• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Antalya Tatil Beldeleri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Antalya Tatil Beldeleri

Antalya'nın huzur dolu plajlarından sadece biri

Tatil yapmak her insanın dinlenmesi için iyi bir seçenektir. Ülkemizde milyonlarca insan her yaz tatil yapmaya gidiyor. Yurt dışından da ülkemize binlerce turist tatile geliyor. Kuşkusuz Türkiye’de tatilde denilince akla ilk gelen yer Antalya ilidir. Her yıl yerli yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Masmavi denizi, yeşil doğası, binlerce yıllık tarihi eser kalıntıları ile dikkat çeken bir ilimizdir. Tatil illeri arasında en tercih edilen ildir. Plajları, yayaları, kent yaşamı, doğal tarihi güzellikleri ile dikkat çekicidir. Antalya’nın birbirinden güzel tatil belgesi ve merkezleri bulunuyor.

 

Antalya Merkezi

Antalya Çarşı içinden bir kare

Antalya şehir merkezi tatil yapılabilecek en güzel yerlerdendir. Şehir merkezinde denize girilebilen nadir kentlerden bir tanesidir. Antalya merkezde bulunan Konyaaltı ve Lara Plajı Antalya’nın en ünlü plajlarından birisidir. Birbirinden güzel palmiye ağaçları, yol boyunca kafeler, barlar, restoranlar ve canlı çarşısı ile Antalya Merkez tatil yapabileceğiniz en güzel bölgelerden bir tanesidir. Antalya Kaleiçi Bölgesi tarihi eserleri, dar ve kalabalık sokakları, birbirinden güzel eğlence mekânları ile en dikkat çeken semttir. Antalya merkezde birbirinden çeşitli otel, pansiyon, butik otel bulabilirsiniz.

 

Kemer

Antalya'nın en meşhur tatil beldelerinden olan kemer

Antalya'nın güneybatısında bulunan Kemer Sahilleri turistler için tasarlanmış, birbirinden güzel turistik mekânlar ile doludur. En iyi şekilde hazırlanmış bu tesisler; yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor ve güzel bir şekilde ağırlanmasını sağlıyorlar. Berrak denizi, sahillere kadar uzanan çam ormanları, muhteşem kumu ile resmen doğal bir cennet. Antalya Kemer bölgesinde muhteşem bir tatil yapılabilir.

 

Olympos

Tarihi bir gezi turu yapmak isteyenlere: Olympos

Tartışmasız Antalya'nın en çok ilgi gören tatil bölgesinden birisidir. Daha çok gençlerin tercih ettiği doğal bir ortam ile bütünleşen Olympos harika bir yapıya sahiptir. Pansiyonlar veya doğal ağaç evlerde konaklayabilirsiniz. Doğal sit alanı sayıldığı için yapılaşmaya yasaktır. Sakinlik, doğallık, huzur isteyenlerin tercih edebileceği Olympos Antalya'nın tatil seçenekleri arasında en güzel bölgelerinden birisidir.

 

Alanya

Alanya Kalesi'nden bir manzara fotoğrafı

Kilometrelerce uzanan eşsiz kumsalları ile Alanya başlı başına bir tatil kentidir. Büyüklü küçüklü, her bütçeye hitap eden oteller, pansiyonlar bulmak mümkündür. Birbirinden çeşitli, barlar, gece eğlence merkezleri, kafeler bulunuyor. Alanya'da tatil yaparken Dim Çayı ve Damlataş mağarasını gezmeniz de mümkün olacaktır. Etnografya Müzesi, tarihi zenginliklerimiz arasındadır. Alanya'da bulunan 150 Kuleli Alanya Kalesi gezilmeye ve görülmeye değer. Alanya'da bulunan Kleopatra Plajı’nda denize girebilir harika vakit geçirebilirsiniz.

 

Kaş

Ünlü tatil beldesi: Kaş

Kaş bölgesi ulaşımı zor bir tatil bölgesidir. Ülkemizin en iyi dalış bölgelerinden birisini barındırıyor. Deniz ile dağların arasında kalmış küçük bir bölge. Kaputaş plajında denize girebilirsiniz. Doğal güzellikleri ile Kaş, el değmemiş bir tatil merkezidir.

 

Finike

Ucuz fiyatlı, huzur dolu tatil yapmak isteyenlerin ilk uğrak noktası: Finike

Narenciyede depolarının bulunduğu Finike, diğer tatil bölgelerine göre daha az tercih edilen bir bölgedir. Burada düşük bütçeli oteller, pansiyonlar bulabilir, tatilinizi uygun fiyata getirebilirsiniz. Henüz yeni yeni turizme ısınmaya çalışan Finike, sessizlik, sakinlik isteyenler için ideal olacaktır. Ayrıca Side, Manavgat, Kekova, kalkan, belek de Antalya'nın Gözde tatil beldelerindendir. Sizde Antalya’yı tatil rotanıza ekleyerek, birbirinden güzel bu bölgeleri gezebilir, tatilini keyfine varabilirsiniz.