• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünyanın En Romantik Tatil Yerleri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Kışın ayrı güzel olsa da yazın güneşin batısı, kumsal, deniz ve yemyeşil alanlarla romantizmin tavan yaptığını söyleyebiliriz. Peki, romantizm konusunda hit olan yerler hakkında daha fazla bilgi almak ve sevgilinizle geçireceğiniz anları ölümsüzleştirmek için yapabileceklerinize dair fikirleri sizler için derledik.

hotel cipriani

Vendik- İtalya-Hotel Cipriani

Venedik, İtalya dünya üzerinde n romantik lokasyonlardan biri olarak kabul edildiği, ünlü isimlerinde burada bulunmalarından dolayı da tescillenmiştir. Tom Cruise ve Nicole Kidman’ın balayını geçirdikleri Venedik, İtalya aşk şehridir. Odanızdan çıkmadan dahi şehrin havasının romantikliğinde günler geçirebilirsiniz. Mermerden yapılan balkonlu odalarda Venedik kanalına yaşa yeşil bahçelere bakan kısmında Horel Cipriani de mükemmel manzarasıyla da dikkat çekmektedir.

Kadınların gözdesi olan Casanova’nın da oteli olduğu inanılan ve bahçesinde kadınları baştan çıkardığı söylenen efsane de Casaova’nın yakışıklılığı kadar bahçenin romantik havası da göz ardı edilemeyecek güzelliktedir.

Hotel Cipriani’de çiftler için her şey düşünülmüş ve bahçede çiftler için gizli bölmeler bile yapılmış. Gizli bahçelerse bir başka heyecan için bu oteli tercih ete nedenlerinizden olabilir.

esperanza

Meksika- Cabo San Lucas- Esperanza

Meksika’da Cabo San Lucas, parlayan güneşe rağmen ılık havasıyla dikkat çeken bir baka romantik tatil noktalarından birisidir. Meksika ünlüler tarafından da en çok tercihj edilen yerler arasında Esperanza ise ünlü aşıklar için önemli bir noktada. Nicky Hilton ile kocası Todd Meister, Gwyneth Paltrow ile kocası Chris Martin ise Esperanza’da balayını geçiernler arasında.

Mujteşem manzarası ve ünlüler içinde paparazziden uzak plajı bulanan Esperanza, koyu renklerde casual döşenmiş, özgürce hareket edebildiğiniz bir otel. Otel içinde terlikle dolaşılmaz kuralını yıkan bir yer olarak hem dinlendirici spa masajları ve hem de huzurlu zamanlar geçriebileceğiniz bu yerde fiyatlar biraz pahalı olabilir.

como gölü

İtalya- Como Gölü- Villad'este

Como Gölü’ne paralel olarak bulunan Villad’este, Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin evlenmeyi düşündükleri yer olsa da sonradan karar değiştirerek burada balayını geçiren çiftlerden. Tori Spelling ve Charlie Shanian’ın balayını geçirdikleri otel mimarisi ve Rönesans tarzı bahçeleriyle ünü bir yerdir.

Villad'este duvaları büyük yağlı boya tablolar süslemektedir. 16 . yüzyıldan kalma şato olması da romantik bir düşte yaşadığınız hissini uyandırmaktadır. Ayrıca otel içinde bulunan yine aynı döneme ait heykellerde dikkat çekmektedir.

Como Gölü’ne yakın olması nedeniyle de romantik dakikalar için biçilmiş kaftan olan Villad'este fiyatları hakkında bilgi almak için tur hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

cap juluca

Anguilla- Cap Juluca

Charlie Sheen ve Denise Richards2in balayını geçirdiği Anguilla- Cap Juluca, karayip denizinde bir ada ülkesidir. Doğayla iç içe olan bu otel Saint Maarten adasına yakın bir konumda ı98 odası bulunmaktadır. sahili ve parlak kumlar nedeniyle pırıldayan plajıyla da ön plana çıkan Cap Juluca, sevgililer günü içinde ideal bir tatil yeri. Ayrıca sahilde evlilik teklifi de gün batımında gök yüzündeki şölene uygun olarak evet cevabı almanızı da garantileyebilir.

Burada dikkat çeken bir başka güzellik ise spa ve dokuz farklı masaj tekniğini uygulayabilen yerlerin olması. Rahatlamanız ve huzurlu zaman geçirebilmeniz için bütün olanakların bulunduğu Cap Juluca ‘da fiyat bilgisi ve seyahatinizi planlamak için tur hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

barbados

Barbados- Saint James Adası- Sandy Lane

Gözlerden uzak bir tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir yer olan Saint James Adası- Sandy Lane, Tiger Woods ve eşi Elin Nordegren, Donatella Versace, Simon Cowe gibi isimlerin terci ettiği yerlerden birisidir. Afrodizyak etkisi bulunan Karayipler’e çok yakın bir yerde bulunan Sandy Lane birbirinden eğlenceli aktivitelere katılabileceğiniz bir yer olması dikkat çekiyor. Özellikle Tom Fazio’nun buraya öze lolarak tasarladığı Country Clup sıkılmadan keyifli zaman geçirebileceğiniz yerlerden birisidir. Spor aktivitelerinin yanı sıra romantik dakikalar yaşayabileceğiniz bir çok yeri bulunan Sand Lane ‘de konaklamak için bütçenize dikkat etmenizi öneririz. Fiyatları oldukça yüksek olan bu otelde konaklama için ayrıntılı bilgiyi tur hizmetleri yetkilimizden alabilirsiniz.