• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünya Bir Lunapark

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Dünya’nın sürekli kendi etrafında ve güneşin etrafında dönmesinin yanı sıra birde buna Ay’ın dönüşü eklenince döne döne hız trenlerinde eğlenmeyi sevenlerin dünyasına hoş geldiniz diyoruz. Abartmadan çocukluğumuzda koşarak gittiğimiz lunaparkları ve günümüzde de hala lunaparkların eğlenceli atmosferini hatırlıyor olmalısınız. Lunapark eğlencesini Dünya çapında yaşamak ister misiniz?

O halde Dünya Bir Lunapark diyoruz ve Dünya’nın en farklı sayılan 3 lunaparkını sizlere sunuyoruz.

Alton Towers – Birleşik Krallık

Alton Towers – Birleşik Krallık

İngiltere’nin en meşhur hız trenlerine sahip Alton Towers, bir tema park veya lunapark görüntüsünden oldukça farklı. Renkli dekorlar beklemenizi tamamen adrenalin odaklı olarak dizayn edilmiş oyuncakların da gotik tarza uygun olarak inşa dildiğini belirtelim. Biraz ürkütücü görünen bu lunapark size korku evlerini hatırlatabilir. Ayaklarınızın geri geri gitmesine izin vermeden Oblivion ismi verilen dünyadaki ilk dikey hız trenini Alton Towers deneyebilirsiniz. Serbest düşüş etkisi ve adrenalin etkisinden sonra biraz mola vermek isteyebileceğiniz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tavsiyemiz mi Oblivion’u en sona bırakmanız ve adrenalinin sizi ele geçirmesine izin vermeniz.

Ocean Park – Hong Kong

Ocean Park – Hong Kong

Dünya ülkeleri arasında Hong Kong’un geride kalacağını düşünmüş olamazsınız Okyanusa sıfır eğlence sünen Ocean Park, manzarasıyla ünlüdür. Deniz altından geçerek bu parka girebildiğiniz göz önünde bulundurulursa daha lunaparkın girişinde heyecanlanmanız olasılıkların en başında. Fotoğraf makinenizle gitmenizi önerdiğimiz bu lunaparkta hayvanlara ayrılan bir bölüm ve bunun yanı sıra teleferik yolculuğu ile eşsiz bir manzaraya tanık olacağınızı da belirtelim. Okyanusun cezbedici görüntüsü için bile olsa Ocean Park görmenizi tavsiye ederiz.

Ocean Park’ta hayvanlara ayrılan bölümlerde onları doğal ortamlarında görebileceğiniz hayvanat bahçesi de bulunuyor. Su canlıları için akvaryum bölümü de yer alan bu parkta hem eğlenebilir hem de farklı canlıları gözlemleyebilirsiniz. Koala ve pandalar sevimlilikleriyle aklınızı başınızdan alırken fotoğraf makinenizi bu ölümsüz anları durdurmak için yanınızdan ayırmayın.

Sadece bunlar değil yüksek hızlı trenler ve oyuncakları da bu parkta keyifli ve eğlenceli zaman geçirmeniz için bütün olanaklara mevcut.

Fuji Q Highland – Japonya

Fuji Q Highland – Japonya

Fuji dağının manzarasında bir lunapark, Fuji Q Highland. Dağın eteklerine kurulu bu lunapark ne zaman giderseniz gidin genelde bekleyeceğiniz gerçeğini üzülerek söylemeliyiz fakat beklemenize değecek 121 derecelik bir düşe açısına sahip hız treninin buna değeceğini de unutmayın. Dünyanın en korkunç hız trenleri arasında yer alan Takabisha treni bu lunaparkın gözdelerinden. Bunun yanı sıra korku evleriyle de ünlü bu lunapark daha çok yetişkinlere yönelik tasarlanmış. Japonya2nın korkunç sayılan efsanelerini yaşayabileceğiniz bu lunaparkta cesur yürekliliğinizi ortaya koyabilir ve kendinizi arkadaşlarınıza kanıtlayabilirsiniz. Kalp sorunu olanların daha dikkatli olması gerektiğini de hatırlatmakta fayda var, malum lunaparkta kalp krizi geçirmeniz istemeyiz.

Her şey iyi güzelde bu lunaparklara nasıl mı gidebilirsiniz? Tabi ki size en iyi hizmeti sunan ucuzauc üzerinden satın alabileceğiniz ucuza uçma imkanıyla da bütçenizi zorlamadan satın alabileceğiniz uçak biletleriyle işinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz. Sadece uçak bileti hizmeti değil ayrıca havalimanından transferiniz, seyahatiniz sırasında konaklayacağınız yere kadar yapılacak ayarlamalarla da ucuzauc Barşan Group olarak hizmetinizde. Bize ulaşmak için müşteri hizmetlerimizi arayabilir veya iletişim butonu aracılığıyla formu doldurun biz sizi arayalım.