• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Çağdaş Sanata Düşkün 3 Müze Otel

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Sadece sanatçılara değil aynı zamanda tasarımcılarla da çalışan oteller günümüzde adeta bir sanat eserine dönüşmektedir. Bu durumda hayatımızın her alanında hatta otellerde daha da yaygınlaşıyor.

Sizler de tarihte yer etmiş veya çağdaş sanat eserleri arasında uyumak ister misiniz? Sanatçıların dünyasına farklı bir bakış açısı getirerek onları günlük hayatımıza sokan müze oteller çok uzun zamandır hizmet vermektedir. Bunlar arasında en dikkat çekici 3 müze otele gelin beraber göz atalım.

1. 21c Museum Hotel – Louisville

21c Museum Hotel – Louisville

Dünya’nın en iyi çağdaş eserlerini sunan 21 c Museum Hotel, adından da anlaşılacağı gibi 21. yüzyılın müze otelidir.  Çağdaş sanatlara daha çok ağırlık veren bu otele ilk girerken ahi Michaelangelo’dan esinlenerek yapılan bir tablonun kopyası sizi karşılıyor. Otel olmasının yanı sıra adından da anlaşılacağı gibi çağda sanat müzesi olarak da hizmet veren bir tesis özelliğinde ki bu otelin odaları da son derece farklılık gösteriyor. Herman Miller sandalyeleri ve yüksek tavanlarıyla dikkat çekerken otel içerisinde yer alan depolar, küratörlü sergiler ve çağdaş sanat galerileri her gün bütün ziyaretçilere açık. Bunun yanı sıra düzenli olarak gerçekleştirilen söyleşiler ve kültür programlarıyla da otelden çıkmadan keyifli zaman geçirmenizi sağlıyor.

2. Andaz Amsterdam Prinsengracht – Amsterdam

Andaz Amsterdam Prinsengracht – Amsterdam

Amsterdam,  birçok ünlü sanatçıya geçmiş yüzyıllarda ev sahipliği yapmış, günümüze de sanatçıların gözdesi bir bölgedir. Fakat bu otel geçmişten günümüze kadar gelen canlı tarihin bir parçası olarak hala ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Eskiden halk kütüphanesi olarak hizmet verirken günümüzde eski deniz haritalarının sergilendiği,  romantik gizli bahçelerin bulunduğu, devasa büyüklükteki çanlarıyla dikkat çeken, içerisinde sergilenen birbirinden farklı tablo ve heykellerin yanı sıra birde gözlemeviyle gökbilimcilerin bile beğenisini toplamış bir müze oteldir. Andaz Amsterdam’da konaklayarak buradaki yaşayan tarihi ikiliklerinize kadar hissedebileceğiniz ender yerlerden birisidir.

3. South Placa Hotel – Londra

South Placa Hotel – Londra

Londra’nın Morrgate bölgesinde yer alan ve aynı isimli metroya çok yakın bir konumda eyr alan South Placa Hotel, bulunduğu bölgedeki en lüks otellerden birisidir. Bu otelin özelliği Londralı sanatçılara ağırlık vermesidir. Özelikle Jonh Vincent hayranlarının görmesini tavsiye ettiğimiz bu otelde pop art kültürü oldukça yaygın. Pop Art kültürünü yansıtan çok fazla otel bulunmadığından kaynaklı South Placa Hotel,  farklılığıyla dikkat çekiyor.