• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünya’nın En İlginç 3 Oteli

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

İnsanlar çıktıkları bazı tatillerde sadece dinlenmeyi ve rahatlamayı amaçlarken bazı tatillerde ise yeni deneyimler yaşamayı, yeni duygular keşfetmeyi seçerler. Bir tatilin kalitesini belirlerken bunun, konaklanan yerin kalitesiyle doğru orantılı olduğunu akıldan çıkarmamak gerekir. Bu listemizdeki konumuz, tatil yapmaktaki amacı yalnızca dinlenmek olanları değil, yeni deneyimler yaşamak ve yeni duygular keşfetmek isteyenleri yakından ilgilendiriyor. İşte başlıyoruz, karşınızda Dünya’nın en ilginç otellerinden üç tanesi;

Hotel Costa Verde (Kosta Rika)

Hotel Costa Verde (Kosta Rika)

İspanyolcada “zengin sahil” anlamına gelen Kosta Rika’da sizi çok şaşırtacak bir hotel ile listemize başlıyoruz. Bir ulaşım aracı olarak kullandığımız uçak, aynı zamanda bir hotele dönüşebilir mi? Cevabımız; evet. 1965 yılında tasarlanan Boeing 727 model bir uçak San Jose Havaalanı’ndan alınıp Manuel Antonio Ulusal Parkı’na transfer edilmiş. İç dizaynı tamamen değiştirilerek adeta bir otele dönüştürülmüş. Ulusal park içindeki yağmur ormanının içine, onlarca metre yükseklikte tasarlanan bir platformun üzerine yerleştirilmiş. Uçağın kanadında, ahşap yapılı güvertede şezlongunuza uzanarak Güney Amerika sıcağının keyfini çıkarması da size kalmış.

The Propeller Island City Lodge (Almanya)

The Propeller Island City Lodge (Almanya)

Berlin’de bulunan bu el emeği, göz nuru otel Alman sanatçı Lars Stroschen tarafından yaratılmış. Odalar ve içinde bulunan eşyaların hepsi tamamen benzersiz ve her biri ayrı ayrı sanat eseri desek abartmış olmayız. Sanatçının odaları tasarlarken kullandığı konseptler arasında ormandan aynalara, camdan cezaevi hücresine, tabuttan uzaya kadar birçok değişik tema yer almakta. İçinde 27 farklı oda ve 27 farklı konsepti barındıran bu otelin gecelik fiyatları ise 69 € ile 190 € arasında.

Poseidon Undersea Resorts (Fiji)

 

Poseidon Undersea Resorts (Fiji)

Denizi çok mu seviyorsunuz? Hatta deniz ve yüzmek sizin için bir yaşam tarzı haline mi geldi? Size önereceğimiz bir otel var; yakın zamanda popüler olacağına kesin gözüyle bakılan su altı otellerinin en havalısı olan Poseidon Undersea Resorts! Pasifik Okyanusu’nun güneyinde yer alan Fiji’deki özel bir adaya inşa edilmiş olan 5 yıldızlı bu otel, 2010 yılında resmi olarak hizmet vermeye başladı. Deniz yüzeyinin yaklaşık 12 metre kadar altında yer alan otelde 24 adet özel süit bulunuyor. Aynı zamanda bu otel yine denizin altında yer alan kütüphaneden spa salonuna, konferans merkezinden tiyatro salonuna kadar birçok farklı mekâna da sahip. Oldukça elit müşterilere sahip olan ve adını Yunan mitolojisindeki deniz tanrısından alan bu otelde 1 hafta tatil yapabilmek için gözden çıkarmanız gereken ücret ise 30.000 $ civarında.