• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Artvin Gezilecek Yerler

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Türkiye’nin her bir bölümü sayısız gezilecek yer ile doludur. Her mevsim gezme ve görme imkânı olan yerler bu anlamda sayısız turiste de ev sahipliği yapar. Onlardan bir tanesi olan Artvin kendine has doğal güzelliği ve eşsiz manzarası ile birçok gezi meraklısını bu bölgeye çeker. Kendine has doğa yapısı ile gelenleri kendine hayran bırakan bu şehir tarihin de önemli kalıntılarına ev sahipliği yapmaktadır.

 

Artvin daha çok doğa kültürü ile ön plana çıkan bir şehirdir bu nedenle şehir merkezi içerisinde çok fazla gezilecek yer bulunmaz. Son dönem sahip odluğu milli parklar ile de oldukça adından söz ettirmektedir. Artvin 2-3 gün içerisinde gezilebilecek bir şehirdir.

 

Kafkasör Yaylası

 

Artvin’e 10 km mesafede bulunan bu yayla gezilebilecek en harika yerler arasında yer alır. Artvin denildiğinde akla ilk gelen sembol yerlerden bir tanesidir. 1.250 metre yüksekliğe sahip olan bu bölge içerisinde bulundurduğu Bungalov cinsi evler ile de oldukça ilgi görmektedir. Konaklama imkânı sunan bölge kuşbakışı şehri görmek isteyenler için en ideal adrestir. Bu alanda her yıl boğa güreşleri de yaptırılır ve bir adet arena bu alanda yer alır. Temmuz ayında ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşen organizasyona yöre halkından da oldukça yoğun bir ilgi olur.

Kafkasör Yaylası ile ilgili görsel sonucu

Atatepe

 

Atatepe sahip olduğu en büyük Atatürk heykeli ile adından söz ettiren bir yerdir. Artvin’e gelenler bu bölgede yer alan devasa Atatürk heykelini görmek için birbiri ile yarışır. Bölgenin en önemli turizm noktaları arasında yer alan bir bölgedir.  2017 yılında turistik bir alan haline gelen Atatepe üç vadiyi de tepeden görme imkanına sahiptir.  Bu bölge hem şehrin yerel halkının hem de turistlerin oldukça sık geldiği noktalardan bir tanesidir.

atatepe ile ilgili görsel sonucu

Dolishane Kilisesi

 

Tarihin en eski dönemlerinden günümüze gelen Dolishane Kilisesi Artvin’de ziyaret edilen bir başka uğrak noktadır. Yabancı turist kadar yerli turistten de oldukça büyük bir ilgi gören bu kilise, farklı mimarisi ve doğal yapısı ile oldukça ilgi gören bir yapıya sahiptir. Zamanında kilise olarak hizmet veren bu yapı İslamiyet’in doğması ile cami olarak hizmet vermeye başlamıştır. İç yapısında yer alan mimariler boya ile kapatılmış ve cami tam anlamı ile bir ibadethaneye dönüştürülmüştür. Tarih sevenler için şehirde gezilecek en önemli noktalardan bir tanesidir.

Dolishane Kilisesi ile ilgili görsel sonucu

Hatila Vadisi Milli Parkı

 

Artvin’de misafirlerini ağırlayan bu milli park adını sınırların çok ötesine kadar duyurmayı başarmıştır. Doğayı sevenlerin sıklıkla tercih ettikleri bu park doğal bir park olması nedeni ile de oldukça beğenilir. Konaklama imkanının da bulunduğu park hem yerli hem de yabancı turistin ziyaretine şahitlik eder. Doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılık gibi uğraşları sevenler için ideal bir yerdir.

Hatila Vadisi Milli Parkı ile ilgili görsel sonucu