Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Eşsiz manzarasıyla dünyanın birçok farklı köşesi görenleri büyülemektedir. Fakat bazı yerler vardır ki geçekten o manzaranın kuşbakışı görünüşü yaşattığınız bütün hayatı hiçe saymanıza neden olacak cinstendir. Dünya üzerinde eşsiz manzaralarıyla ön plana çıkan teras ve platformlardan 5 tanesine gelin beraber göz atalım.

1-) 5 Fingers (5 Parmak)

2-) Tamborine Rainforest Gök Geçidi

3-) Oryukdo Skywalk

4-) Langkawi Sky Bridge

5-) Glacier Skywalk

5 Fingers (5 Parmak)

5 Fingers (5 Parmak)

Avusturya Alpleri'nde bulunan Beş Parmak platformundaki farklı özellikteki balkonların her birinden farklı manzaralar izlemek mümkün. Hatıra fotoğrafları için harika bir çerçeve görevi görüyor. Yükseklik korkusu hissi yaratmak için camdan yapılmış bir zemine sahiptir. Özel günlerde  gözükara insanlar için bir tramboline seçeneği de mevcuttur. Teleskopla doğayı yakına getirebilirsiniz.

Tamborine Rainforest Gök Geçidi

Tamborine Rainforest Gök Geçidi

Tamborine Rainforest Skywalk, gölgelik zeminde dolambaçlı bir patika ile birleştirilen Skywalk Köprüsü'ne , 40 metrelik Skywalk Konsoluna ve Cedar Creek Görüntüleme Platformunu kapsayan bir buçuk kilometre yağmur ormanı yürüyüşüne sahiptir.

Doğrudan Eco merkezinden erişilebilen yürüyüş, yemyeşil yağmur ormanlarının bozulmamış güzelliğini güvenli ve heyecan verici bir şekilde sergiliyor. Tüm deneyim yaklaşık 45 dakika yavaş bir sürede gerçekleşir ve ana merkezde başlar ve biter. Ana merkez, Eko Merkez, otobüs park yeri, hediyelik eşya dükkanı, kafe ve tuvaletleri içerir. 

Oryukdo Skywalk

Oryukdo Skywalk

Oryukdo Skywalk yapımı, 12 Eylül 2012 tarihinde, Doğu Denizi ile Güney Denizi arasındaki ayrılma noktası olarak kabul edilen Seungdumal bölgesinde tamamlanmıştır.  18 Ekim 2013'te “Gökyüzünde Yürümek” temasıyla çalışmaya başlamıştır.

Demir kolonlar, 35 metre yüksekliğindeki bir kıyı uçurumun üzerine kurulmuş ve 24 metrelik cam plakalardan oluşan ve bir atın toynağı şeklinde biçimlendirilmiş 15 metrelik bir cam köprü demir kolonları birbirine bağlamaktadır. Camın tabanı, 55.49 milimetre kalınlığında, kurşun geçirmez bir film ile kaplanmış ve yapının oldukça güvenli olmasını sağlayan dört adet  12 milimetre cam parçası ile özel olarak üretildi. Ziyaretçiler şeffaf zeminden aşağıya bakarken dalgaların manzarası karşısında heyecanlanmaktadırlar. Deniz gökyüzü yürüyüşünün önünde uzanıyor, fotoğraf çekimi için mükemmel bir yer olarak bilinmektedir.

Langkawi Sky Bridge

 

Langkawi Sky Bridge

Malezya'nın gözde mekanlarından biri ve mühendislikteki en büyük başarı Langkawi Sky Bridge'tir. İnanılmaz derecede güzel kavisli bu yaya köprüsü, Ganung dağlarındaki Langkawi adasında bulunur. Çukuru geçmek için tasarlanmıştır. Köprünün açılışı 2005 yılında; anında yalnızlar arasında popüler oldu. Yaklaşık 10 yıldır, yalnızca gözcü olarak kullanılmaktadır. Köprü, muhteşem Andaman Denizi manzarasına ve yemyeşil tropik ormanların yanı sıra tenha gorge sunuyor. Köprü, deniz seviyesinden 700 metre yükseklikte bulunmaktadır. uzunluğu 125 metredir. Bulutlu havalarda, bu olağandışı gözlem güvertesi kelimenin tam anlamıyla kalın bulutlarla kaplıdır.

Glacier Skywalk

Glacier Skywalk

Kanada Raki Dağları Jasper Milli Parkında, Sturgess Mimarlık tarafından tasarlanan Glacier Skywalk seyir terası ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunuyor. Glacier Skywalk Jasper Milli Parkında Kayalara oyularak oluşturulmuş, 1475 adım yani yaklaşık 450 metre. Cam Teras ile doğal bir arazi uzantısı sağlayarak turistlerin seyir zevkini artırmak, Parkın turizm potansiyeline katkı sağlanmak istenmiştir. Adrenalin bağımlıları için eşsiz bir yapıya sahiptir. Kanada’nın uçsuz bucaksız vadilerinden dağların zirvelerine geniş bir manzaraya hakimdir. Doğayla uygun bir görünümde dizayn edilmiştir.

 

 

© 2015 Barşan Turizm A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin kullanımı, ticari kullanımı engelleyen Kullanım Şartları ile belirlenmiştir.

Site Yazarı Google+ : Ucuzauc.com