• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Assos Sessizlik Arayanların Uğrak Yeri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

assos

Edremit Körfezinde bulunan ve Midilli Adası karşısında yer alan Assos, masmavi denizinin yanı sıra tarihi güzelliğiyle de dikkat çeken bir yer olarak yaz tatillerinin vazgeçilmez noktalarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kısa süreli bayram tatillerinde de İstanbul’a yakın olmasından dolayı tercih edilebilecek Assos kısa fakat hem kültürel olarak hem de deniziyle doyuma ulaşacağınız bir tatili sizlere sunuyor.

Şehrin kalabalığından uzak deniz ve dalgaların sesinde dinlenebileceğiniz ve sahil restoranlarında akşam balık keyfi yapabileceğiniz Assos’da tanrıların kapısını Athena Tapınağı’nda çalabilir, Agora Tapınağını ziyaret edebilir ve Murat Hüdavendigar Camii’ni de görebilirisiniz.

assos gezisi

Assos’a Nasıl gidilir?

Assos’a İzmir Havalimanı’ndan sonra otobüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz gibi ayrıca Çanakkale- İzmir yolu üstünden Ezine’yi geçtikten sonra Ayvacık’a varmadan Behramkale yönünde karayolunu takip ederek ulaşabilirsiniz.

İstanbul’dan hareket eden otobüslerde Assos’a kadar hizmet vermekte olup, en kestirme ve konforlu yolculuk için ucuzauc.com.tr tur hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

assos konaklama

Assos’da Nerede kalınır?

Assos’da konaklama her beklentiyi karşılamaya uygun olan pansiyonlar, butik oteller ve oteller tarafından sağlanmaktadır.

Sahile yakın bir otel tercih ediyorsanız fakat doğanın içinde olmak istiyorsanız da 150 yıllık bir fabrikanın restore edilerek otele çevrildiği Sazlı Sardunya otelini tercih edebilirisiniz. Otelin kendi yetiştirdiği meyve ve sebzeleri konaklarına sunmasıyla bilinen bu oteli 14 odası bulunmaktadır. Kedine ait şarap evi ve üç bin kitaplık kütüphanesiyle de keyifli bir tatil ve sağlıklı bir hayat için bütün olanakları sunan Sazlı Sardunya’da konaklamak isterseniz önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Tarihi dokuya meraklıysanız Türk Çini sanatının en nadide örneklerinin bulunduğu banyoları ve tarihi yapısı bozulmadan restore edilen Nazlıhan Otel’de 37 odasıyla hizmet vermektedir. Günlük yat turları bulunan kendisine ait Eden Port Cafe’siyle otantik bir atmosferde nargile keyfi sunan bu otel Ayvacık’da İskele Mevkii’nde hizmet vermektedir. Konaklama için erken rezervasyon avantajlarından faydalanabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmanız şarttır.

Kaz dağları eteğinde 57 odasıyla hizmet veren Albena Hotel ise mavi bayraklı plajıyla ünlü olmasının yanında yöresel yemekleri de restoranına taşıyan bir oteldir. Yemeklerde kullanılan bütün meyve ve sebzelerin de organik olması yine bu otelin özelliklerinden olup açık büfe kahvaltısı ve yemekleri için dahi bu oteli tercih edebilirsiniz.

Eski taş ocaklarının arasında yer alan Assos Alarga, bu bölgenin en küçük oteli olarak 3 odasıyla hizmet vermektedir. Konukları için her şey düşünülerek tasarlanan bu otelde yemeklerde yöresel yemekleri ve taze olarak alınan kişilerin tercihinize göre akşam yemeklerinin harcandığı bir otel olarak konaklamayı isteyeceğiniz aile sıcaklığında hizmet sunan bir yer.

Assos’ta tatilden beklentilerinize ve konaklama tercihinize göre size en uygun yeri bulabilmek için tur hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Yolculuğunuzdan konaklamanıza kadar bütün ayarlamaları yapmak için tur hizmetleri yetkilimize görüşebilirsiniz.

assos yemek

Assos’da Ne yenir?

Denizin kıyısında olan Assos’da deniz ürünleri de en çok tüketilenler arasında olup Ege mutfağının lezzetlerini de tadabileceğiniz bir yerdir. Defne yapraklı şiş balığı başta olmak üzere, deniz çipurası ve kalamarı en çok tüketilen ve turistler tarafından da tercih edilen deniz ürünleri arasındadır.

Şişte balık, keşkek ve zeytinyağlı yemekleri de tadabileceğiniz Assos’da zeytinyağlı ev baklavasıysa farklı bir lezzet olarak tatmanızı önerdiklerimiz arasındadır.