• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Çalışmak İçin Tercih Edilen 3 Ülke

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Yaşam standartlarının yükseltilmesi veya ülkemizde gerçekleşen terör olaylarından korkup yurt dışına çıkmak isteyenler veya psikolojik açıdan da daha mutlu hissedilen ülkelerin sayısı son dönemde bir hayli arttı. Sizde bunaldınız ve yurt dışında yaşamaya gitmek istiyorsunuz fakat karar veremiyor musunuz? O halde yazımıza bir göz atın.

1. Kanada

Kanada

İş olanaklarının fazla olması ve eğitim sebebiyle de bu ülkeye seyahat ettikten sonra kalmayı tercih edenler sebebiyle de çalışmak için en çok tercih edilen ülkeler arasında Kanada’nın ilk sırada olduğunu söyleyebiliriz.

Daha iyi yaşam endeksi OECD göre ilk beşte yer alan Kanada, hayat standartlarını yükseltmek isteyenler için de ilk sırada.

Kanada’da 3 yıl yaşadıktan sonra ülke vatandaşlığına kabul edilebiliyorsunuz. Dilerseniz ailenizde bu avantajdan yararlanarak ülkeye yerleştirilebiliyor. Fakat bu ülkenin güzel, refah düzeyi yüksek olduğu kadar hava koşullarının da zorlayıcı olabiliyor.

2. Almanya

Almanya

İşsizlik oranının %5 den düşük olması da bu ülkede çalışma imkânını arttırıyor. Bunun yanı sıra geçmiş yıllarda da Almanya’ya ülkemizden işçilerin kabul edilmesi de uyum sağlanmasını kolaylaştırıldığından tercih edilmektedir. 3 Milyon Türk nüfusunun yaşadığı bu ülke de ekonomik açıdan da oldukça iyi koşullarda yaşamak mümkün.

3. Norveç

Norveç

Son yıllarda diğer ülkelere göre Türkiye’den göç oranının arttığı bir ülke olan Norveç, yüksek maaşla çalışmak isteyenlerin tercih ettiği bir ülke. Maddi anlamda diğer ülkelere göre daha yüksek maaşlarda çalışabileceğiniz bu ülke de iş açısından da cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. Balıkçılığın yanı sıra sanayi alanında da çalışma olanakları sunan bu ülkeye gitmek ve yerleşmek biraz daha zor olduğunu da belirtelim. Diğer İskandinav ülkelerine göre hayat standartları daha yüksek.

Bir ülkede yaşamaya karar vermeden önce öncelikle turist olarak o ülkeye gitmenizi ve kültürünün size uyup uymadığını görmenizi mümkünse 2 haftadan uzun bir süre kalmanızı tavsiye ederiz.

Kısa seyahatlerle yerleşmek istediğiniz ülkeyi daha iyi tanımak istiyorsanız çok uygun fiyatlarla konaklayabileceğiniz ve ucuza uçak bileti alabileceğiniz bir seyahat için müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz.