• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Cennetten Bir Köşe Capri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

capri

Capri Cennet’ten Bir Köşe

Capri Adası, Napoli Körfezi’nde bulunmaktadır. Cennet’ten bir köşe olarak görülmesi gereken yerler arasında olan bu ada turkuaz rengi denizi, plajları, mağazaları ve dünyaca ünlü limon ağaçlarıyla dikkat çekmektedir. İtalya’ya bağlı olan Capri adası, İtalya’nın romantik noktalarından birisi olarak da özellikle çiftlerin tercih ettiği yerlerden birisidir. Balayı içinde tercih edilen Capri adası butik otelleriyle her bütçeye uygun olarak da hizmet vermektedir.

Capri’ye Nasıl Gidilir

Capri adasına deniz yoluyla ulaşım sağlanabilmektedir. Napoli’den yolcu gemileri ve arabalı vapurlarla iki türlü vapurlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’den Carpi adasına gitmek içinse önce Roma’ya buradan Napoliye ve oradan da adaya vapurlarla gidebilirsiniz. Seyahatinizi planlamak için ve gereli düzenlememelerin gerçekleştirilmesi için tur operatörlerimizle görüşebilirsiniz.

capri de yemekCapri’de Ne Nerede Yenir

Bir ada olan Capri’de deniz ürünleri ve ev yapımı şaraplar tadabilecekleriniz arasında ilk sırada gelmektedir. Güzel bir öpğle yemeği için Capri’de Da Luigi ai Faraglioni tercih edebilirsiniz. Eğer İtalyan pizzalarını ve makarnalarını tatmak isterseniz de oldukça güzel ve sıcak biri şekilde dekore edilmiş Trattoria il Solitario’ya gidebilirsiniz. İtalya’nın ünlü dondurmaları içinse Gelateria’ya veya Buonocore’e gitmenizi ve muhakkak adada yetişen limonlardan yapılan limonlu dondurmayı denemenizi öneririz.

Capri’de Gezilecek Yerler

Capri Adası plajları kadar gezilecek tarihi yerleriyle de dikkat çekmektedir. Özellikler şehir merkezi olan Anacapri’de müze olarak hizmet veren farklı mimarilerden etkilenerek yapılan Casa Rossayı gezebilirsiniz. Mikail’e adanan Michelle Kilisesi ‘de hala ibadete açık olan ve aynı zamanda gezmek isteyen ziyaretçilere de açık olarak hizmet vermektedir. Mozaiklerle süslü bankların yer aldığı Piazza Armando Diaz Meydanı’da gezebileceğiniz ve ayrıca farklı etkinliklere de ev sahipliği yapan bir meydan olarak gezebileceğiniz yerler arsında bulunmaktadır. 1510 yılında inşa edilen ve adanın en büyük kilisesi Santa Sofia ise gezinizde ilk sıraya alabileceğiniz Capri’de gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.

Kara’da gezeceğiniz yerlerin yanı sıra tekne turlarıyla da ada çevresinde yer alan kayalıklar ve mağaraları da gezmenizi tavsiye ederiz.  Farklı kaya oluşumları ve mağaralarıyla mistik bir havası bulunan bu adada denize girmek ve için açılmak isterseniz tekne turlarından faydalanabilir veya kendinize bir tekne kiralayabilirsiniz.

 

 

 

Capri’de Konaklama

1950 yılından itibaren hizmet veren ve antikalarla dolu bir otel olarak da Dünyanın En İyi Oteli unvanına sahip efsanevi La Scalinatella tercihleriniz arasında ilk sırada yer alabilir. Özellikle romantik dakikalar yaşamak isteyen ve yeni evli çiftler içinde balayında tercih edilecek bu otel için önceden rezervasyon şartı bulunmaktadır.

Capri’nin merkezinde bulunan ve İkinci Dünya Savaşı sırasında üst olarak kullanılan Punta Tragara da otel olarak hizmet vermekte olup mükemmel manzarası bulunan bir oteldir. Her bütçeye uygun olarak hizmet veren bir çok butik otel bulunan Capri’de konaklama seçenekleri için tur hizmetleri yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz.

capri plajları

Capri Plajları

Capri’nin turkuaz rengi denizin ve güneşin tadını çıkarmak için adanın en büyük plajı olarak hizmet veren Marina Grande’de tercih edebilirsiniz. Halk plajı olarak hizmet veren Marina Grande’ye otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca otobüs veya tramvayla da ulaşımın kolay olduğu Marina Picolla, adanın merkezinden 20 dakika yürüyerek ulaşabileceğiniz bulunan Bay of Gradola’da denizin keyfini çıkarabilirsiniz

Capri’de Alışveriş

İtalya’ya bağlı bir ada olan Capri’de giyinmek için el yapımı buraya özgü sandaletlerden satın alabilirsiniz. Ayrıca el yapımı özel olarak boyanan seramik tabaklar ve servis takımları da satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasında bulunmaktadır. Fakat hediyelik eşya için şehir merkezinde bulunan renkli ve küçük bir dükkân olan L’Oasi Ceramiche’den alışveriş yapabilirsiniz. Eğer İtalyan şarapları, likörler ve grappa satın almak isterseniz de Enoteca Cocktail’de tercih etmenizi öneririz.  Napoliye özgü olan limonçelloyu da adada yetişen limon ağaçlarından toplanarak yapılan Limoncello di Capri den satın almanızı öneririz.