• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Bodrum Tatili

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Bodrum Tatili

Bodrum'un keyifli sahillerinden bir kare

Yaz aylarının gelmesi ile her kesimden insan tatil planı yapmaya başlıyor. İnsanlar tatil yaparak dinlenmeyi amaçlıyor. İşten fırsat bulamayanlar için, yaklaşan Kurban Bayramı tatil yapmak için ideal oluyor. Tatil yapmaya karar verildikten itibaren hangi bölgede tatil yaparız fikirleri kafaları karıştırıyor. Kuşkusuz Türkiye'de tatil denilince akla gelen yerlerden birisi Bodrum’dur. Bodrum Türkiye'nin tatil cenneti olarak anılıyor. Deniz, kum, güneş denilince Bodrum akıllara geliyor. Her sene yerli yabancı binlerce turisti ağırlıyor.

 

Bodrumda Tatil Yapabileceğiniz Bölgeler

Bodrum Muğla'nın bir ilçesidir. Birbirinden güzel tatil yapacak beldeleri ve bölgesi bulunuyor. Türkbükü bunların ilkidir. Bodrum merkeze 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Popüler bir tatil bölgesi olan Türkbükü'nde yüzmek, güneşlenmek, yürüyüş yapmak için muhteşem bir yerdir.

Türkbükü bölgesinde birbirinden güzel oteller, pansiyonlar, butik oteller, konaklamak için sizi bekliyor. Bu bölgede bulunan konaklama seçenekleri oldukça kaliteli hizmet sunmaktadır. Tam pansiyon konaklama seçeneğini seçerek harika bir tatil yapabilirsiniz.

Gümbet Bodrum'da tatil yapabileceğiniz tatil bölgelerinden birisidir. Bodrum merkeze yakındır. Oldukça popüler bir yerdir. Gece hayatı, uzun plajları ve merkeze yakınlığı ile en çok tercih edilen Bodrum tatil bölgelerinden birisidir. Gümbet belgesinde birbirinden çeşitli oteller tatilcilerin konaklaması için oldukça iyi hizmet vermektedir.

 

Doğal Güzellik Yalıkavak

Doğal güzellikleri ile Bodrum Yalı kavak Bodrum'un en güzel, en gözde, en sakin tatil bölgesinden birisidir. Tarihi yapıları birbirinden güzel plajları masmavi kumsalı ile Yalıkavak harika bir tercih olacaktır. Yalıkavak’ta birbirinden güzel koylar bulunuyor. Sizde Yalıkavak Bölgesi'nde tatil yapmayı düşünüyor iseniz birbirinden kaliteli otel ve pansiyon seçenekleri vardır. Tam pansiyon konaklama seçerek tatilinizi daha avantajlı hale getirebilir, birbirinden güzel aktivitelerden faydalanabilirsiniz.

 

Turgut Reis, Bitez, Torba

Bodrumu güzel bölgelerinden Turgut reis adın Osmanlılardan almıştır. Bodrum'un Batı sahilinde yer alıyor. Turgut reis Plajı ve birbirinden güzel konaklama imkânları ile tatilcilerin dikkatini çekiyor. Diğer bir tatil merkezi olan Bitez Bodrum’daki en uzun Plajı sahiptir. Tatilcilerin tercih ettiği yerler arasındadır. Su sporları için oldukça elverişlidir ve su sporları aktivitesi yapılmaktadır. Torba sakinlik sevenlerin tercih ettiği bir bölgedir. Birçok sayıda tesis bulunuyor. Konaklamak için d oldukça fazla otel vardır.

 

Bodrum Tatili Avantajlı Olabilir

Birbirinden güzel bölgeleri ile ünlü Bodrum'da sizde tatil yapabilirsiniz. Kendiniz için en uygun otel bulabilir, erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Bodrum'da birbirinden fazla otel, pansiyon, Butik Otel, Apart Otel seçenekleri bulunuyor. Bu tarz otellerin fiyatı otellerin sunmuş olduğu imkân ve konumuna göre değişebiliyor. Çeşitli internet sitelerinin araştırma yaparak Bodrum tatili için uygun bir otel ayarlayabilirsiniz. Bodrum için bazı tur seyahatleri, haftalık paket tatil avantajları yapıyorlar. Tur ile gelerek Bodrum tatilinizi avantajlı hale getirebilirsiniz. Kuşkusuz Bodrum'da harika bir tatil yapmak sizin için iyi olacaktır. Masmavi denizi, muhteşem kumsalları, yemyeşil doğası ile Bodrum ideal tatil mekanları arasındadır.