı, akarsuları, gölleri ile büyüleyicidir. Düzce gezilecek yerler denildiğinde doğal güzelliklerin ön plana geçmesi nedeni burada Karadeniz ikliminin baskın olması dolayısıyla Karadeniz yer şekillerinin hâkimliğidir. Yani şelaleler doğada hâkimiyetini sürdürmektedir.

Tarihi Ceneviz Kalesi

Düzce Akçakoca'da bulunmaktadır. Yapılış tarihi hakkında bilgi sahibi olunmada da Cenevizliler tarafından kullanılmış olması bu isimde anılmasına nedendir. Ceneviz Kalesi Unesco Dünya Mirası listesine eklidir. Muhteşem bir doğada Karadeniz'e tepeden bakar.

Fakıllı Mağarası 

Düzce Akçakoca'da bir sit alanıdır. Mağaranın uzunluğu  1000 metre civarındadır. Ancak sadece 350 metresi ziyarete açıktır. Mağara damlataş açısından zengindir ve kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir.

Düzce iklimi ile, doğal kaynakları ile, hala bozulmamış çevresel özellikleri ile, zengin bir tarihi ile ve kültürel açıdan varlıkları ile, yaşam tarzları ile, turizme olan uygun hali ve dört mevsim yaşanmışlık özelliğine göre en önemli şehirlerden biridir. Son derece kozmopolit bir şehirdir.


Düzce kalabalıktan ve şehir karmaşasından kaçabildiğin sürece en iyi adrestir. Burası aynı zamanda doğa ile baş başa kalmanın özellikle de her mevsimin ayrı bir yaşanma özelliğini içinde barındırması başka bir detaydır. Hafta sonu kaçamakları olsun, geniş çapta bir Düzce gezisi olsun her şekildeki tatil için tam anlamıyla bir kucaklama mevcut olan durumdur. Ve Düzce plajları kum ve güneşin en güzel tadının çıkarıldığı plajlara sahiptir. Düzce de tatil her yönüyle bir başkadır. Sporuyla, aktivitesiyle, deniziyle, tarihiyle Düzce'nin tadı çıkarılmalıdır.