• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Antalya Seyahat Önerileri

Anasayfa » Seyahat Fikirleri

Tarihe merakı olanların yakından takip ettiği Antik Kent, sahip olduğu tarihi dokusu ile ziyaretçilerini büyüler. Tanrılar kenti olarak da adlandırılan bu bölge en önemli ziyaret noktalarından bir tanesidir. Olympos kelimesi Yunancadan gelir ve Ulu Dağ anlamını taşır. Bu bölge Likya medeniyeti ve kültürünün en önemli kenti olma özelliğine sahiptir. Döneminde birçok farklı medeniyetlerin yönetimine giren bu bölge günümüzde yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettikleri bir bölgedir.

 

Kaleiçi

 

Kaleiçi Antalya’nın en merak edilen bir başka noktasıdır. Şehrin genelinde nerden bakılırsa bakılsın bu bölge rahatlıkla görülmektedir. Antalya’nın ilk olarak inşa edilen İslami yapıları arasında yer alan yapı Selçuklu döneminden günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Bugün ise hem eğlencenin hem de birçok otelin bulunduğu bir bölgedir ve çok yoğun bir turist akınına ev sahipliği yapar.

antalya kaleiçi ile ilgili görsel sonucu

Yanartaş

 

 

Yanartaş, Olympos’un sönmeyen ateşi adını taşır. Büyüleyici bir görünüme sahiptir ve ziyaretçilerin ilgisi oldukça fazla olan bir bölgedir. Bölge, zamanında meydana gelen bir doğalgaz sıkışması sonucunda bu adı almıştır. Yunan mitoloji efsanesine dayanan geçmişi günümüzde birçok turist tarafından merak edilir ve bu nedenle bölgeye turist akını oldukça fazladır.

antalya yanartaÅ? ile ilgili görsel sonucu

Aspendos

 

Aspendos’un diğer adı Belkıs’tır. Antalya’da Serik ilçesinde yer alan bu alan tam anlamı ile bir antik kent olma özelliğine sahiptir.  Zamanında Aka’lar tarafından inşa edilen bu kent müthiş görkemi ile oldukça merak uyandırır. Dışardan bakıldığında bir tiyatro görünümüne sahip olan bu yapı bu özelliği ile görenleri şaşkınlığa uğratır. Günümüzde dünyanın dört bir yanından bu bölgeye ziyaretçi akını yaşanmaktadır.

aspendos ile ilgili görsel sonucu

Side Antik Kenti

 

Side, şehrin en önemli kabul edilen antik kentleri arasında yer alır. Bu bölgede tarihten kalma birçok yapı bulunur. Side birçok farklı medeniyete de ev sahipliği yaptığı için tarih açısından son derece zengindir. Side Müzesi içerisinde tarihin en önemli kalıntıları ziyaretçilere sunulur.  Hemen her dönemde ziyaretçiye açık olan bu alan hem yerli hem yabancı turistin büyük ilgi gösterdiği noktalar arasında ye alır. Antalya genelinde bulunan birçok bölge sahip olduğu zenginlikler ile her dönem oldukça ilgi görür. Tatil yapmak için bu şehre gelen birçok ziyaretçi hem tatil yapar hem de bu şehir gezme fırsatı bulur.

Side Antik Kenti ile ilgili görsel sonucu