• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünyada Cenneti Görmek İsteyenler İçin Bora Bora

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

bora-bora tatili

Fransız Plenazyasına bağlı, Türkiye’ye uzaklığı en fazla olan  Bora Bora adaları, güzellü,ile çekeceğiniz yola değer. Yaz aylarında hatta yaklaşan bayram tatillerinde de taitlinizi değerlenidrebilceğiniz Bora Bora adalarında farklı bir kültürü tanımak isteyenlerin yanı sıra denizin taadını çıkarmak isteyenler içinde benzersiz bir deneyim sunuyor.

Bora Bora adalarına aktarma yaparak yaklaşık olarak 35 saat süren bir yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz.  Biraz yorucu olan bu uçuşlar sonrasında cennete gözlerinizi açacağınızı söyleyebilirisiz. Bungalov evlerde kalıpi turkuaz rengi denizin tadını çıkarabileceğiniz, su altı dalışı yaparak yeni canlıları keşfedebileceğiniz, dağların yeşilinde huzuru bulabileceğiniz Bora Bora adalarımuhakkak görmeniz gereken bir yerdir.

bora bora cennet

Bora Bora Ne Zaman Gidilir?

Bora Bora adalarının en hareketli olduğu zamansa Mart ve Kasım ayları arasındadır. Diğer zamanlarda yapıştan dolayı sıkıntı yaşarım diyorsanız ve kalabalığı da seviyorsanız Temmuz ve Ağustos ayları ise en ideal zaman. Fakat bu tarihlerde fiyatların da daha pahalı olduğunu da belirtelim. Erken rezervasyon avantajlarından faydalanmak için tatilinizi önceden planlamanızı özellikle tatil süresinin belli olduğu bayram tatillinde zamanınızı Bora Bora adalarında değerlendirebilirsiniz.

Özellikle yaz mevsiminde evlenen ve balayı çiftlerinin de en popüler yerlerinden biri olan Bora Bora adalarında hizmetler ise buradan ayrılırken iyi ki gelmişiz diyeceğiniz cinsten.

bora bora balık

Bora Bora Adaları’na Nasıl Gidilir?

Bora Bora adalarına nasıl gidilir diye panikliyorsanız veya yol gözünüzde büyüyorsa izin için bütün düzenlemeleri yapıca ve güzel bir tatilin başlangıcı olan seyahatinizi planlamak için tur hizmetleri operatörümüzle görüşebilirsiniz.

İstanbul’dan Air France hava yollarının Paris aktarmalı araçlarıyla Los Angeles gidebilir ardından Pape ve oradan da Bora Bora adalarına ulaşabilirsiniz. Diğer olarak Los Angeles hizmet veren hava yollarını da tercih edebilirisiniz. New York, Tokyo, Sydney ve Auckland’da Pape’ye ordan da Bora Bora aralarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Air Tahiti hava yollarıyla Tahitiye ulaştıktan sonra yine Pape’ye ordan da Bora Bora adalarına ulaşabileceğini gibi Tahiti’den de Boa Bora adalarına ulaşım sağlanabilmektedir.

Denizin üstüne inşa edilen Bora Bora Havalimanı’na aktarmalı ve direk seferlerle ilgili uçuş saatlerini ucuzauc.com web sitessi üzerinden Bora Bora uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilir ve seçtiğiniz bileti de kolaylıkla web sitemizden taksit imkanlarından da faydalanarak satın alabilirisiniz.

Bora Bora adalarına gitmek için vize almanız gerekmektedir. Tahiti üzerinden seyahat etmeyi planlıyorsanız Fransız Büyükelçiliğinden vize almanız gerekiyor. Eğer ABD üzerinden seyahat edecekseniz de ABD giriş yapıp sonrasında Pape’ye ordan da Bora Bora adalarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

bora bora konaklama

Bora Bora Adaların’da Konaklama

Bora Bora adalarında oteller de havalimanı gibi denizin üzerine inşa edilmiştir. Genellikle konsept olarak aynı tarzda otellerin bulunduğu Bora Bora adalarında özellikle yaz aylarında konaklama ücretleri biraz pahalı olsa da daha uygun fiyatlı konaklama hizmeti sunan oteller ve pansiyonlarda mevcut. Özel odaları bulunan otellerde ise konaklama ücreti 10 bin dolarlara çıkarken deniz üzerinde yer alan otellerde ise konaklama ücretleri en uygun 500 dolardan başlamaktadır. Bütçenize uygun olarak Bora Bora adalarında konaklayabileceğiniz oteller hakkında bilgi almak ve tatilinizi planlamak için tur hizmetleri yetkilimizle görüşebilir ve vize işlemlerinizde dahil olmak üzere bütün seyahatinizi planlamanızda yardımlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Bora Bora adalarında Taha adasında bulunan en pahalı yerlerden binsi olan Le Taha’a Private Island&Spa başta olmak üzere adada yer alan en iyi oteller ise Bora Bora Nui Resort, Bora Bora Lagoon Resort ve Hotel Bora Bora’dır.

Daha fazla bilgi için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilir ve diğer Bora Bora adaları yazılarımıza göz atabilirsiniz.