• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dizilerle Ünlenen Mekanlar

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Türk sinema tarihinde çok ses getiren ve milyonlara ekrana kilitleyen diziler ve onlarla özdeşleşen yerlerden bazılarını sizler için sıraladık. Dizilerle Ünlenen Mekanlar, turistik gezilerinizin de bir parçası haline getirerek, keyifli zaman geçirebilirsiniz. Dizilerle ünlenen mekanlara gelin beraber göz atalım.

1. Leyla ile Mecnun

2. Kınalı Kar

3. Mahallenin Muhtarları

4. İkinci Bahar

5. Süper Baba

6. Bizimkiler

Leyla İle Mecnun

Leyla İle Mecnun

Leyla ile Mecnun, asırlardır dillere destan olan meşhur bir aşk hikâyesinden yola çıkan Leyla ile Mecnun dizisi, absürd komedi alanında farkıyla dikkat çekmeyi başarmış ve ünlenmiştir. Yaz, kış demeden İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan Sarıyer, Kireçburnu sahilinde gerçekleştirilen çekimleri ve İsmail Abi’nin gemilere el salladığı sahnesini canlandırmak isteyenler ve sahilin eşsiz havasını solumak isteyenler için Kireçburnu’na gidebilirsiniz.

Kınalı Kar

Kınalı Kar

Öğretmen Ali ile Kınalı Kar’ın en güzel kızı Nazar’ın hikâyesinin konu alındığı Kınalı Kar dizi dönemin en çok izlenen dizilerinden birisidir. Emrah ve Özlem Conker’in canlandırdığı Kınalı Kar dizisi, Bursa’nın Cumalıkızık Köyü’nde çekilmiştir. Günümüzde de Bursa’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden birisi olan CumalıKızık köyü, tarihiyle de dikkat çeken eski evleriyle sokaklarıyla fotoğrafçıların uğrak yerlerinden birisidir. Kınalı Kar dizisinden sonra Cumalıkızık köyü, Kınalı Kar köyü olarak da anılmaya başlanmıştır.

Mahallenin Muhtarları

Mahallenin Muhtarları

Farklı dönemlerde 4 farklı kanalda yayınlanan Mahallenin muhtarları, gönüllere taht kuran ve 9 yıldan uzun süren bir Türk dizisidir. Türk Dizi tarihinin en uzun süren dizilerinden birisi olan “Mahallenin Muhtarları” hayatın içinde kişilerin günlük yaşamlarını konu alan ve bu yönüyle de çok sevilen dizisi Maltepe’de çekilmiştir. Maltepe’de çekimleri gerçekleştirilen dizinin izlerini hala taşıyan ve Temel’in Kahvehanesi günümüzde “Mahallenin Muhtarları Kafe” adıyla hizmet vermeye devam etmektedir. İstanbul’da gezilecek farklı bir yer arıyorsanız ve bu dizinin tutkunuysanız Maltepe tercih edebilirsiniz.

İkinci Bahar

İkinci Bahar

İkinci Bahar, Türkan Şoray ve Şener Şen’in başrolü paylaştığı bir dizi olarak dönemine damgasını burmuştur. Hikâyesi ve hayat mücadelesiyle dikkat çeken bu dizi, klasikler arasında sayılmaktadır. Dizinin çekimi Fatih’in en çok ziyaret edilen ve hafta sonu İstanbul’u keşfetmek isteyenlerin de uğrak notası olan Samatya’ da gerçekleştirilmiştir.  Şirin evleri mahalle hayatı ve hala Ali Haydar’ın yeri adıyla hizmet veren restorana da giderek lezzetli yemeklerin tadını çıkarırken, Samatya ’nın farklı havasını soluyabilirsiniz. Samatya’ya giderken fotoğraf makinenizi de yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Süper Baba

Süper Baba

Müzikleriyle gönüllere taht kuran ve izleyici tarafından büyük ilgi gören uzun soluklu bir dizidir Süper Baba. Mahalle kültürü sıcaklığı ve aile ilişkilerini her yönüyle ortaya koyan, gerçekçi ve samimi bir dizi olan Süper Baba, Üsküdar’da çekilmiştir. Çengelköy’de dizi havasını tekrar soluyabilir, boğaz havası alabilir ve eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bizimkiler

Bizimkiler

Yaklaşık olarak 12 yıldan uzun süren yayın hayatıyla Türk Televizyon tarihinin en uzun dizileri arasında yer almayı başarmış bir klasiktir, Bizimkiler. Kadıköy ve Kozyatağı’nda çekimleri gerçekleştirilen bu dizi ve hikayenin geçtiği Şelale Apartmanı, çekildiği dönemi ve yaşamı gerçek anlamda ortaya koyan içten bir dizidir. Bizimkiler dizisinin çekildiği yerlerde hem dizinin eski set alanlarını gezebilir hem de Kadıköy’ün şirin kafeleri be barlarında keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.