• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünya’nın 5 Eşsiz Manzara Platformu

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Dünyanın 5 Eşşiz Manzara Platformu

Dünya üzerinde eşşiz manzaralara sahip platformlar görenleri adeta büyüleyen bir atmosfere sahip. Kuşbakışı ile size doğal ve enfes bir manzara görme şansı sağlayan birçok yer bulunmakta. Bunlardan en önemlileri ve en çok tercih edilen dünya üzerinde kabul görenleri bulunuyor.

5 Fingers  (5 parmak) Manzara Platformu

5 Fingers  (5 parmak) Manzara Platformu

Avusturya’da bulunan 5 parmak platformu birbirinden farklı eşşiz bir manzara ve özelliklere sahip olarak karşımıza çıkıyor. 5 balkonu bulunan her platformda ayrı bir manzara keyfi yaşanıyor. Fotoğraf çekimleri için tüm dünyadan turistleri ağırlayan 5 parmak platformu oldukça önemli bir yere sahip. Özel günlerde ayrıca trambolina seçeneğide tüm insanlar için mevcut. Teleskopla tüm dünyayı izleyebileceğiniz eşsiz bir görüntüye sahip.

Tamporina Rainforest Gök Geçidi

Tamporina Rainforest Gök Geçidi

Doğrudan eco sisteme ulaşım sağlayan yemyeşil ormanları ve yağmurları ile tamamen bir doğal tasarım abidesi. Tamporina Rainforest gök geçidi skwalk konsoluna ve cedar creek görüntüleme merkezine bağlayarak 1.5 kilometre orman yürüyüşü sağlıyor. Güvenli ve heyecan veren bu doğal güzellik 45 dakikada keşfediliyor. Ana merkez ve eco merkez gibi içinde cafe ve birçok alan bulunan bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Langkawi Sky Bridge Platformu

Langkawi Sky Bridge Platformu

Malezya’nın en gözde turistik platformu olan aynı zamanda mühendislik anlamında başarı göstergesi olan Langkawi Sky Bridge, inanılmaz derecede güzel bir alana sahip olarak tasarlanmıştır. Kavisli bir yaya köprüsü bulunan ganung dağlarında bulunuyor. 2005 yılında açılan köprü çukuru geçmek için tasarlanmış bir köprüdür. Köprü Andaman denizine 700 metre yükseklikte bulunuyor. Yemyeşil doğa harikası olan bu platformda ayrıca tropik ormanların yanı sıra tenha gorge sunuluyor. Köprünün uzunluğu 125 metre olarak eşşiz bir manzaraya sahip.

Oryukdo Skywalk Platformu

Oryukdo Skywalk Platformu

Oryukdo Skywalk gökyüzünde yürüme platformu olarakta biliniyor. 12 Eylül 2012 tarihinde doğu denizi ve Güney denizini ayrılma noktası olarak kabul ediliyor. Seungdumal bölgesinde tamamlanmış olan bir platformdur. Kıyı uçurumun kenarında olan 35 metre yüksekliğinde olan, 24 metrelik cam plakalardan oluşan 15 metrelik cam köprü olarak tanımlanıyor. Camın tabanı, 55. 49 milimetre kalınlığında kurşun geçirmeyen bir yapıya sahip. Oldukça güvenli ve eşşiz bir tasarıma sahip köprüde tüm güvenlik önlemlerinin profesyonelce alındığını söyleyebiliriz. Dünya üzerinde birçok turist ağırlayan bu köprüde ziyaretçiler şeffaf bir zemin üzerinde dalgaların ve denizin keyfini yaşıyor. Eşşiz bir manzaraya sahip Oryukdo Skywalk Platformu çok ilgi çeken ve merak edilen bir yer.

Glacier Skywalk Platformu

Glacier Skywalk Platformu

Glacier Skywalk jasper milli parkında kayalara oyunlar işlenerek yapılmış harika bir mühendislik göstergesi olan bir yer olarak bilinir. Glacier Skywalk ziyaretçilere eşşiz bir manzaraya sahip seyir terası sunuyor. Park turizm potansiyelini yükseltmek amacı ile yapılmıştır. 450 metre alana sahip bir cam teras olma özelliğini taşıyor.